lk 5 ekonomi arasına dahi giremeyen Fransız yatırımları neden Türkiye'de oldu?

2011 yılında Türkiye'ye en fazla yabancı yatırımı Fransız sermayesi yapmış.Oysa ki benimde beklediğim ABD ya da Çin sermayesinin yapmasıydı.Oysa ki ilk 5 ekonomi arasına dahi giremeyen Fransız yatırımları neden Türkiye'de olmuş bu biiiir?

İkinci merak ettiğim nokta Renault şimdi tam hatırlayamıyorum bir araba modelinin sanırsam tamamını Türkiye'de üretmeyi planlıyormuş.Oradaki sendikalar ayağa kalkmış.Şimdi geleim soruma:Acaba Fransa bu yatırımları kendi isteğiyle mi yapıyor?Yoksa Fransa bu sermayeyi kendi sermayesi zannediyordu da aslında onun değildi.ABD'nin yönlendirmesi altındaydı bugünde ABD bu sermyayeyi Fransa'dan çıkartıp Türkiye'ye yönlendiriyor.Sizce olay bu mudur?Sebebi ne olabilir?Sanki Fransa'nın içinden can hıraş bir şekilde çıkartılmış gibi bu sermaye.Ülkemiz için güzel birşey kabul ediyorum.Ancak bugün bir başka ülkeden bu şekilde gelen yarın öbürgün dengler değiştiğinde aynı şekilde gidebilir.Dolayısıyla üzümünü yeriz bağını da sormayız denemez gibime geliyor.Siz ne dersiniz?

Güncellemeler:
Neden Türkiye'de olmuş derken yani "Nasıl Türkiye'de birinci olabilmiş?" diye sormak istedim.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• avrupa ülkelerinden sadece fransa değil bir çoğu yatırım yapıyor, çünkü avrupa ekonomisi çok kötü durumda. Çakallık yapan yatırımcılar parasını türkiyeye yönlendiriyor. Mesela yunanistan sürekli avrupadan para yardımı alıyor oysa aldığı yardımdan daha fazlasıyla türkiyede şirketler satın alıyor.

0|0
    0|0
    • Kısır döngü hali mi demek istiyorsun yani?Peki burada öteki büyük güçlerin hiç mi etkisi yok?Fransa ötekilere göre ekonomik olarak güdül kalırken bu kadar yatırım oradan nasıl gelmiş olabilir?

• yok amarok islam dan önceki türklerin dövüş sporunun adıdır. türk tokadı falan ordan gelmedir kardiş :D

• Hmm.O da güzelmiş :D

Yükleniyor...