Bilimin gelişmesiyle, İnsanlığın gerilemesi bağlantılı mıdır?

Sizce bilimin her geçen gün gelişmesi ile insanlığın her geçen gün gerilemesi, değerlerin tükenmesi ancak yerine yeni değerler üretilmemesi arasında bağ var mı?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• heee var. ne alakası var. ok kompleks bir yaşamımız var ancak bu soktuğumun bilimi de kendi kendine ağaçta gelişmiyor, geliştiren yine insan. daha fazlasını isteyen insan, daha iyi beslenen insan, daha iyi beslendikçe beyni daha fazla gelişen insan. doğal seleksiyon içerisinde hayatta kalan ve devamlı gelişen insana paralel gelişir bilim.

anladığım kadarıyla simple life iyidir diyenlerdensin ben de demekteyim, ancak bu söylediğin yani doğala dönüş gibi anladım aslında yapay bir istek neden derse zaten doğal süreç içerisinde buraya gelmiştir

heee bana sorsan gider mağara döneminde yaşardım daha iyidir en fazla kafamı kullanacağım konu bugün hangisine saçından tutup sürüklesem mağarama olurdu :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• alakası yok, her seyden kendimi soyutlastırıp yozlasıp sonra da bunu bilim gibi bi değere yüklemek de ancak sorumsuzlara yakısır, bilimi ilimi teknolojiyi suçlayıp durmaktan bıkmadık mı ?

0|0
    0|0
  • insanlar artık robot gibiler,nerde ne yazarsa oraya uçuyolar,düşünmüyolar ,hazır olanları alıyolar,bence bu büyük bir problem

0|0
    0|0
  • hangi değerler herdaim70?

0|0
    0|0
    • İnsanlığın başlangıcı ile bugünü kıyaslarsak eğer buluşlarla, düşüncelerle şekillenen bir insan var.

İnsan ilk gün bugün olduğu gibi değildi bana gelişmiyoruz, geriliyoruz.

• Eksiğin yok. Makul.

Erkekler Ne Diyor 3

• nerden baktığına bağlı, bence insanlık gerilemiyor

0|0
    0|0
    • Kitaplığıma baktığımda okumaya değer derinlikte olan kitapların yazarları hep yüz yıllarca yıl önce hayatını yitirmiş insanlar. Ben bu çağda o değerde daha az insan olduğunu düşünüyorum.

• değerli yine var, popülerliğin arasından bulup çıkarmak okura düşüyor

• Şu anda bilimden söz etmek zor, para odaklı popüler bilim var

0|0
    0|0
  • Soru detayı çok eksik. Hangi değerlerden bahsediyoruz?

0|0
    0|0
Yükleniyor...