Ölümü ve Ahireti hiç düşündünüz mü?

Hani olur ya gece başınızı yastığa koyduğunuzda hiç ölümü ve öldükten sonraki yaşamı düşündünüz mü? Allah hiç düşündünüz mü? Yaptığınız hataları hiç düşündünüz mü? Bende oluyo bazen bu sizde de oldu mu hiç daha önce?

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• ALLAH sevdiği kulları üzerinde bu hatırlatmayı yaparmış bunu biliyormuydun?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Dusunurumde iki gun once daha bi agir basti... İcim icimi yior icinde bi skinti Bu nasil bi bayram baslangici ya Rabbim is yerinde skinti evde problemler patlicam resmen... Ayni gun arkadaslarla gezmeden to zmadan eve donuyoruz arabayla baya bi kurtardik kazadan donduk kilpayi...Allahim ne oluyor...Eve gittim halami aradin bayramlasmak icin telefonu kapatacam halam; " Biliomusun seni cok seviyorum oyle bi seviyorumki amlatamam unutma bunu sakin..." Sesinde var bi huzun.. Pfff... Sonra bide sevdigim " Allah bizi olurken bile ayirmasin" Ulan dedim ne oluyo? Bu nedi boyle olcemmi ben? Ozellikle o halamla konusmamdan sonra iyice bi skinti kapladi beni... Am oyle boyle degil... Dusundum dusundum dusundum.. İki gundur boseyler yapmaya ceki duzen vermeye basladim inshaallah geriside gelir...

İnsan skintili aninda degil sadece sevindigi aninida Allahla paylastimi daha mutlu oluyor hele ki Allahi dostun gibi sirdasin arkadasin gibi goruyosan... Ve ona sadece korkuyo gozuyle bakmiosan... Bi bosluk var hepimizin icinde mutlaka... Ben mesela hayatim dolu dolu oldugu halde bazen hic bir seyden zevk alamiomyorum o anin tadini yasiyamiyorum.. Cunku manevi eksiklik var ve ne yapiosak ne ediosak hic bir sey o manevi boslugun yerini doldurmuyor...

0|0
    0|0
  • düşündükçe korkuyorum başka şeyler aklıma getırıyorum yanı kendımce kaçıyorum

0|0
    0|0
  • evet düşünürm ama kendim için değil ailemin ölümü hep aklıma gelir sanki ben hiç ölmiycekmişim gibi :D ama dün aşkım kuzeinmdeydim orda mevzusu açıldı ölüm ve kabir azabı vs. kendi ölümümüde aklıma getirdim fena oldum :D

0|0
    0|0
  • hiç aklımdan çıkmıyor ki

1|0
    0|0
  • namaza başlayasım geliyor her gün Kuran okuyasım geliyor ruhum daralıyor beee :D

0|0
    0|0
  • korkuyorum, hatalarım var... ama babam bekliyo beni orda

0|0
    0|0
  • Evet düşünürüm nadiren.

0|0
    0|0
  • ben ölumu dusunurum ama ahirete fazla inanmyorum galiba

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bana arada geliyor içimden diyorum şu spor yaptığım kadar biraz da ibadet etsem öbür tarafım cennet olur ama 1 dkk sonra aklımdan çıkıyor çok tuaf

0|1
    0|0
  • yoksa siz düünmüyormusunuz?

0|0
    0|0
  • şu dünyada kalıcı birşey yapmadan düşünmek istemiyorum

unutulmak, yok olmak düşüncesi tüylerimi ürpertiyor

0|0
    0|0
  • Surekli dusunurum bu yuzden kurallarla yasarim bir ayak bu dunyada oteki ayak ahirette olmali

1|0
    1|0
  • neredeyse her gece düşünürüm.

0|0
    0|0
Yükleniyor...