Kadınlar neden bir erkekten sadakat ister?

Erkeğe sahip olmak için mi?

yoksa diğer kadınları mı kıskanır çekemez.

Neden hayatlarının merkezinde olsun isterler. Hayat bir sevgiliden mi ibarettir. başka hiç bir şey yokmudur. yemek yemez mi mesela. tutkuları yokmudur ya da dostları.

Kadınların ahlak korkusu yüzünden çektileri acının dışa vurumudur bu sadakat... neden ?

0|0
14|9

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• Sevgili olmak demek hayatına o kişiyi dahil etmek demek.Başkaları o kalbin dışında kalacak demek .Evlenmekte öyle.Ama günümüzde insanların ruhsuz birliktelikleri bunları anlamsız birer isme dönüştürdü.Tanışıp 2 saat sonra sevgili olup ertesi gün ayrılanlar yüzünden bu tarz şeyler değerini kaybetti.

0|0
    0|0
    • Bu ülkede birsürü çok eşli yaşayan mutlu çift var. Onların ilişkileri senin için değerli olmaya bilir belki ama onlar için çok değerli. Bu "sadakat" bize öğretilmiş gibi geliyor bana...

• 4 kadın olayı öyle haybeden helal değildir ayette şöyle der 'eğer onların aralarında adaleti sağlayabilirseniz...' sonra başka bir ayette 'ama andolsun ki onların arasında adalet sağlayamazsınız' diyor. tam açıklama ayet numarası falan istersen gönderirim.

ben de bu 4 kadın olayının erkeklerin sınavı olduğunu düşünüyorum mesela.. Allah'ın ne demek istediği çok açık tek eşliliği öğütlüyor üstü kapalı..

• ayrıca şunu da belirtmek isterim ki kadınların kabullenmesi gerek bir durum olsaydı, Allah kadınlara kıskançlık duygusu vermezdi. dinden konuşuyosun madem mantığını çalıştırarak konuş.

yrumlarına şöyle bi baktım da soran başka başka açılardan verilmiş cevapları da kabul etmemişsin bi toplumun belirlediği kuralları kabul etmiyorum demişsin bi tdk nın namus kavramına göz atılmasını önermişsin sonuçta nu belirleyen de toplum değl mi?

bence sen tam olarak neyin cevabını aradığını bilmiyosun.

• Soruyla içerik örtüşmüyor. Soru sadakat, içerik sıkmak karşınızdakini. Bu ikisi birbirini desteklemezki ama, tamamen bağımsız hatta..

0|0
    0|0
  • Bu soruyu bi de ben aldatılmaktan hoşlanıyor muyum şeklinde kendine sor eminim doğru yanıtı bulacaksın.

1|0
    0|0
    • aldatmak yalan söylemektir. Mesela dostumu aldattım dersin. bu kötü bir şeydir. aldatmak illa birisiyle yatmak değildir ve aldatmak gerçekten kötü birşeydir. Burada konumuz sadakat...

• o halde hayatındaki kadın da sen kadar özgür davransın başkalarıyla birlikte olabilsin bunu da sana söylesin böylece seni aldatmış olmaz...

soruyu soruş tarzın yanlış kadınlar neden bir erkekten sadakat ister dersen erkekler istemez mi diye sorarlar adama..

bir konuda hak verebilirim ancak evet bazı kadınlar erkeklerini hayatlarının merkezine koyarlar ama sadece bazı kadınlar genelleme yapmışsın.

• Ya mantıklı düşün. Çevredeki insanlar belli arkadaş ayağına bile asılıyorlar artık. Günümüz öyle eksilerdeki kimin ne olduğunu bilemiyorsun. Dost olamazmı ? Tabi ki olur. Ama sadakati tek taraftan bekleyemeyiz. İki tarafta yapacak. Birbirlerini sevdiklerini zaten benimsemişlerse, güven varsa olur kendiliğinden. Fakat tabi sadakat önemli birşey. Sonuçta güvene de dayanıyor bunun ucu.

0|1
    0|0
  • sevdigi erkegin baska kadinlarda zevk almasi ve baska kadina zevk vermesi

sarildigi adami kokladigi adami baska kadinlarin dokun masi kadinin sevmedigi şeydir Aşkiksa

Aşk degilse aptali oynar sadik olsada olur olmasada olur o zaman o erkek kadinin umrunda olmaz karnini doyursun yeter

0|0
    0|0
  • keşek soruyu bi kendine soraydın ilk...

neden sadakat istersin karsındakinden? sevdiğinden paylaşmaktan korktugundan .. sevgilinin her an biriyle beraber olcak düşüncesi ne kadr sürdürebilir içinde bulundugunuz ilişkiyi?

0|0
    0|0
    • Soruyu soran arkadaşın sadakate inandığını ve gerekli gördüğünü sanmıyorum. sorunun içeriğinden bu anlaşılıyor.

• aynen yalnizlik85 bende katılıyorum eğer soruyu soran kişi sadakata güvene inancı olsaydı bu soruyu sormazdı zaten sen karşındakinden nasıl bir sadakat istersin bi düşünsen bulursun aslında

• boşuna yormayalım güzel çenemizi:)

• sadakat ister en doğal hakkıdır bu ona çocuk verir ona yamek yapar ona zarar gelsin istemez ona eş olur ona anne olur ona hayatını adar ...

