Atatürk'ün siyasi görüşü tam olarak nedir?

Atatürk'ün siyasi görüşü tam ollarak nedir ? ben Atatürk'ün siyasi görüşünün sol olduğunu düşünüyorum ama arakdaşlarım milliyetçi olduğunu söylüyor sizce ne ? sebebini de söylermisiniz ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• atatürk döneminin popüler akımları olan fasizm ve komünizmi elinini tersiyle iterek seçimini cagdas,laik demokrat,cumhuriyetten yana kullamısıtır onu zamanın liderleri ile mukayese etmek onun anısına hakaret etmek olur milliyetçilik konusna gelince atatür ne mutlu türküm diyene vs gibi milliyetçi söylemler ile savaslardan bitap düşmüs milli birlik duygusu olusmamıs bi halkı gaza getirmek iiçin kullamıstı.atatürk yeni türk cumhuriyetinin idolojisini belirlerken hepinizin aptal oldugunu aziz nesinden önce anlamıstı

• Atatürk'ün mecliste bozkurt heykelinin önünde konuşma yaptıgını,bozkurt bullu paralar çıkardıgını biliyormusun?

Kızlar Ne Diyor 4

• bi rahat bırakn şu adamı artık .yok alkolik midir yok solcu mu milliyetçi mi..özü İNSANdır gerisi hikaye.

• atatürk milliyetçiliği die bir kavramın doğmasına sebep olmuştur.bildiğin kafatasçı milliyetçilikten farklıdır diolar ama neremle inansam bilemedim.

• atatürk milliyetçidir sol ile hiçbir alakası yok..atatürkü bugünkü solcular kendileri gibi göstermeye çalışıyor

• milliyetcidir.

Erkekler Ne Diyor 7

• Yahu bu adamın düşüncesi bu kadar zor mu?Ne solcudur ne sağcıdır ne de milliyetçidir.Ancak inkılaplarına ve ilkelerine bakılırsa hepsinden aldığını göreceksin.Eğer dediklerinden biri olsa idi kemalizm diye bir başka siyasi düşünce olur muydu?Ya milliyetçi denirdi ya da solcu.

• solculuk milliyetçiliktir zaten dostum.şeriat olsa daha mı iyiydi yani.din ve devlet farklı şeylerdir...

• ne alakası var konuyla cemaat,milliyetçilik solculuktur diyerek ne kadar cahil oldugun ortada tartışılmaz bile seninle.

• sağcı olan cemaatin görüşü ne şeriat tekrar gelsin bak bakalım atatürk ne yapmış.laikliği getirerek din ve devlet işlerini ayırdı.tabi siz kendinizi bişey sanan kişiler bunu anlayamıyolar.şimdi git o cemaatine git pilavlı sohbet ver.

• şuan çok komik durumdasın,demek solculuk milliyetçilkmiş hee ne cahil adamlar varmış ya.

• onun gibi hiçbir siyasetçi gelmedi onun yaptıklarını anlatmaya bir ömür yetmez.en önemlisi her zaman dengeli bir siyaset izlemiştir.ama onu yanlış anlayanlar bunu farklı yorumlamışlardır.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi LİDER gelmedi gelmeyecekte.o ne sağdadır ne soldadır.o daima DOĞRU olanın yanındadır.

• bilmiyorum.

• Solcu diyenler chp bünyesinde barınan komünistlerdir! Bugun chplilerin hepsi komünisttir Atatürkçü değildir! Atatürk çok aşırı milliyetçi insandı 50 tane Türk'lükle ilgili söylediği sözleri yazarım...

• He he milliyetçilik solculuk demektir cahil insan

• sağcılar kim cemaatçiler değil mi onlar da başka sağcı mı var.ve sağcılar her zaman şeriatın geri gelmesini ister.halife ister.bunlar da laikliğe aykırıdır.laiklikle beraber milliyetçilik akımını da getirmiştir.inkilaplara bakabilirsin.o yüzden solculuk ile milliyetçilik düşüncesi farklı şeydir gibi laflara girme.atatürke dinsiz diyenlerin sizin gibiler olduğunu biliyor.neden çünkü laikliği getirdi.siz bence pilavlı sohbetinize devam edin.

• cadcad çok ama çok cahilsin,cemaatla konunun ne ilgilsi var milliyetçilik solculuktur diyerek ne kadar cahil oldugunu kanıtlamış oldun tartışmıcam seninle.

• Öncekileri Göster
  • en büyük milliyetçi ve devletçidir.

• sol, sol ölene kadar sol..

Yükleniyor...