Köpekleri mi kendinize daha yakın buluyorsunuz, kedileri mi?

Köpekleri mi kendinize daha yakın buluyorsunuz, kedileri mi?

Köpekleri yakın buluyorum

İkisini de yakın buluyorum

Kedileri yakın buluyorum

Hiçbirisini yakın bulmuyorum

• Köpekleri yakın buluyorum
    62% (21)48% (14)56% (35)Oy Ver
  • İkisini de yakın buluyorum
    9% (3)21% (6)14% (9)Oy Ver
  • Kedileri yakın buluyorum
    15% (5)28% (8)21% (13)Oy Ver
  • Hiçbirisini yakın bulmuyorum
    14% (5)3% (1)9% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
34|33

En İyi Erkek Görüşü

• Köpekleri kedilerden daha çok severim. ortada "hachiko" ve "capitan" gibi gerçek köpek-sahip ilişkisi hikayeleri varken; köpekleri daha çok seviyorum.

fakat sadık olmadıkları için kedileri yargılayamam. her canlı doğası gereği olanı yapar neticede. köpek sadakatı, kedi özgürlüğü temsil eder.

fakat; karakter olarak tam bir kedi karakterindeyim. kendimi tam anlamıyla "garfield" olarak tanımlarım.

gerçi yay burcunun doğası bu. özgürlüğüne düşkün, konformist.

uykuyu çok severim. mayışıklıktan kalkıpta, iki mantra, maji uygulaması yapmaya üşeniyorum.

offff kim nefes egzersizinden sonra o mantraları tekrarlayacak ki zaten çok efor sarfettiren birşey. bu sürede kafanda imgeler imgele vs vs vs

gerçekten en sevmediğim özelliğim fazla uyuşuk olmam.

öte yandan gezip görmek, keşfetmekte en sevdiğim şeylerden.

hep bir köpek sahibi olmak istesem de üç tane kedi baktım.

gidip kum alıp gelmek bile çok eziyetli geliyor bana.

köpek için dışarı çıkıp çıkıp tuvaletini yaptırmak benim için gerçekten ölüm.

bahçeli bir eve taşırsak belki. müstakil evlerde hep şehir dışlarında be kardeşim.

uktedir yani köpek besleyememek içimde. bende erzak yardımı yapıyorum barınaklara.

fitre ve zekat zamanlarında da onlara yardım yapıyorum. insanlardan daha fazla hak ediyorlar.

bir hachiko ömür boyu, bir capitan 6 sene mezar başında/sahibinin öldüğü yerde bekledi.

hachiko öldü, capitan hala mezar başında nöbette. yuh be.

bırakın arkadaşı, sevgiliyi. çoğu insanın annesi, kardeşi, babası beklemez 6 sene, 19 sene.

nasıl bir sadakattır be. köpekler başkadır. ama kedilerde nevi şahsına münhasır hayvanlardır.

bütün canlılar öyledir gerçi. hayvanlar, insanlar. ama bukowski'nin dediği gibi; ilginç insanların sayısı çok azdır dünyada.

gerçekten nevi şahsına münhasır insanlardan bahsediyorum.

şöyle demiş bukowski; "ilginç insanların sayısı neden bu kadar az? milyonlarca insanın içinde neden sadece birkaç kişi? bu kasvet verici ve cansız türle yaşamaktan başka çare yok mu?"

charles bukowski

yani özetle; köpekler diyorum. onlar beni çok etkiliyorlar. ama kedileride yeremezsiniz sadakatsiz diye.

hatta çoğu insan bir hata yapıyor hemde büyük bir hata.

köpeğe sadakatından dolayı; "aptal işte. başkasına bağlanıyor. fakat kedi ne kadar zeki, özgürlüğüne bağlı hayvandır asildir. bir ekmek için insanın peşinden koşmaz"

bu ne kadar aptalca bir tespit. yahu her canlı doğası gereğini yapar.

kediyi sadakatsiz diye yeremezsin, köpeğide özgürlüğüne düşkün değil diye yeremezsin.

bunlar ayrı erdemlerdir.

