Ağırlık kaldırmak boyun uzamasini engelliyormus neden?

1.62 boyum uzatmaya çalışıyorum ama güzel bir vücutta yapmak istiyorum napcam ben simdi agirlik calisirsam kisa mi kalcam karin kası yapmak istiyorum

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• 25 yaş üstü uygundur her zaman agırık çalışmak için yoksa vucut gelişimi durur boy kısa kalır

0|0
    0|0
    • dambıl falanda mı aynı şey?

• Guzel duruyor karin cizgileri falan

• eic teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 11

• Yoga çalış. Asthanga yoga en az ağırlık çalışma kadar zorlar. Boyun uzamasını da olumsuz etkilemez.

0|0
    1|0
    • peki plates?

• Pilates genellikle grup aktivitesi olarak birçok yerde yapılır. Haftada iki veya üç kez yaparsan bir veya iki gün de kardiyo yaparsan faydalı olur. Ama ağırlık çalışması deneyimlerime göre daha etkili oluyor. Ağırlık çalışmasını küçük ağırlıklarla veya çok kuvvetli olmayan lastik bantlarla yaparsan zararı olmaz. Ama sen diyorsun ki boy gelişimini olumsuz etkilemesin ama vücudum daha iyi olsun. Bence yogayı kesinlikle denemelisin. Esnekliğini gücünü hızını direncini geliştirir, duruşunu düzeltir. Omurları açtığı için boy gelişimine zarar vermez hatta olumlu katkısı bile olabileceğini düşünüyorum.

• Karın kasıyla ağırlığın bir alakası yok. Ağırlık altına girmek boy uzamasını engeller sadece. Vücut gerilmesini engellediği için.

0|0
    0|0
  • Hikayeden muhabbetler

0|0
    1|0
  • Boyunu bilmem ama zayıfla ve spor yap bence

0|0
    0|0
  • ağırlı kemikleri baskıladıgı için uzamayı engeller, ama agırlık çalıştıgın günler kollarınla biyeri tutup havadayken bacaklarını karnına çekebilirsin mekik amaçlı buda ters etki yaparak o baskıyı o günlük azaltmış olur

0|0
    0|0
    • plates karin kasi cikarir mi peki?

• Göğüs karın kası kalça

• uzun bir konu tek tek anlatmak zaman alır, ağırlık biraz gerekli onu söyleyeyim

• karın kası yapmak için illa ağırlık kaldırmak gerekmezki karın kası için özel egzersizler var ağırlık kaldırmaktan daha etkili hem boyada etkisi yok internette katın kası egzersizleri yaz bulursun

0|0
    0|0
    • dambılla calisiyodum ben hı bide iki elinle tutup göğüse dogru sıkıştırılan şey varya spor salonlarinda adini bilmiyorum oda boyun uzamasina engelmi

• peki Teşekkürler:)

• rica ederim :)

• 100 kg squat çalışmıcağına göre hiçbişey düşünme rahat rahat yap sporunu

0|0
    0|0
  • Kısa kalırsın

0|0
    0|0
  • yalan kim demiş bunu

0|0
    1|0
  • Ağırlık kaldırman Şart değil ki bir Sürü alet vat

0|0
    0|0
    • dambılla calisiyodum ben hı bide iki elinle tutup göğüse dogru sıkıştırılan şey varya spor salonlarinda adini bilmiyorum oda boyun uzamasina engelmi

• Barfiks temi ayni sekilde?

• Engellemez hikaye onlar uzamak istiyorsan barfiks çek, sıçra

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Eh biraz öyle boy uzamasını engelliyor.

0|0
    0|0
  • Ağırlık çalışıp ne yapacaksin

0|0
    0|0
  • Ergenlikteysen evet

0|0
    1|0
  • Kilon kaç ve yaşın

0|0
    0|0
    • 18 - 46

• Basketbol ve yüzme yap. Kesin en az 3-5 cm yazarsın. Yapabildiğimde spor yap ve protein ağırlıklı şeyler ye. Karın kasını 1-2 yılıda yaparsın bence. Şimdi boyun için Uğraş. Ama illa istiyorsan sit-ups vb karın hareketlerini yap. Boyun açısından sorun olmaz ki

• *uzarsın

Yükleniyor...