Kimsesiz olsanız mirasınızı kime bırakırsınız?

Hayatta kimseniz yok (köpeğiniz bile) büyük bir mirasınız var ve ölüm döşeğindesiniz link ¿ =))

(Bakalım ne kadar hayırseversiniz)

0|0
43|59

En İyi Erkek Görüşü

• Adımı yaşatan bir dernek kurardım ve servetimi devlet şirketlerine yatırırdım. (thy-aselsan-türktelekom- emeklilik fonları-gibi) oradan gelen kar paylarını derneğe aktarmalarını aktarılan paranın her yıl yarısının (%50si) 30 yaş ve üzeri parasızlık yüzünden evlenememiş birikimi ve evi olmayan insanlara harcanması için vasiyet bırakırdım.

talimat 1) 30 yaş ve üzeri erkek ve kadınlar tanıştırılacak yada sevdiği varsa evlenmelerine yardımcı olunacak.

talimat 2) Kredi kartı batağına saplanmış olanlar 1 defaya mahsus olarak kurtarılacak. ( 1 kişinin o zaman içinde 1den falza bankaya borcu olabilir 1 defada hepsi ödenmeli ve kredi kartı iptal şartı aranmalı ve en az 10 yıl kredikartı kullanmayacağına dair anlaşma yapılmalı.Ve bu sözleşme bütün bankalara dağıtılmalı. Ve bankaların o şahıs yada şahıslara 10 yıl itibariyle kredi kartı verilmesi önlenecek şekilde anlaşma yapılmalı.

talimat 3) Hiç ev sahibi olmamış aile yada yeni evli çiftlere 0 daire alınacak ve eğer güçleri yoksa 0 eşya alınacak ve ev dayanıp döşenecek ve tapusu onların üzerine yapılacak.

talimat 4) İş kurmak isteyipte fikri oluğu halde parası olmayana en az 50bin lira maksimum 250binlira para hibe edilecek ve alışkanlık edinmemesi için 1defadan fazla yardım edilmeyecek. ( 1 kez yardım edersin dua ederler 2 kez yardım edersin teşekkür ederler 3 kez yardım edersin sen ne iyi insansın ya insan değil meleksin melek derler 4 kez yardım edersen adın kerize çıkar.)

talimat 5 ) 18 yaşını doldurmuş olupta çocuk esirgeme kurumunda kalma hakkı dolan ve yetimhaneden ayrılan kız ve erkek çocuklarına sahip çıkılacak ve evlenmelerine yuva kurmalarına yardım edilecek. özellikle kız çocuklarının kötü yola düşmesine engel oluncak.

talimat 6) Vakıf kazancını zimmetine geçirenler - vakfı soymaya kalkanlar olursa - allahın gazabı dünyada ve ahirette üzerlerine olsun.

talimat 7) doktor - hemşire - savcı - hakim - avukat - olmak isteyenlere üniversiteye gitme kolaylığı ve karşılıksız burs ödemesi sağlanacak. ( Bu mesleği ülkemizde icra edenler oldukça az malesef.)

talimat 8) elde edilen kazancın kalan %50si ortak olunan şirketler sermaye artıtılımı yapılacak olursa o sermaye artıtılımına katılım sağlanarak %de lik ortaklık payımız koruma altına alınacak.

talimat 9 ) evi yanan ve bütün eşyaları kül olan yada köyü yanan yada ticari hayvanları çalınan yada evleri dere yatağı yada heyelan gibi yakın yerlere kurulu olupta herşeylerini kaybedenlere yenisi alınıp verilsin.

talimat 9 ) bu vakfın yöneticileri ilerleyen yıllarda önceden kendisine okuma desteği sağlanmış olan doktor - hemşire - savcı - hakim - avukatlardan oluşan bir heyet tarafından yönetilebilsin.

talimat 10) Sağlık sisteminden faydalanan fakat parası olmadığı için borçlu duruma düşen yada oluşan borçtan dolayı hapiste olanlara yardım eli uzatılsın ve ürünü icralık olanlara yardım eli uzatılsın ve mahkemeye yansıyan icra ve borç davalarının düşürülmesi sağlansın.

