Kendi cinsiyetinizi değerlendirirseniz ortaya ne çıkar?

Arkadaşlar burada özellikle ayrılık köşesinde cinsiyet eleştirileri oldukça fazla.. Belki cinsiyet ayrımını yapanların başını ben çekebilirim :)) evet bazen erkeklere çok atarlıyım :D ama, şöyle bir baktım da doğrusu ve yanlışıyla birlikte kendi hemcinslerimizi eleştirirsek ortaya ne çıkar?

Sizin gözünüzden hem cinsiniz veya siz yapılan bir çok genellemenin neresindesiniz?

Ya da tanıdıklarınıza, çevrenize, arkadaşlarınıza ve gözlemlerinize dayanarak hemcinslerinizin durumu sizce nedir?

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• şimdi erkeklerle ilgili hep bir kelime yazarım. senin soruna eklemek istemedim.

yazma nedenimi kavrama niyeti gütmeyen arkadaşlar genelleyemezsin diyecektir o yüzden istisnalar kaideyi bozmaz diye not düşelim..

erkekler kadın-erkek ilişkilerinde içten pazarlıklı, plancı, karaktersiz davranıyorlar. günlük yaşamında parmak ısırtacak bir karaktere sahip oldukları düşünülse de bu yorum soruna yazmak istemediğim özelliklerinden kaynaklanıyor. çok can yakıyorlar.

kendimi eleştirebilecek bir yapıda olmadığım için bu durumun beni ne kadar kapsadığını beraber olduğum kıza sormak lazım.

1|0
    0|0
    • :)) bence değilsin ama, yazdıkların çok doğru..

birde nedense bu kadar içten pazarlıklı olmalarına rağmen kadınlar bir sürü ithama hedef oluyor..

çok değişik bir döngü ve çok ironik..

Erkekler Ne Diyor 8

• kendi cinsimiz...!

bir kere ben kendimi tam bir cins olarak tenzi ediyorum,

her ne kadar bazıları çıkıp aksini savunsada 2 cinsi kıyasladığımda diğer cinse daha çok ihtiyacı olan tarafız,bunu direk cinsellikle bağdaştırmıyorum,2,5 yıldır bekarım ve hayatımı öyle bir karıştırdım ki içinden çıkamıyorum,evde bir düzenim yok dışarıda bir düzenim yok,sıcak bir yemek yapanım yok en kötüsü de bekleyenim yok,ben hep kendimi eksik hissediyorum ve diyorum ki en erkeğin en ahlaklısı kadına ALLAH'ın emaneti olarak sahip çıkandır,değerlerini bilelim kendi değerimizi de küçültmeyelim...

1|0
    0|0
  • Bir Yavşağın Döngüsü: Yalvar -> Sevgili ol-> Seviş -> Terket -> Onla bunla yat -> Yalnız kal -> Özür dile -> Geri Dön -> Seviş -> Terket ...

1|0
    0|0
  • sonuçta insan insandır cinsiyet farketmez çevremde 1 kişi var dost ve arkadaş dediğim her ikimizde gerek yüzümüzden gerek arkamızdan konuşurken övgü ile bahsederiz.önyargılı ve empati yoksunu kişilerin ne dediği veya düşündüğü umrumuzda olmaz.hatta bu arkadaşım benim gördüğüm hemcinsim olarak benden duyarlı ve hassas kimsenin kalbini kırmayacak kadar iyi.insan kendi değerleri ile yaşar kendi değerini kaybetmiş kişilerde başkalarına çamur atar.hayat kısa istisna olduğumu düşünüyorum kuralları bozmasamda.

0|0
    0|0
    • hımm :(

anladım hayırlısı diyelim..

• amin.üzülme işareti yapmanı istemem.son kez eklermisin.birkaç yazmak istediğim şey varda.

• erkeklerin köküne kibrit suyu derdi babaannem :)

0|0
    0|0
  • herkezin hem kadın hemde erkek için genel konuşuyorum arkadaşlarıma bakarak herkezin şu sıralar libidosu tavan yapmakta hayır olsun diyip geçelim biz yinede...

