Squats hareketinden sonra bacaklarim agiriyor?

Dun squats hareketlerie basladim kalca sekillenmesi icin 30
Tane yaptim hergun duzenli yapmak istiyorum ama bugun bacaklarim cok agiriyo zor kalkiyorum yerimden agri ne zaman ve nasil gecer ilk kez spor yapiyorum. Agirmasina rahmen bugun yine yapmalimiyim squat?

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• tamamen dinlenmeden, kaslarınız yenilenmeden çalışmayın. Ağrıyan kasları çalıştırmayın (büyük kaslar 5 günde küçük kaslar 2-3 günde yenilenir). Fazla çalışma (overtraining) gelişememenin en büyük etkenlerindendir. Bir kaç ayda bir 1-2 hafta ara verin.
    Isınmaya önem verin; sakat olarak çalışamazsınız. Isınırken, set aralarında ve antrenman sonlarında esneme hareketlerini yapın. Esneme kaslara daha fazla büyüme olanağı sağlar.
    Aynı bölgedeki kasları çalıştırmaya özen gösterin. Böylece kanı aynı bölgede toplayıp dağıtmazsınız, tam bir pompalama sağlarsınız. Pompalamak kası tamamen yorup esnetir.

2 gün dinlenin, ağrılarınız geçtikten sonra birer gün arayla devam edin.
    motivasyonunuzu kaybetmemeniz dileğiyle (:

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Doğal olarak kaslar çalışıyor ve ağrımasıda normal ayrıca kaslar açılıyor henüz yapacaksın tabii ki çalışmaya başladılar

1|0
    0|0
    • Zor oturup kalkiyorum simdi yine yapsam daha cok agri olmazmi

• Hayır devamlılık önemli kaslar ilk defa çalıştığı için ağrıyor zamanla düzelecektir

• Squat hergün yapılmaz , bacak kasları en büyük kas grubudur kendisini 72 saatte toparlar ortalama olarak. O yüzden haftada 2 kez ve sağlam yapmak idealdir.

1|0
    0|0
  • İlk spora başladığın için kaslar ağrıyabilir bu etki ettiğinin göstergesidir 1-2 güne geçer herkeste olan şey bunlar eğer geçmez ise kas gevşetici krem alın

1|0
    0|0
  • Çok yüklenme hamlarsan yapasın gelemz soğursun yavaş yavaş yüklen birden yüklenme.

1|0
    0|0
  • 1 haftaya geçer. hatta ağarırken yapman aciyida zamanında kısaltır

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ağrıyorsa doğru yoldasınız demektir.
    Ama zorlamayın ki lif mif yırtmayın döt yapayım derken göz çıkarmayın -.-

Dinlenerek devam edin biraz alışıncaya kadar.
    Netten kas ağrıları için bi' şeyler bulabilirsiniz.

1|0
    0|0
  • 1 hafta sonra geçer:) haftada 1 çalış bacak ve kalça grubunu hatta tavsiyem ön bacak arka bacak diye ayır antrenmanları.. Hocam varsa danış kolay gelsin :)

1|2
    0|0
  • İlk hafta zaten full ağrı olur. devam etmelisin bırakınca sporu zaten herşey eski haline dönüşüyor

1|0
    0|0
  • Ağrıması, çalışıyor demek. İyi bir şey yani

1|0
    0|0
  • Devam et 4-5 gün ağrır :D

1|0
    0|0
  • Yeni başladığın için öyle. Düzenli olarak yaparsan hem çok iyi şekil alırsın, hem de o ağrılar azalır bir süre sonra hissetmemeye başlarsın. Bir de her gün squat yapma kaslarının dinlenmesi gerekir gün aşırı yaparsan daha etkili bir gelişme sağlarsın

0|0
    0|0
  • Ben ilk yaptığımda ağrıdı biraz ara verdim tekrar yaptığımda agrimadi.
    Ara ver 2 3 gun devam edersin daha sonra.

1|0
    0|0
Yükleniyor...