çok anlamsız buldum

1|0
    0|0
  • kimse sevdiği insanı başka biri ile paylaşmak istemez.eğer ortada bir ilşki varsa tabi ki sadık olmasını ister

0|0
    0|0
  • Full life bir maddi manevi hizmetçi arayışı diyebilirim en azından evlilik müessesesi için ve doğan çocukları elbette bu tanımlamanın dışında tutarak

0|0
    0|0
  • erkekler neden bir kadından sadakat bekler? çok saçmasın.

0|0
    0|0
  • sadakat cok önemlidir nasıl sorulur ki:) ilişkilerde, hayatta her kapı sadakata cıkar.

0|0
    0|0
    • sadakat ile yalan söylemeyi birbirine karıştırmayalım... iki insanda anlaşarak başkalarıyla birlikte olabilir, ya da oluyorsa...

• bu soruyu cevaplamak isterdim ama terbiyem müsaade etmedi

0|0
    0|0
    • Neden bu kadar kızıyorsun ki? cevap vermek zorunda değilsin sonuçta..

• böyle düşünen kadınlar aciz ve boş kafalı kadınlardır. kızdığım nokta bu. sana kızmadım. erkek adam gibi adamsa. sık boğaz etmeye gerek yok. herkesin hayatı kendine

• güvenmek için

0|0
    0|0
    • Karşıdaki insana yalan söylememesi yetmez mi güven için..

• hayır yetmez

• kardeş sen bilmiyorum yaşın kaç acaba öğrenebilirmiyim ? ya bi insanın insana güvenmesi için illaki yalan söylememesimi lazım başka bişeyler olamazmı yani ? bunu kavrayamamızsın hala yaşın kaç bilmiyorum ama umarım küçüktür 11-12 falandır umarım

• sırtını dayayacağı bir liman ister

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Konuyu açan arkadaş lütfen kusura bakmasın, alınmasın ama; şu an'a kadar bu sitede gördüğüm en saçma soru olmuş.

neden aramasın? "yemek yemez mi mesela. tutkuları yokmudur" allahım bu nasıl bir laf?

peki siz sevgilinizde sadakat aramaz mısınız? aramaz iseniz diyeceğim birşey yok ki sanırım siz aramadığınız için kadınlarında sadakat aramalarını saçma bulmuşsunuz anladığım kadarıyla.

yani cinsel ilişki arkadaşı gibi birşey ise bahsettiğiniz, sadakat aramamanız doğal tabi. ki bu fuckbody kavramı acayip derecede dejenere geliyor bana.

yok sevgili anlamında sadakat aramasın diyorsanız sevgilim bende. evet eğer böyle düşünüyorsanız. yine kelimeleri kifayetsiz bırakıyorsunuz.

her halükarda içinden çıkılamaz tuhaflıkta bir soru olmuş sizinkisi.

fazlasıyla absürd.

2|0
    0|0
    • yorum yapmama gerek kalmadı.

Çünkü: İmza...

Teşekkürler arkadaşım.

• arkadaşlar çok eskiye gitmeye gerek yok... cumhuriyet öncesine kadar bir erkek 4 kadına kadar, hatta bakabildiği kadar kadınla imam nikayı kıyabiliyor ve bunlarla birlikte yaşabiliyordu. Şimdi bu nasıl bir ahlak... demek ki ahlak toplumun kültürel anlayışla değişebiliyormuş. ahlahsız olmak sana çok yanlış gelebilir belki, ama ahlak dediğin şeye inanmıyorum ben... ya da şöyle söyleyim toplumun belirlediği ahlaka inanmıyorum. olaya büyük çerçeveden bakmanızı beklerdim.

• önceden çok eşlilik vardı günümüzde yok diye çok eşli olamayacağız olursak eğer laf ederler laf çıkar herkez dedikodu yapar vs vs. umrumdamı benim ? değil tabiki. toplumun* koyayım ben kim ne düşünürse düşünsün beni ilgilendirmez dinimizce 4 kadınla evlenmek caizse eğer isteyen evlenir abi toplum umrumda değil benim kuralları toplumlar koymaz

0|0
    1|0
  • Sadece bir kadın bir erkekten değil, bir erkek bir kadından da sadakat bekler.Hatta, bırak sevgilisiyi, dostundan, anne-babandan, kardeşinden bile sadakat beklersin.Daha normal bir şey olamaz.

1|0
    0|0
  • Bu insanın doğasında fıtratında var. Sahiplenmek ve bu doğrultuda kıskanmak. Sadakat beklentisinin de tek nedeni kıskançlık diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • kadınlar için aldatma duygusal sadakatsizliktir, erkekler içinse cinsel sadakatsizlik. bunun farkında olmayan erkekler sadık olduklarını sanır.

0|0
    0|0
  • hacı sen nasıl karşındaki bayanda arıyorsan o sadakati o da aynı ayarda sende arıyordur emin ol..bu soruyu genel sorsaydın daha iyi olurdu.

0|0
    0|0
    • Erkeğin sadakat beklemesinin tek bir nedeni var oda "namus" ama kadınların tek bir nedeni olduğunu düşünmüyorum. Benim merakım burdan gelişti... Umarım anlatabilmişimdir.

• Namus dediğin şey kadının bacakları arasında değildir. Lütfen namus kelimesinin anlamına tdk nın sitesindeki sözlükten bakıp sonra tekrar düşünün derim.

• bende biliyorum namus ne demek.senin anlattığına göre o durum çıkıyor demek istemiştim..

• Bende onlardan istiyorum çok iğrenç bi ilişkimiz oluyor.

0|0
    0|0
  • toplum sadakat ister ilişki sadakat ister vicdan sadakat ister emek sadakat ister

0|0
    0|0
Yükleniyor...