0|0
    0|0
  • ben dahil olmak üzere çevremdekiler yapılan boş genellemelerden uzak farklı bir kavim gibi yaşıyor.

0|0
    0|0
  • Al birini vur ötekine diyorum...

yüzyüze vurmayın ama her an bir kıvılcım çakabilir..

popo popoya vursunlar.

:)

0|0
    0|0
  • Hem cinslerimin çoğu abaza ,sapık ,ökzü :) Kızlarda pk geri kalmaz ama.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• valla zedcim,bir kadın olarak ben erkeklerin yanındayım :D kadınların hallerine hiç bir zaman anlam veremiyorum.bana hep aklı başında kadın sayısı daha az geliyor..her şeyi istiyorlar..yönetilmek,sevilmek,sevmek,elde etmek...vs..ama kendileri için hiç bir şey yapmıyorlar..dediğim gibi gerçekten kendini bilen kadın çok çok az..varsa yoksa bir erkek üstüne kurulu bir hayat..evlendikten sonra hayatını değiştiren kaç arkadaşın oldu? ya değişmeyen? hepsi şöyle bir cümle kuruyor : " beyime sorayım önce.." ya ben fazla ayaklarım üstümdeyim,öyle yetiştim ya da sistemden ayrı bir parçayım..ağlak biriyim belki ama bir erkek kadar da özgürlüğüme düşkün ve ne istediğini bilen..ha diyen olur mutlaka erkekler süper mi, çok mu muhteşemler..hayır tabi..ben aslında olaylara kadın-erkek ayrımı yapmadan yaklaşan biriyim.bu ayrımı sevmiyorum..feminen çizgimin altında olaylara feminist yaklaşmayı asla sevmiyorum..kadın kendine sahip çıkmasını bilecek önce,bunu savunuyorum..

2|1
    0|0
    • imzamı attım.

• dünya değişmiyor zed:)) bakıyorum tarihte de aynı kavramlar işlemiş..

kolalı abim teşekkür ederim:)

• malsef değişmiyor :))

• kadının düşmanı yine kadındır çok önde durmasa da toplumda kadının önemi büyüktür aslında kadınlar bir çok şeye kızar hemcinslerinin küçük görüldüğü gibi ama bunu yapanda kadındır bana göre çeşitli süt ürünlerinin adını takarlar birbirlerine sonra namus kavramından şikayet ederler ama evlatlarına bunu aşılarlar birinin kızını bir erkekle gördükleri zaman dedikodu alır başını gider aslında şikayet ettiğimiz çoğu şeyi başlatan biziz

0|1
    0|0
  • kendimizi düşünmeye düşünmeye bizimutlu edecek şeyler bir bir yok olmuş. Bunu farkedemeyen hatunlar hala başkalarını düşünüyor her anlamda. Keşfedenlerse şimdiden nirvanaya ulaştı tebrik ederim.

0|1
    0|0
  • Ben bu konuyu düşününce erkeklere acıyorum zaman zaman :) Kapris ve özgüvenimiz okadar çokki bunu farklı şekillerde dile getirip, karşı tarafı bunaltabiliyoruz. Ancak çok zeki görünenimiz bile gereksiz bir saflık içerisinde ve sonrasında üzülen yine kızlar.

0|0
    0|0
  • ben bi kız olarak kaprisli kızlara uyuz oluyorum.. neyin derdindeler çoook merak ediyorumm .. amaçları elindeki sevgiliyi delitmekse teb. başarıyolar yani :DD

0|0
    0|0
    • tatlım onlar olayın idrakindeler..

bir bak bakalım erkek onları nasıl alttan alıyor..

• hemcinslerimin kezban olanlarına herbişi müstehak. biz mutlu azınlığın haklarını ise canım pahasına savunurum.

2|1
    0|3
Yükleniyor...