şimdi başka boyut'dan bir varlığın dünya gezegenindeki insanlar hakkında tahlili var.

diyor ki; hayvan seven insan nadirdir, değerlidir.

köpek sevmeniz güzeldir. ama bu biraz çıkar ilişkisidir. evini, iş yerini, hayvanlarını koruyor diye sever çoğu kişi.

ama kedileri sevmek karşılık beklemeksizin sevmektir. ve daha değerlidir.

sonuna kadar katılıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 34

• Tabikide Köpek, kediyi sen senelerce besle sonra sen kaybolursan kedi 1-2 gün sonra unutur seni, ama köpek öylemi? sen köpege kalbini, sevgini verirsen oda sana sevgisini verir ve sana herzaman sadik olur ne olursa olsun o seni asla unutmaz nereye gitsen pesinden gelir sen hic sokakta kedinin sahibinin pesinden gittigini gördün mü? eve yabanci geldiginde sahibini koruyan kedi gördün mü?

Birakin ya kedilerin hepsi nankör köpek senin en yakin arkadasindir, benim en iyi arkadasim bile köpegim kadar olamadi be helal :D

0|0
    0|0
  • köpekler ya kesinlikle en iyi anlayan akıllı hayvanlar.

0|0
    0|0
  • Kedii <33

1|0
    1|0
  • Köpek.

0|0
    0|0
  • kediler ev ortamında daha uygun olduğu için kedi diyorum.

0|0
    0|0
  • köpekler candır

kedileri sevmiyorum sevemiyorum

0|0
    1|0
  • Kedilerımmm bebeklerımmm benımmmmm :)))

1|0
    0|0
  • kedi sahibi olarak kediler diyorum ama köpekleride severim.

1|0
    0|0
  • İkisini de yakın buluyorum, birçok insandan daha çok seviyorum onları fakat evimde kedi var :) Ben isterdim ki bir de köpeğim olsun :)

1|0
    0|0
  • köpekler

0|0
    0|0
  • köpekler kadar sevimlisi yok

0|0
    1|0
  • köpekler sadık kediler nankördür demeyin biz taşınırken bir kediyi bırakmak zorunda kaldım arabayı takip etmiş bizim taşındığımız yere gelmiş ama ben hem köpekleri hem kedileri hem kuşları yani hepsini çok severim ve kendime yakın bulurum.

0|0
    0|0
  • köpekleri

0|0
    1|0
  • Hiçbirini yakın bulmuyorum.Gördüğüm yerde kaçarım.Ama köpekler daha sevimli

0|0
    1|0
  • Köpekleri yakın buluyorum

0|0
    0|0
  • kartalları

0|0
    0|0
  • kedi. köpeklerle ilgili kötü bir çocukluk anım olmasaydı onları da sevebilirdim sanırım.

0|0
    0|0
  • Köpek tabikiiiiiii

0|0
    0|0
  • köpekleri.hele ki ayakkabılarıma yakınken : )

0|0
    0|0
  • kedicik :(

1|0
    0|0
  • Köpekler. Yvru kedişler.

1|0
    0|0
  • kedileri..

1|0
    0|0
  • Kedilerden nefret ederim. Köpekler iyidir.

0|0
    0|0
  • kedi besledim (mr. snowden), ama köpek ruhunu çok yakın hissediyorum feci felaket

0|1
    1|0
  • köpek ve at

0|0
    0|0
  • KÖPEK TABİKİDE :)

0|0
    0|0
  • En çok köpekleri.Ama kedileri de severim.

