Kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandınız?

Kitap okumayı hiç sevemedim

Bugüne kadar 10 tane bile okumamışımdır

kitap okumayı nasıl seviyorsunuz

Bu alışkanlığı nasıl kazandınız

0|0
1423

En İyi Kız Görüşü

• Bende hiç sevmem sıkar böyle adamın bi yürüyüşünün bile sayfalarca anlatılması ama bi gün kendimi kitapçıda buldum çok dikkatimi çeken 2 kitap aldım 1 ay geçti ve ben sadece 50 sayfa okudum xd yinede hırs yaptım bitircem :D

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• bir sevgilim yüzünden ailemden boyumca kitapla cezalandırılmıştım.garip ama öyle sevdim ve okuma alışkanlığı kazandım 12 yaşında filandım.sevdiğin kitap türünü seçersen sevmeye başlarsın

hattta şöyle söyleyeyim.izlediğin ve sevdiğin filmlerin kitaplarını okusan filmlerini %90 olasılıkla beğenmezsin.çünkü kitap senin hayalgücünü sana yansıtıyor.

diğer yandan uzun süre kitap okumadığımda gerçekten hamlamış ooluyorum tam tabiriyle o yüzden çabuk okunan basit kitaplar okuyorum.genel tercihim bukowski oluyor.çünkü adamın kadın.içki.sex ve at yarışından başka anlatıcak bir şeyi yok -şiirleri bir nebze güzeldir gerçi- sadece dili çok sade ve gerçekte sonrasında kitap okumaya devam edebiliyorum.

1|1
    0|0
  • Seni meraklandıran kitabı bulduğunda okumaya başlıyorsun .devamı geliyor..

1|1
    0|0
  • Üniversiteye ilk başladığım yıl başka bir odadan bir kızla tanışmıştım.Kızlar nerdeyse zevklerimiz hep aynıydı- kitap okumak dışında.Hayatımda toplasan on kitap bile okumamıştım.Ama bu kız bana sürekli okuğum kitapları soruyordu.Her neyse birgün "Hadi bana sevdiğin kitapların listesini yap da öyle konuşalım bu konuyu." dedim.O da bana bir liste yaptı.Böylece onun sayesinde kitap okuma alışkanlığı kazanmış oldum.Böyle şeyler önemli.İki insan yan yana gelince, konuşmak için konu arıyor.Ne kadar çok aktivite, ne kadar çok bilgi o kadar hoş sohbet.

1|1
    0|0
  • iyi kitaplar seçmelisin sana hitap edebilecek tarzda seyler sec.. gidip klasik okursan tabii sevmezsin kitap okumayı ..

1|1
    1|1
  • Lise1 de içime kapanık bir insandım, kendimi kitaplarda bulurdum rahatalrdım. O sırada kazandım. 250 den fazla kitap okudum lisede. univesitede sosyal olduk ama hala okurum. eskısı kadr olmaasa da . sevdıklerımı alır okumayaa calısırm. su aralar hitler okuyrm.

1|0
    0|0
  • Bu çocukluktan gelen bisey. Aslinda ailenin yap demeyle cocuk bisey yapmıyor sen iyi bi örnek olup kapıyorlar yani ailen, cevren ilgileniyorsa sende yapma isteğin daha cok olur diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • surukleyici kitaplara bayliorm bir koca kitabi 2 gunde bitirdiigimi bilirim bu yzden hosuma giden bir kitap olunca birakamam o yuzden guzel surekleyici hosuna giden kitaplari oku can skici olunca hic bir sekilde okuyasi gelmior insanin :)

0|0
    0|0
  • Kitap okumak öyle sonradan sevilecek birsey değil .. Ya seversin ya sevmezsin . Ama yinede denemek gerekirse seni ilgilendiren konular oku

0|0
    0|0
  • annem kendi okumazdı ama bana cok kitap alırdı ufakken. her karne alısımda kitapcıya götürüp on tane kadar kitap alırdı. kardesimi de hadi bana kitap oku diyerek alıstırdı. o okurdu kendi uyurdu :) böyle.

1|0
    0|0
  • benim babam şu kitabı okursan para vercem diyodu bende kitabı okuyup bitiriyodum

0|0
    0|0
  • Annem çok okurdu onun sayesinde alıştım.

0|0
    0|0
  • merak ettiğim konulara daldıkça kendimi kitapların içinde buldum:)

1|0
    0|0
  • sana kitap okumayı sevdirecek kitaplar bulmalısın. klasiklerden başla mesela. bestseller okuma.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• 3 yıl öncesine kadar hiç kitap okumazdım, Çıktığım iş gezilerinde vakit geçirmek için okumaya başladım 3 yılda 30 kitap bitirmişimdir. tavsiyem yolculuk yaparken oku güzel bir kitapsa ister istemez bir başkasını da okumak istiyceksin...

