Ataerkil olmak vs. yemek yapmayı sevmek?

Şimdi şöyle ki ben hayata genel anlamda ataerkil bakıyorum. Tam manasıyla kelimeyi karşılamasa da şöyle söyliyim, ev işlerini kadınların yapması gerektiğini düşünüyorum(elbette yardım alabilirler) ve evde erkeğin son sözü söylemesi gerektiğini düşünüyorum. Kadın erkek arasında eşitlik değil, adil bi görev paylaşımı olması gerektiğini düşünüyorum. Şimdi soruya gelicek olursak, ben yemek yapmayı çok seviyorum. Yani hani o biberleri doğramak, pişen yemeği karıştırmak, ateşini ayarlamak... Bunlar bana keyif veriyo hele ki yaptığım yemeği yiyip de beğeneni görünce benden mutlusu yoktur. Arkadaşlarla eve çıkmıştık, yemekleri hep ben yaptım ve enayi gözüyle bakıldım ama ben halimden çok memnundum yemek yapmayı seviyorum. Ama zorunluluktan olursa değişir tabi. Neyse sorum şu, sizce ataerkil tutumumla yemek yapmayı sevmem çelişir mi? İnsanların yemek yapmayı seven erkeklere bakış açısı nedir?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• erkek dediğin biraz maço olcak. cok konusmıcak herşeye yorum yapmıcak. bi köşede oturup tv sini izlicek. belli bir agırlığı olacak. kadından daha cok para kazanacak.kesinlikle güven verek. sözünden dönmeyecek. tükürdüğünü yalamayacak. yeri geldimi yumrugunu masaya vurcak herkezi susturacak. yeri geldimide yatak odasına kadar yerlere güller serpecek. arada çapkınlık yapacak. onu kıskanmamı sağlıcak. bakımlı olacak. apartmana girerken öksürcek. ayakkabısını bilerek dısarda bırakcak. arada atletle balkona cıkıp hanım diğe içeri bagırcak. erkek böle olcak arkadaş

0|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• geçen gün rüyamda işten eve geliyordum. evliyim ve 1 oğlum var. eşim mutfakta sol kolunda çocugumuzu tutuyor ağlamasın diye. diğer eliyle de çorbayı karıştırıyor. önlük bile takmıştı :/

1|2
    0|0
    • Yani bu iyi mi kötü mü ne?

• bence bu kdr ilerisi kötü. şöyle ki bana yardım etmesini yükümü azaltmasını isterim ama ben evdeyken. birlikte yani.

• Doğru bence de kötü. Yani kötü değil zorunluluksa olabilir tabi ki ama olmamalı yani sen de ataerkil düşünüyosun bak

• hacı hocalar içindeysen böyle ataerkil bir gözlükle dünyaya bakman normal ama içindeki arzuları yenememişsin işte. yemek yapınca kadın olmadığını görmüşsün. kadın olmak bu kadar kolay değil.

0|0
    0|0
    • Hacı hocalar içinde değilim kadın olmanın kolay olmadığını da biliyorum annemin ne zorluklar yaşadığını da ama hayata ataerkil bi gözlükle bakıyorum, doğrusu bence bu.

• Kendine sınır koymuşsun baştan. Neyse ki yemek yapak sade hanımlara özgü değildir. Hayat müşterek. Herşey eşit olmalı

0|1
    0|0
    • Her şey eşit olamaz zaten ben bu işi sevdiğim için yapıyorum takıntılı değilim

• ataerkil olunca ne oluyor yani aranan erkek mi oluyorsun

0|0
    0|0
  • Olaylara ataerkil yaklaşmamayı öğren bence. Mutlu olduğun gibi yaşa.

0|0
    0|0
    • Hayır zaten sorum şu yemek yapıp da ataerkil yaklaşamaz mıyım yani ben böyle mutluyum zaten.

• Öyle yada böyle. Ataerkillik hoş değil. Senin bahsettiğinde ataerkillik değil.

• Senin ataerkillik zannettiğin şey ataerkillik değil. Hala hoş değil diyosun bence yanlış Türk aile yapısı ataerkillik üzerine kurulu beğen ya da beğenme.

Erkekler Ne Diyor 1

• insanoğlu ne kadar ilginç kendi hayatını kendi şekillendirmesi varken ayrı surette ayrı birisi olur

bırak ataerkil sana hayran olsun

0|0
    0|0
    • Hayatımı kendim şekillendiriyorum zaten hadi ataerkil olayım diye kendimi zorlamıyorum olduğum şeyin ismi bu, takıntı değil bu.

Yükleniyor...