İnandığınız bir şeyi sonuna kadar savunur musunuz? Ya da gelen tepkilere göre mi davranırsınız?

İnandığınız bir şeyi sonuna kadar savunur musunuz? Ya da gelen tepkilere göre mi davranırsınız?

Nabza göre şerbet mi iyidir? Sonuna kadar götürme gerekirse onuncu köye taşınma mı? :))

Güncellemeler:
cevapların büyük kısmı savunurum yönünde oldu, ben daha çok dalkavuk bir ırk daha doğrusu toplum olduğumuzu varsaymışımdır hep, demekki yanılmışım ön yargılı olmamak gerekiyor

0|0
24|18

En İyi Erkek Görüşü

• Yerine göre ve konunun önemine göre sonuna kadar götürürüm. Bazı durumlarda ise amaç, yer-zaman ve muhataplar söz konusu olunca çok farklı bir şeyi de savunabilirim. Bazen çok politik olmak zorunda kalabiliriz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• kimse için kendmi yırtmam bazı insanlar öyle sabit fikirlidirki ne söylediini duymaz bırak öyle kalsın.

0|1
    0|0
  • benim belli başlı doğrularım vardır ama her konuda kesinleşmiş yargılarım yoktur. Eğer birisi bana mantıklı bir açıklama yaparsa o bazı doğrularım sendelenir yada yaşanan örnekler varsa... Kesin yaşamıyorum burnumun dikine de gitmem. Zaten doğru bildiklerimiz yanıltmıyor mu bizi ? hayatı böyle öğreniyoruz herşey deneme yanımladan ibaret

0|1
    0|0
  • Savunurdum, artık savunmam.

0|1
    0|0
  • ruh halime bağlı

0|1
    0|0
    • kendi nabzına göre başkalarının nabzına şerbet vermektir bu :)

• 110 değil, birmilyonuncu köye kadar yolu var...

0|1
    0|0
  • savunurum ama tepkılere de bakarım

0|1
    0|0
  • İnandığım bir şeyi daha mantıklı ve geçerli bir aksi durum olmadıkça savunurum.Haklıysam asla taviz vermem..

Nabza göre şerbet verenler iki yüzlüdür.

0|1
    0|0
  • gelen tepkilere göre değiştirmemeye çalışırım ama çoğu zaman o tepkiler haklı çıkar ama ben hala bir şeye inanmışım ve onun dışındaki davranışları kabullenmem

0|1
    0|0
  • inancımı söyler fikrimi ortaya atar köşeye çekilirim ister kabul etsinler ister etmesinler

0|1
    0|0
  • normalde ateşle savunurum, ama bağnazca değil, bakış açılarına hep açığım.

ancak bazı durumlarda muhattabın buna değmediğini bilirsem/anlarsam gülümser geçerim, soğukkanlı davranırım.

0|2
    0|0
    • güncellemeye istinaden, her cevap gercegi yansitmiyordur.

• ok, tartışmayın. olimpiyatlarda dahi kadın ve erkekler ayrı yarışıyorlar. İkinizi de cinsiyetlerinizin birincisi ilan ediyorum :)

• Genelde böyle bir durum olunca şöyle tepki veriyorum: "Sizin gibi düşünmek zorunda değilim.Bu bana doğru, size yanlış gelmesi umrumda bile değil."

0|2
    0|0
  • Motivasyon kaynağım varsa asla peşini bırakmam :D

1|1
    0|0
  • sonuna kadar gıderım .. vazgecmem baktım anlamıor susarım ugrasmam herkesın dusuncesı kendısınedır cunku

0|1
    0|0
  • İnansam da inanmasam da savunmam gerekeni kabul ettiricek kadar savunurum meslegim bu mecburum

0|1
    0|0
  • sawunurum ama karşıdan gelenleride şöle bi düşünürüm...benim yanlş düşünüyo olma ihtimalmde war sonçta

0|1
    0|0
  • IS INADA BINDI SAVUNURUM =D

OLMAZKI OYLE DURUMA GORE

0|1
    0|0
  • savunurum panpa onlar yanılsın.

0|1
    0|0
  • İnandığım şeyi savunurum, ama fikirlerim değişkendir. Bugun savunurken yarın tartışabilirmde.

0|1
    0|0
  • gerekirse köyden atılır yinede dediğimin arkasında dururum

0|1
    0|0
  • Dibine kadar savunurum eğer anlamıyorsa he he der geçiştiririm

0|1
    0|0
  • İnatcıyımdır savunurum

0|1
    0|0
  • hiç uğraşamam. herkesin doğrusu kendine.

0|1
    0|0
  • Dediğim dediktir, düşüncemi savunur dururum..

0|1
    0|0
  • savunmam. hiçbir şeyi savunacak kadar inanmadım.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• İnandığınız şeyleri savunmak ; VARLIK olabilmenin en büyük nedeni sayılabilir. Herkes inandıgı doğrulara sahip çıkabilmeli. Başkasının doğruları sırf işine geliyor diye kabul ediliyorsa ;Burada özgür irade ve kişilik bazında bazı şeylerin noksan yada tam oturmamış oldugunu bariz bir şekilde söyleyenebilir.