1|1
    0|0
  • öğretmenim bir kitap verdi onu okudum sonra kitap okumayı sevdim şimdi gezmeye giderken otobüse biniceksem bile çantama kitap koyuyorum.

1|2
    0|0
  • önce ilgi duyduğun konulardan başlayarak, günde 1-2 sayfa dahi olsa düzenli okuyarak

1|1
    0|0
  • yolculuklarda okumak iyi oluyor bide gece yatmadan önce uyku getirici uyku hapından daha etkili :)

ayrıca betimleme olayını dümdüz okusanız bişey sevemez hatta nefret edersiniz...bunun aksine hayal gücünü kullanarak anlatılanı canladırısanız ki en öyle yapıyorum ve karakterlerle karşılıklı konuşur gibi okuyorum böylece kitapla yaşıyorum ve bu en iyi sanat filmden daha eğlenceli bence :)

1|1
    0|0
  • Aynı durumdaydım. Çocuktum o zamanlar, en sevdiğim film Harry Potter'dı ve elbette bir kitap uyarlamasıydı. Kitabını aldım ve bir daha bırakamadım, filmleri de bir daha izlemedim. Sevdiğin uyarlama filmlerin kitaplarını oku. Daha geniş ve daha hayalli bir hikayeyle izlediğin bir filmin tadı kıyaslanamaz.

1|0
    0|0
  • arkadaş ortamı bu konuda çok etkilidir. lise yıllarıma kadar arabesk kültürle yetiştim. etrafımdaki herkes hayatın sözümona sillesini yemiş hayattan bıkmış hiç bir mecali kalmamış insanlardı. doğal olarak pek bir şeye ilgim yoktu. sonra ortamım değişti. çevremdeki insanların muhabbetine yetişemiyordum. eve gider gitmez gazete dergi vs. alıp okumaya başladım. internet yayılmaya başladığında aklıma ne takılırsa açıp okumaya başladım. kitaplar, gazeteler,dergiler,internet makaleleri falan derken bi bakmışım kültür mantarı olmuşum. (: her şeyden önce merak lazım.

1|0
    0|0
  • ilgimi çeken konuları okumak.roman pek okumam.okuyamam :D bilimsel,siyasi,kişisel gelişim bunları çok okuyorm

1|1
    0|0
  • İlgi duyduğun konuların kitaplarına yönel. Bu aynı film seçmek gibi. Hani film alırken komik olsun ya da korkunç olsun gibi seçimler yaparız ya o tarz. Hayranı olduğun bi kişinin hayatını okuyabilirsin mesela.

1|0
    0|0
  • ilkokulda futbol oynamam için bir şarttı kitap okuma.okuyup anlattığım her 20 sayfa 1 saatlik futbol oynama izni veriyodu öyle öyle başladım.başlama süreci tuhaf olsa da türk ve dünya klasiklerini bitirdim diyebiliyorum .. :D

1|0
    0|0
  • Hiç sevmezdim kitap okumayı ta ki Eylül ayına kadar Eylül ayında rastgele bir kırtasiyede gözüme kitap ilişti Sinan Akyüz İncir Kuşları diye neyse adı dikkatimi çok çekti sonra aldım kitabı ve sürükledi de sürükledi kendimi alamadım şuan Şubat ayındayız 12 roman bitirmiş bulunmaktayım :)

0|0
    0|0
  • Arkadaş ortamımım olmaması beni kitaplara sürükledi ve bu alanda en büyük tecrübemsse insanlar nankörlük yapabilir ama kitaplar yapmaz çünkü en sadık varlıklardan biride kitap diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Bağımlılık yaptı okumadan duramıyordum :)

0|0
    0|0
  • Beni kitap okumayı polisiye roman ile sevmiştim. Lisedeki edebiyat hocama söyledim durumu. Polisiye roman önerdi. O gün bu gündür kitap okumayı severim :)

1|0
    0|0
  • Çok basıt sadece doğru kıtabı okuyacaskın gıdıpte sıkıcı bır kıtabı okuyamazsın.

Ben her hafta okuyorum.

en son olasılıksız kıtabını okudum ve çok güzeldi.(Beni baya sürükledi.

1|0
    0|0
  • Ya ben hiç alışamadım bu huyumdan rahatsızlık duyuyorum 5 dakıka kıtapı bakıyorum fırlatmak gelmıyor elımden benı boguyor gözlerım yorulmakta bunun çözümmü varmı.

0|0
    0|0
  • ne gerrek var ya .

0|0
    0|0
  • hatırlamıyorum genetik bir olay kitap deryasına bir dalış yaptım derinliğinde kayboldum sonu yok...

1|0
    0|0
  • Asama asama olur. Önce korku gerilim polisiye okuyacaksın sonra digerlerini

1|0
    0|0
  • sevdiğim kitapları alıp okumayla başşladım işe.

1|0
    0|0
  • okuyarak

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...