TATMİN OLDUNMU BU CEVAPLA SAYIN OSİRİS.?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 43

• bir miktarini sokakta corapsiz dolasan cocuklara, bir kismini cahil dusuncelerin olustugu insanlarin bilgilenmesi icin bir okula, bir kismini organ bagisi bekleyen bir anneye, bir kismini cocugunun ilaclarini alamayan babaya, bir kismini bir ciftin dugune gitsin isterim, bir kismi dondurma yemiyen cocuklara dondurma alinmasi, bir kismini luna parklarin kurulmasi icin, bir kismini ise somaliya vs gibi ulkelerdeki ac cocuklara, bir kismini ise hayalerini olan bir genc kiz/ erkeye, bir kismini parasizliktan sacini kesemeyen genc cocuga :), GERI KALANLARI ISE TABUT TASIYANLARIMA VE BANA DUA EDENLERE AGLIYANLARA:)

0|4
    0|1
  • Kimsesiz çocuklara bırakırdım .. Çünkü bende kimsesizdim .

1|4
    0|0
  • Mehmetcik vakfina, kimsesiz cocuklara, darüssafakaya,hayvanlari koruma dernegine

Amma param varmis bitmedi :)

0|1
    0|0
  • devlete bırakmayacağım kesin...

0|1
    0|0
  • Kimsesiz çocuklara

0|3
    0|0
  • %50 hayvan barinagi, hayvanlara iyi davranan bir dernek.

%25 Avrupa Bilim Dernegi link

%25 Richard Dawkins Foundation for Reason and Science link

Artik neyim varsa=)

0|0
    0|0
  • kimsesiz çocuklar yararına

0|1
    0|0
  • hiç düşünmeden size bağışlardım.

0|0
    0|0
  • gömerdim .

1|0
    0|0
  • kimsesiz çocuklara tabikide

0|2
    0|0
  • kimseye .

0|1
    0|0
  • Kefenimin ceplerini doldururum.

0|1
    0|0
  • hastalıklarla mücadele gibi derneklere (lösev gibi), hastane yapımına falan, ya da tıp/hastalık/ilaç konularındaki bilimsel çalışmalara destek için...

0|0
    0|0
  • sokak çocuklarına yaşlılara yoksullara bide hayvanlara

0|1
    0|0
    • herkes sokak hayvanlarını hatırlıyor da, sokak çocuklarını kimse görmüyor, tebrikler...

• Cocuk yurtlarina verirdim bi kismini, bi kisminida yeni camii yapilmalari icin verirdim

0|1
    0|0
    • Yeter ya artık. Her yer cami oldu. Riyakarlığın yeni merkezi : Cami.

Her yer cami ama içlerinde dinini bilen yok!

Dinini iyi bilenin, zaten bu camilerle işi de yok.

• avusturyada yasiyorum, bizim burda bi camii var ama camii demeye bin sahit lazim, ölümüz olsa türkiyeye gidemezse, bu nerde yikancak, cenaze namazi nerede kilinacak? Cocuklara hoca dnerde dularimizi, kuranimizi ögretecek? Nerde namaz kilmayi ögretecekler, bayramlarda seyranlarda nerde namaz kilicak bu toplum?

• tek başına olmam imkansız..

muhakkak bir dostum ve sevdiklerim vardır.. onlardan ihtiyacı olanlara ihtiyaçları kadar bırakırdım.. birazını çocuklara, birazını kimsesizlere, birazını da eğitim kurumlarına bırakırdım..

0|0
    0|0
    • nerde yasıyosun merak ettım. Okadar cok yanlız ınsan varkı bır basına.

• bırakacağım tek yer var o da kimsesiz çocuklar...en çok onlara lazım çünkü...

0|1
    0|0
  • kimseye bırakmazdım hepsini ben harcardım ölmeden önce gözüm açık gitmezdi bari:))

0|0
    0|0
  • Durumu iyi olmayanlara yollanır o para.

0|0
    0|0
  • Bi kısmını yaşlılara bi kısmını çocuk esirgeme yurtlarına bi kısmınıda sokak hayvanlarına bağışlarm

0|0
    0|0
  • kımsesız cocuklar yurduna bagıslardım

0|0
    0|0
  • Olmeden once ben yerim hepsini

0|0
    0|0
  • kımsesız köpeklere

0|0
    0|0
  • kefenime ceb diktirirdim :))) :P

0|0
    0|0
  • çocuk esirgeme kurumuna bağışlarım

0|0
    0|0
  • çocuk esirgeme kurumu..