0|0
    0|0
  • Köpek. Kedim var. Çok nankör cidden. Ama köpekler çok sadık ve sevecenler

0|0
    0|0
  • Köpek kadar tatlı bi hayvan var mı ya ? Hele bide golden retreiversa yirim yirimmm ♥

0|0
    0|0
    • yavru ve oyuncu bir ankara kedisi daha iyi bence dicem ama napim ikiside çok tatlı

• Yakın bulmuyorum hiç birini .Ama ilal tercih yapacaksan köpekler diyorum..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 32

• kara bir kedi beslesemde içimde bir köpeğin ruhunu taşıyorum gibi diş gösteriyorum... bu durumda kendimi bir kediye yakın buluyorum. Çünkü ruhum huzurlu değil ve savaş istiyor.Ne yani illa telefon numarasımı yazayım...sdfasdasdsadas :D:D:D

1|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Köpekleri birde iran kedilerini ...

hatta müstakil bir evde kasabada yaşasam

inek,keçi,koyun,tavuk,cücük,at

hepsini kendime yakın bulurum ...

severim ben hayvanları ...

burdan köpek restaurantı açıp köpekleri acımasız şekilde infaz eden çinlileri

ve japaonlar çocuklarının okul çantalarına ana besin maddesi olarak balina ve yunus etinin konulmasına ,japonların yaptığı yunus katliamlarını kınıyorum ve içimden küfrediyorum ...

0|0
    0|0
  • köpekler dosttur,

1|0
    0|0
  • Köpek sen onu beslediğin için seni 'Allah'ı' olarak görür. Kedi ise bulduğu her lokmasında 'Allah'a şükreder' .. Bundan dolayı nankör-sadık ayrımı vardır .. Ben her ikisini de yakın buluyorum ..

0|0
    0|0
  • ikisinide yakın buluyorum köpekleri severim hemde çok köpek gördüğümde cana yakınsa sever okşarım ama ne bileyim küçük kedileri veya yavru kedileri görünce de dayanamıyorum hemen sevip okşayasım geliyor hemen kucağıma alıyorum... :)))

0|0
    0|0
  • köpeğin sadece yavrusunu severim

kedi her türlü

1|0
    0|0
  • her hayvanı kendıme yakın buluyorum..

benı kurtlar büyüttü..

0|1
    0|0
  • Kedi sevmeyen bizden değildir.

1|0
    1|0
  • İkiside çok uzak

köpekten korkarım kediye alerjim var

0|0
    1|0
  • Köpekleri daha çok severim

0|0
    0|0
  • At...

Nee? At mı?

0|0
    0|0
  • Köpekleri daha yakın bulurum. Sadık hayvanlar. Sahiplerini korurlar. Kediler öyle değil. Olur olmaz yerlerden çıkarlar, adamın aklını alırlar. Geçen çöp atmak için çöp kutusunu açtım içinden iki tane kedi fırladı ödüm bi tarafıma karıştı...

0|0
    0|0
  • Köpek sadıktır candır o :D

0|0
    0|0
  • ikisinın de yavruları buyudulermı at cope gıtsın :D

0|0
    0|0
  • kedılerı daha yakın buluyorum

1|0
    0|0
  • Kedilerden nefret ederim ama köpeklerin bakışlarında bile bir içtenlik var.Tek şefkat duyduğum canlı.

0|0
    0|0
  • tüm hayvanları seviyorum ve mutlaka onlardan karşılık alıyorum sevgimi anlıyorlar herhalde.

0|0
    0|0
  • Kedileri

1|0
    0|0
  • köpekden iyisi yok insanlardan daha cana yakın canlılar

0|0
    0|0
  • köpekleri daha yakın bulurum

kedileri sırf sinsi olduğu için sevmem.

0|0
    1|0
  • elbette köpekleri kediler nankördür ...

0|0
    0|0
  • 2sinide severim

0|0
    0|0
  • ikisinide bulmam insanlarıda öyle..yalnızlık en iyisi

0|0
    0|0
  • Allah'ın yarattığı herşey bana yakındır.

0|0
    0|0
  • Su kaplumbağası seviyorum ben :D

0|0
    0|0
  • ayıları

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • ikisinide severim ama kedi