Siz bu boşanmak konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nişanlım biraz sert biri. Gecen onunla boşanan çiftler hakkında sohbet ederken ben ona 'Allah korusun tabii, ama ya biz evlendiğimizde anlaşamazsak, sürekli kavga edersek ve en sonunda boşanırsak ne olur' diye sordum. Oda bana 'nerden çıktı şimdi bu?' dedi bende 'merak ettim bu konudaki düşüncelerini' dedim. Bana 'sen o eve gelinliginle girersin, ve sadece kefeninle çıkarsın bizim kitabımızda boşanmak diye bir sey yok' dedi. Ben sok oldum tabii ve hemen 'ama surekli kavga edip mutsuz olmaktansa boşanmak daha iyi degil mi? Hem ask biter insan hep kavga ederse' dedim, nişanlım da bana 'ask zaten elbet bir gün bitecek, ebediyen sürmez. Önemli olan sevgimizin ve saygımızın bitmemesi, onlar olduğu sürece bizi hiç bir güç boşanmaya götürmez, özellikle saygı bu konuda cok önemli. Bence Olgun bir çiftin halledemeyecegi sey yoktur, boşanmak en kolayı önemli olan zoru basarmak' dedi.. (Arada bir nefes aldı tabii :D) Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz!

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• önce evlen sonrasina gelecekte bakarsin-

sizinki dogmamis cocuga don bicmeye benzemis.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Boşanmak sözü bana da çok uzak ve soğuk. Nişanlımın bana böyle bir soru sormasını istemezdim. Fakat elbette evlilik her iki taraf için de çekilmez bir hal almışsa, boşanabilirim. Ancak sadece ben mutsuzsam boşanmam.

0|0
    0|0
  • adamı katil edersin bu sorularla sasuk :)

0|1
    0|0
  • Adamı sanki biraz sıkmışsın :D

0|0
    0|0
  • kaşınmışsın :)

0|0
    0|0
  • adam haklı. çok doğru konuşmuş. sana uymuyosa adamın vaktini harcama derim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sevgilin en azından dürüst, haklı aşk ebediyen sürmez tabi orda gelinlikle girer kefeninle çıkarsın lafı biraz abest kaçmış o kadar da değil. anlaşamadıgın adamla yada kadınla sırf bu sözü ortaya atamamışlar diye ebediyen evli kalamazsın

0|0
    0|0
  • Haha, son yazdığına güldüm. Nişanlın doğulu mu, birinden daha duymuştum bunu. Sen haklısın zorla evlilik olmaz, ne o öyle kefen falan saçmalamış iyice. Nişanlına saygılar.

0|1
    0|0
  • Nişanlılık döneminden boşanmayı düşünme bence

0|0
    0|0
  • üst katımıza taşınan üç ayrı çiftin de çok şiddetli kavgalarına tanık oldum. gecenin bir yarısı bağıran erkeğin, ağlayan kadının, çarpılan kapıların, kırılan eşyaların sesine uyandım defalarca. ve içimden hep şunu diledim Allahım sen bu kadına yardımcı ol ve bir an önce boşanmasını sağla. ben bu şekilde süren bir evlilikte saygının da sevginin de olduğunu düşünmüyorum. insan değer verdiği birine sesini yükseltemez, üzmeye kıyamaz. ufak çaplı tartışmalardan bahsetmiyorum elbette. ama ciddi bir kavganın oluşu iki tarafın da birbirine karşı içlerinde öfke olduğunun göstergesidir. her kavgada daha da beslenen bu öfkeyle nereye kadar yürütülür ilişki meçhul tabi

0|0
    0|0
Yükleniyor...