Şu zamana bakın ...toplum ,zaten nabza göre şerbet modunda gittiğinden ;KENDİ DOĞRULARIMIZI UNUTUR ve de onlardan UZAKLAŞIR olmadık mı ?

durum ne olursa olsun herkesin bir fikri ve bu fikirle birlikte inandıgı gerceklere yaslanmış toplumsal bir yönü ,kişiliksel bazlı bir gerçeği olabilmeli. eğerki görüşler sağdan soldan gelen tepkilere göre şekilleniyorsa bence burada muhasebesi yapılacak çok şey var demektir.

Benlik bilinci ; bilmek ile olur ,bilmek ise yaşanmışlıkla ilgili olup ; bu olaylara değişik açılarlar yorum getirerek ,analiz ederek ;ona KENDİ DOĞRUNUZ ' sonucuna ulaştırır. ve insanın kendi doğrusu başkaları ile uyumlu olmak zorunda degil elbette. çunku herkesin yaşanmışlığı farklı farklıdır ;hikayeleri de ...

işte bu yönüyle ele alırsak kişi olmanın KAYNAĞI ; kendi doğrularını savunarak , kendi kimliğini ortaya koymak demektir. ve zaten sizi siz yapanda O, DOĞRULARDIR.

0|2
    0|0
  • çok cetrefıllı mevzu,detay verılmemiş,ilkelerim dogrultusunda hareket ederim her daim ama bu, arada etik ve sosyal degerlerede sırt cevırmeyı gerektırmez

0|1
    0|0
  • Bu, duruma,konuya, karşımdaki kişiye göre değişir. Fikrimi söylerim fakat her seferinde sonuna kadar savunmam açıkcası. Savunmak temelde doğru bildiğin fikri karşılıklı olarak birbirlerine benimsetme çabası değil midir? Bunu yapabilmek için karşındakinin aksine düşüncelerinde doğru olabileceğinin farkında olması lazım.Siz tartışılamaz bir konu üzerine aksi fikrinizi savunsanızda ne farkı olur? Çok uç noktalarda olmamak şartıyla, sadece fikrimi söyler geçer giderim.

0|1
    0|0
  • Benle alakalıysa önce bir şekilde uyarırım sonrasında s. ederim. Baktım bilgi sahibi olmadan malumat sahibi olmaya kalkıyor uzaktan delirmesini izlerim. Tabi manyaklığını kendime bulaştırmadan. Benle alakalı değilse direk delirmesine geçerim yanlış bir şeyse zaten sanada ulaşması fazla sürmüyor erken müdahale iyidir :)

0|1
    0|0
  • konu ne olursa olsun kendi doğrularımı asla terketmem doğruluğundan şüphe ettiğim konularsa kulaktan dolma bilgiler olabilir yine 3 bi kiişinin dediğinedee inanamam fikirleri düşünceleri söylentileri karşılaştırım yine kendi çizgimi çizerim

0|1
    0|0
  • Ben lafımı ortaya godum, isteyen alır geder, istemeyen bırahır gaçar.

Bkz: Dilber Deyze ..

0|1
    0|0
  • Güncellemeye istinaden: Klavyenin gücünü küçümsemişsin. Eğer elinde bir adet klavye varsa sanal alemde en mükemmel olamaman için hiçbir neden yok.

1|1
    0|0
    • fark eden ikinci oldunuz, ilk farkeden bitter_moon adlı kullanıcı oldu, kendisinin cevabına bakarsanız.

yani aslında küçümsememiştim.:)

• koşmaca bu işler atak atak derken iyi

• ok, tartışmayın. olimpiyatlarda dahi kadın ve erkekler ayrı yarışıyorlar. İkinizi de cinsiyetlerinizin birincisi ilan ediyorum :)

• ortama bakarım bılınclı adamalr varsa savunurum bılıncsız adamalr varsa ortama gore davranırım cunku allah kmseyı cahıllerle ugrastırmasın cahıllerle ugrasması zor oluyor he de gec :)

0|1
    0|0
  • doğruysa evet.

0|1
    0|0
  • Benim en kötü huylarımdan biridir bu.Sürekli kendimi haklı düşünürüm bu yüzden arkadaşlarım bana küstüğünde bazen ben haklıyım deyip onun barışmasını bekliyorum..

0|1
    0|0
  • konuda haklıysam bile getiririm ve karşı tarafın uslubuna baglı tepkim

ayrıca baktım olmadı susarım cahile sohbette bir yere kadar

0|1
    0|0
  • Gözüm karardımı bitti

0|1
    0|0
  • ınandım herşeyın arkasındayım

0|1
    0|0
  • Tartışmayı sadece gerçeği bulmak için yaparım. Gerçek bilgiye ulaşalım da gerisi hikaye

0|1
    0|0
  • inanıyorsan ölümüne

0|1
    0|0
  • savunurum ama tepkilere de karşılıksız kalamam belki yanlış biliyor olabilirim..

0|1
    0|0
  • Savunurum. Gelen tepkiler umrumda değil.

0|1
    0|0
Yükleniyor...