0|0
    0|0
  • çok sediğim bi arkadaşıma dostuma oda yoksa inandığım bi sosyal yardımlaşma kurumuna bırakrdm heralde

0|0
    0|0
  • çocuklar için çalışan bir hayır kurumuna.

ama gözüm arkada kalır o ayrı, paranın oraya gittiğinden emin olmak açısından.

0|0
    0|0
  • çocuklara..

0|1
    0|0
  • ç.e.k bırakırdım

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    13

Erkekler Ne Diyor 58

• Sokak hayvanlarını koruma derneklerine veya hayvan barınaklarına. zaten mümkün olduğunca yardım etmeye çalışıyorum. hele o yedikule hayvan barınağındaki meral olcay büyük bir kadın. bütün pozitif enerjiler yardımcısı olsun. barınaktaki dostlarımız aç kaldığında ve yeteri kadar yardım yapılmadığı için etraftaki apartmanların kapılarını tek tek çalıp, "çöpünüzü dışarı çıkarırmısınız bir bakayım, hayvanların yiyebileceği artıklar varsa alayım" diyen bir kadın. benim için en mükemmel insanlardan biri o'dur. eldivenlerle çöpleri karıştırıp onları yanında getirdiği poşete koyup, yuvarlak burunlu, dört patili oğullarına/kızlarına götürüp yedirme hikayesi ki bunu çoğu zaman yaptığını düşünüyorum 2500-3000 dostumuz var sanırım o barınakta. yanlış olmasın ama en son 3000 dosttu galba. eh hepsine yemek bulmak çok çok güç iş. belediye yardım ediyor ama. ne kadar edebilir ki ?

ben zekat fitre zamanlarındada fakir insanlar yerine hayvanlara yardım gönderiyorum. onlara erzak gönderiyorum. etrafımdaki insanlarıda teşvik ediyorum ve çoğu zaman başarılı oluyorum.

ölene kadarda böyle yapacağım. zoruna gidenin bir zahmet borusuna gitsin.

neden insanlarla ilgili vakıflara ve derneklere bırakmıyorsun diye soracak olanlara; bukowski'den gelsin.

ben münzeviyim. insanlardan kaçıyorum çünkü ilgi alanları genellikle sınırlı ve bayağı, ayrıca kötü niyetli ve can sıkıcılar... öte yandan hayvanlar; harikulade yaratıklar. gözlerindeki ve beden dillerindeki güzelliği fark etmek yeterli. insanlar o kadar iyi görünmüyor, o kadar güzel ya da sahici davranmıyor.

Bukowski

0|1
    0|0
  • lösev türk böbrek vakfı arasıda paylaştırırdım özelikle lösemi olmuş küçük çocuklar beni çok etkiliyor gerçi ufak tefek yardımları yapıyorum yine ama az geliyor gözüme keşke daha fazla olsada daha fazla versem

0|1
    0|0
  • düşünmem lazım ama darüşşafaka mantıklı geliyor, ya da tedavisi mümkün olup maddi imkansızlıktan kör olan bebeler var afrikada, elle tutulur gözle görülür bir işe yaraması lazım. Ama yine de bir vakıfın ontrolüne bırakmak bazen acaba dedirtiyor insana

1|0
    0|0
  • Eğer gerçekten büyük bir servetim olsaydı ve kimsem de olmasaydı. Servetimin bir kısmını kesinlikle hayvanların korunması bakımları için bırakırdım. Geri kalanını ise en az bir okul yapımı için, bir kısmını bu okulda okuyacakların gerektiği taktirde yatmaları için bir yatakhane yapımı, en az bir cami ve geri kalan büyük kısmını'da kesinlikle Vatanımın ve Milletimin daha iyi korunması için Türk Silahlı Kuvvetlerine bırakırdım.

0|0
    0|0
  • Vasiyetimde var olan bir Satir yetiyor.

Cocukluk hayalim olan Kimesizler Cocuk yurdu Kurmak devletin Kimsenin yardimi olmadan herseyi kendi imkanlarimla yapmak hayalim.

