Bizim ülkeden niye bir messi , neymar , ronaldo ibra çıkmıyo?

arkadaşlar futbolu izleten böyle adamlardır bizim derbilerden bile tiksiniyorum ben , bir tane ytenekli adam yok , orta aç, karambolden gol :D bu ne ya

0|0
4|16

En İyi Kız Görüşü

• Yetenekli yerli bulunabiliyor ama yetiştirilemediğine inanıyorum.
    Ayrıca bizim ülkemizde spor okulla birlikte, okula ağırlık verilerek genelde gelecek görülmediği için önemsenmeyen, yarı zamanlı yürütülen dersten vakit kaldıkça yapılan bir hobi gibi. Çok fazla genç okul - spor arasında kalıyor. Mevcut yetenekleriyle bir yere geldiğinde ise oyunu oturmuş, öğrense de uygulamak için zorlanır halde oluyor.
    Sistem değişmeli. Sadece futbolda değil sporda başarılı olmak istiyorsak yetenekli insanların seçilip, eğitilip idmanlarına gereken önemi vermesi için gereken zamanın sağlanması gerek ve bu devlet güvencesiyle yapılmalı. Gelecek korkusuyla sporu iş edinmekten vazgeçmemeli kimse.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• al sana adanalı ronaldo encrypted-tbn0.gstatic.com/images

0|2
    0|0
  • Altyapilara daha fazla önem verseler çok yetenekli futbolcular çıkar

0|1
    0|0
    • veriyolar, yetenekli futbolcularda var, ama süperligde bişeyler ters gidiyo heralde

• Evet. Bucaspor'un bayan futbol takımından teklif aldım reddettim. Spora ilgim de kuzenim sayesinde bir takımn yönetim kurulunda sağolsun bazen toplantılara giriyorum onun yerine

• senin gibleri günlük hayatta karşımıza çıksa ne var ya :)
      bizim kızlar : futbol mu! ay çok kaba :D

• Türkler vücut yapısı olarak futbolda müthiş değildir belki de

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Arkadasım malesef genetik farktörler devreye giriyo öalesef fiziksel olarak iyi ya da cok yetemekli olanlarda oluyo ama hiç bir zaman o mental olgunluğa ulaşamıyolar ve ülkemizdeki genetikten dolayı gerçektwn hiç bir zaman atletik iyi bir oyuncu cıkmıyo hepsi sütçü beygiri gibi en iyi oyuncumız arda turak gerçwktwnde yetwnwkli dimi ama fiziksel yetwnekleri elverişsiz olduğu için. Bir a klasman seviyede topçu olamıyor bunu oda biliyor arda avrupa ya en yakoın topçumuz fakat o bile en iyi seviyeye vıkamıyor cunku b yuzden

0|0
    0|0
  • Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoglu bile almanya alt yapilarindan yestisti. Altyapilarda buyuk sıkıntı var.

1|2
    0|0
  • Yıllarca Türk hakemlerini eleştirdiler, çok faul çalıyorlar, maçların temposu çok düşük, bir premier lige bak bir türkiyeye bak diye. Her omuz omuza faul çalıyorlar diye. Halbuki unutulan bir şey vardı, türkiyede 18 kulüpten (25 oyuncu desek) 450 oyuncu arasında omuz omuza mücadeleyi bilen tek adam Gökhan Töre'dir. Oyuncular omuz atacağım diye arkası dönük adamı koşarak itiyor, kolla vuruyor, taban giriyorlar. Artık hakemler öyle bir noktaya geldi ki eleştirilerden kurtulmak için premier ligde direkt kırmızı kart veya penaltı verilecek pozisyonlara ''devam'' denmeye başlandı. Zaten zeminler de tarla gibi. Bu kadar kötü sahada hem top sürüp hem kendini ''olası kariyer bitirici hareketten'' korumak mümkün değildir. Gaddarlığa taviz verilmemeli.

0|0
    0|0
    • bunlar bence detay kardeşim, almanlar hızlı ve sert oynuyolar, ama bir marco reus denen biri var orda, daha şimdiden Alman tarihine geçti, yani bence yetenk her yerde kendini gösterir, engelleyen şeyler tabi olacaktır ama o engelleri aşabilene zaten yetenekli denir bence

• Bu ülkede futbol mu var ki futbolcu yetişsin?

0|1
    0|1
  • Alt yapılara önem verilmiyor torpil hat safa maalesef prof takımlarda %90 torpil var herkes araya bir dayı sokuyor futbolcu olabilmek için. Ne kadar yetenekli olursan ol mutlaka elinden birilerinin tutması gerekir.

0|1
    0|0
    • ben şu beşiktaştaki Muhammed den baya ümitliydim ama mahvoldu

• :D Zlatan İbrahimovic Türk olsaydı Türkiyede futbola başlasaydı boyun çok uzun der defans oynatırlardı :D :D

• tamam bkunu çıkarma mk :D

• Türk Robben Gökhan Töre !!

0|2
    0|0
    • ondada bitiricilik yok :)

• Tamam en büyük Beşiktaş! :D Uykum geldi yav:D İyi geceler

• Seçmeye gidiyorsun parayla , Seçiyorlar kamp tarihi veriyorlar Kampa katilman icin 1.500 TL para , simdi boyle bir durumda Adam nerden bulsun o parayi herşey para olmus bu ulkede malesef Insanlarin hayalleriyle oynuyorlar..

0|0
    0|0
    • ya inan bana, bende amatör kümede oynuyorum, süperligin bizden farkı yok ya , (ha tek fark bizde zenci yok :D korkmadan oynuyoruz )

• Bizim ülkeden ne çıkmışta onlar çıkacak?

0|0
    0|0
  • ülkemizde ne yetişiyorki futbolcu yetişsin

0|0
    0|0
  • Sabri var selçuk var bunlar daha buyuk yetenek bence senn adamların onlar gibi oynayamaz mesela :/

0|1
    0|0
  • ibra kim ya asdf

0|0
    0|1
  • Arda var pampa olmamı

0|1
    0|0
  • Top toplayacılarımız iyi ama

0|0
    0|0
  • Suç ailelerde kimse oğlunun futbolcu olmasını istemiyor herkes okusun istiyor. ya da üniversite kazanmadan olmaz diyiyor. Halbuki bıraksalar 10 tane ronaldo çıkar rahat 70 milyonluk ülkede.

0|0
    0|0
  • Hakan Şükür unutuldu mu?

0|1
    0|0
  • Turkiyenin ronaldosu Gokhan Tore'dir.

0|0
    0|0
    • :d ronaldo da sağ ayak sol ayak kafa , hız bilek hareketleri, plase aşırtma, sert şut, rovaşata hepsi 10 üzerinden 10 sence gökhanda bunlar kaç?

• O kadar olmasada adam sagdan soldan tokatlayip golu atiyor hakkini yemeye gerek yok.

• yok Allah var yetenekli ama o da Alman alt yapsından yetşti , gene biz ülke olarak sahiplenmeyiz :)

Yükleniyor...