Neler oluyor acaba, ne dersiniz?

Önce bu maddeyi bir iki kere okuyun ve düşünün. Bu maddede anormal bir şey var mı diye.

TSK İç Hizmet Kanunu Madde 35:

''Silahlı Kuvvetler’in vazifesi Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kollamak ve korumaktır.''

Evet.. Okudunuz ve düşündünüz. Bir terslik, bir sorun, ne bileyim herhangi bir gariplik var mı?

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bu maddede çok garip ve tehlikeli şeyler görmüş olacak ki, ''Hukukumuzun içinde ima yo­luyla bile olsa hukuk dışı adımları, yapıları çıkarmak konusunda kararlıyız.'' Zat-ı şahanelerine göre bu madde darbeyi meşrulaştırıyormuş. Bu maddeyi ve bu maddenin kapsadıklarını çok yönlü ve detaylı çalışmalarla yok edeceklermiş.

Soruyu açan olarak, benim görüşümü kendilerine ''saçmalıyorsunuz ve sınır tanımıyorsunuz'' olarak sunuyorum.

Gizli cevap kapalı.

• Bu madde olmadan ordu neye yarayacak? Düpedüz saçmalık.
    0% (0)33% (1)33% (1)Oy Ver
  • Haklılar bu madde darbeye ortam hazırlıyor.
    0% (0)67% (2)67% (2)Oy Ver
  • Hükümet istifa! Başka yorum yok.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Size ne! Hedef 2023 hatta 2070 bile olabilir. Seviyoruz biz bu adımları!
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• 1930 lardaki istiklal mahkemelerinde bunların dedeleri idam edildi, onun rövanşına oynuyolar. başka bişey değil. bi de bunların tabanı zaten böyle olmasını istiyo. tabana hoş görünmek durumundalar. diğer bi konu da bana göre, halen kendilerine karşı en büyük tehtidi TSK olarak görüyorlar. bu kadar karalama kampanyası yetmemiş olacak ki, hukuksal bağlarını da kesmeye çalışıyorlar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Soru çok basit

Pasfize etmeye bahane ararsan her yerde bulursun

0|1
    0|0
  • Darbe yapanlardan yaşayan herkes yargılanmalı ki bir daha kimse darbeye teşebbüs edemesin. İrade halkındır, askeriyeye yerleşmiş dış güçlerin değil...

0|0
    0|0
    • O konuda hem fikiriz de, bu maddenin darbeyle ne alakası var onu sormak istedim. Sence bu madde ordunun zaten olması gereken görevini mi tarif ediyor yoksa darbe mi özendiriyor?

Eğer sen ''yurda'' veya ''cumhuriyete'' karşı değilsen bu madde neden canını sıkar?

Yükleniyor...