Vasiyetimde , eger bana bisey olursa Vasiyetimi Ailem yerine getirecek.

Baskada bisey yok...

0|0
    0|0
  • İhtiyacı olan, doğru dürüst kim var ise ona...

0|0
    0|0
  • Aldigim son nefese kadar olan butun hayatimda onlarin buyuk emegi oldugunu unutup nankorluk etmeden sehit ailalerine ve gazilerimize birakirim.

0|0
    0|0
  • ben it cinsiyim gardaş gömerdim :)

0|1
    0|0
  • Tekele.

0|0
    0|0
  • Böyle bir yalnızlık çok zor. Hiç arkadaş, komşu filan da mı yok? Issız adada yaşamıyoruz ya. Özellikle evlenmek isteyen veya yeni evlenmiş fakat maddi sıkıntılarla boğuşan, iyi huylu, genç bir çifte bırakırım. Toprağa ekilmiş bir tohum misali, filizlenip büyük ve güçlü bir çınar olmaları için.

0|0
    0|0
  • Sanata;Tiyatro ve müzik tabanlı kuruluşlara, darüşşafakalara sanatsal olarak desteğe.Oradaki her çocuk içindeki sıkıntıyı istediği bir enstrumanı çalarak atabilir yada bir süre unutabilir.Enstruman bir dost gibidir yalnızlığa iyi bir çaredir.O yüzden böyle bir şey yapmayı isterdim.Sokak çocukları için özel bir kurum kurup burada o çocuklara her türlü sanatsal aktiviteyi sunulmasını sağlardım.Dünya değişecekse sanatla olur silahlarla değil ...

0|0
    0|0
  • Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetcik Vakfına

0|1
    0|0
  • şehit aileleri derneği

0|0
    0|0
  • Vakfederim .

0|0
    0|0
  • Çok zengin olsaydım; Sokak çocuklarını topluma kazandıracak bir vakıf kurup; mirasçım yoksa tüm servetimi oraya bağışlardım.

0|0
    0|0
  • 1-TSK

2-DARÜLACİZE

3-KANSER SAVAŞ MERKEZLERİNE

4-KİMSESİZ ÇOCUKLAR

5-SOKAK HAYVANLARINA seçeneklerim bunlar olur

0|0
    0|0
  • Ebeme

0|0
    0|2
  • Aynı durumda bir akrabam evlatlıklarına verdi.

cevaplar pek de samimi gelmiyor bana... para varsa herşey bozuluyor

0|0
    0|0
  • kimsesiz çocuklara

0|0
    0|0
  • yetimlere öksüzlere engellilere ... keşke olsada paylaşsam dünya malı dünyada kalacak yaparım gerçekten olsa ama ancak kendime yetebiliyorum maddi açıdan

0|0
    0|0
  • hayır kurumlarına

0|0
    0|0
  • Zeki kafası çalışan ve sermayesi olmayan bir gence hayalindeki işi kurması için bağışlardım...

0|1
    0|0
  • Öyle bir şey yok ama olabilir de... :D :D

0|0
    0|0
  • tsk ya bıraksak kimse kalmadı ,sgk ya bıraksak zaten herşeyi parayla yapıyorlar ,en iyisi eğitim kurumları gibi :?

0|0
    0|0
  • ahiret için dünyada iken harcardım hepsini.kimsesizlere falan..

0|0
    0|0
  • kimsesiz çocuklara kime olacak

0|1
    0|0
  • devlete yada başka bir kuruma bırakmam kesnlikle çevremde en çok güvendiğim ihtiyaç sahibi birini blurum ..

0|0
    0|0
  • kimseye bırakmana gerek yok 70 milyona miras kalıyor.

0|0
    0|0
  • Devletin yardım kuruluşlarına güvenmiyorum.

Dışarıda boyacılık yapan,çorap vs satan amcalar teyzeler var,ailesinin zoruyla okuldan alınıp zorla peçete sattırılan çocuklar var.

hepsini onlar alsınlar.

0|0
    0|0
  • Fakir olduğu halde haline şükür edip hayata mutlu bakan şirin yaşlı bir teyzeye :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28
Yükleniyor...