Yarın yemek olarak ne yapsam...?

Fırında tavuk cepte onu kesin yapacağımda:-)yanına ne yapayım acaba fırın torbasının içime sebzede mi katsam hııı fikirler neler?

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Malzemeler :

Bütün tavuk veya but link

1 şişe bira

Tere yağı

Yapılış:

Bütün tavuk aldıysan eğer tavuğu eklem yerlerinden parçala. But olarak yapacaksan eklem yerlerinden parçalasan da olur parçalamasan da.

Tavuk parçalarını tuz ile ovalayıp onları rahatça alabilecek bir tavaya yerleştir. Her tavuk parçasına bir parmak boğumu büyüklüğünde tere yağı parçası koy üstüne. Kızların eli küçük olduğundan dolayı 2 boğum büyüklüğünde de olabilir. Bir şişe birayı tavukların üstünde gezdirerek tavaya boşalt ve pişir. Pişirirken arada tavuk parçalarını kontrol et ve bir kaç kez ters düz et ki yanmadan ve eşit olarak kızarsınlar.

Tavuk pişerken de yanına güzel bir pilav yaparsın.

Biralı tavuk pişme esnasında etrafa yoğun bir koku bırakıyor. Her ne kadar kötü bir koku olmasa da bırakıyor. Ama kalıcı değil hemen havalandırma ile geçer gider.

Pilav ve tavuk hazır olduktan sonra pilavın üstüne sos olarak fırınlanmış birayı dökersin yiyecek kişinin istediği kadar.

Oldukça lezzetli bir yemektir. Tere yağı ne kadar kaliteli ve bol ise yemek de o kadar kaliteli olur.

0|1
    0|0
    • yemek tarifi mi taavuk katli mi anlamadı ben :v

• Ön yargı ile yaklaşmayın ve bir deneyin derim. Tadına bayılacaksınız. Normalde biranın tadından nefret eden biriyimdir ancak o bira fırının içindeyken tavuğun tadı yağı ile karıştığından bambaşka bir tadı oluyor. İçtiğiniz bira ile alakası yok.

• Içmedim haram bu yüzden kullanmam teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 16

Kızlar Ne Diyor 7

• evet ben katıyorum tavuğun yanına elma dilim patates, yoğurt salça ve bharatla sos hazırlıyorum onlara yanına bulgur pilavı tercih ediyorum daha besleyici havuç ve kırmızı lahana dan da salata tamam işte :)

0|0
    0|0
  • sebzeli pilav. yada yaprak sarması :D

0|0
    0|0
  • yaa o profil resimin ne öyle iki saatir ona bakıyom çözmedimmm çayın içine oyuncak mı attın

0|0
    0|0
    • Hayır:-)o büyük bir kupa içinde de şaşı bir öküz var yapışık yani sana bakıyor aynen görüldüğü gibi:-D

• Ya annen iyi yemek yapıyorsa sende yaparsın bence mesela annem birkeresinde dolma yapacaktı komşuya gitti baktım lahana haşlanacak sadece iç zaten hazır haşladım sardım koydum pişti ama gram su yok suyu sos haline gelmişti:-)ve annemin dolması hep sulu olur yani:-D

• :)) nerde o sabahtan su böreği açan akşama hünkar beğendi yapan kadınlar ahhh ahhh:))

• sebzeli bulgur plavı güzl olur bence coban salata bide ezogelin tamamdır acıktım hey!

0|0
    0|0
    • erkeklerin yorumlarını okudum utandım resmen böyle şeflerden her eve lazım kim ne derse desin :p

• gece gece sormasalar boyle sorulari :)))

• aynen ya gözüm mutfaga kayıyo nayıır nayııırr diorum içimden :p

• emine bedermiyiz. ben de davetli miyim :)

0|0
    0|0
  • Cacık yap

0|0
    0|0
  • Kelle paça yap.

0|0
    0|0
Yükleniyor...