Mekik çekerken nefes alış-veriş nasıl olmalı?

Yani ne zaman nefes alip ne zaman vermeliyim

0|0
4|44

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle nefesi kontrol etmek mekikte çok önemlidir mekik hareketlerinde belirli karbonhidrat harcarsin ve vucut fonksiyonlarinda yağ kütlenin erimesini ve kasların belirginleşmesinj sağlar doğru hareket ve doğru mekik çekebilmen için öncelikle sırtın dik bir pozisyonda olsun biraz zorlanacaksın kalkarken ama en önemlisi budur mekikte... nefes alırken de burundan al ağızdan ver yatarken al kalktigin zaman ver... hareketlerine gore uygula... nefesini ciğerlerinde fazla tutma ki vücutlarinda ki yağlari daha cabuk atabilesin nekadar cok oksijen o kadar cok enerji ister o sebeple bol bol al nefes al ver..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Merhaba ben fitness hocasıyım

Yere yatarken nefes alıyorsun, kalkarken nefes veriyorsun.. Karın kaslarımı bu çalışma sistemime borçluyum..

Teşekkürler @Romiyo_

0|0
    0|0
    • sen fitness hocasısın ama spor yaparken nefes alınmaz bunu bilmiyosun.

• @Cartney Beyni yok fikri var

• Sen yolda yürürken hadi biraz nefes alayım mı diyorsun? Spor yaparken nefesi içime çekeyim ya da dışıma çekeyim gibi kalıplaşmış kurallar koyarsan bir halt olmaz senden. Bana işimi öğretme :)

• geri yatarken nefesini tut , yukarı kalktığında ver

geri yatarken nefesini tuttuğunda daha çok kasılcaksındır. yukarı kalktığında da ver , al yat

0|0
    0|0
  • isterseniz hiç nefes almayın suda yüzüyormuş gibi tutun sporda kalıplaşmış kurallar yoktur insanlara bir sürü komutlar verdiler yıllarca yok fazla yemek yemeyin felan yediğim yemeği 200 kilo adamlar yemiyor ama bnden fit' olanı yok çevremde. biraz inançlı olmak zeki ve çevik olmak yetiyor. Sadece anormal davranmayın yeter.

0|0
    0|0
    • Ne alaka bro ben de crossfit yapiyorum ekstra interval cardio ve sprint antrenmanim var 6 ogun yememe ragmen kilo veriyorum gunluk 4000 u gciyo kalorim ama bu demek degil ki kural disi hayir kurali bu aslinda sadece kurallari yanlis yerden ve yanlis bir sekilde ogreniyolad

• Yukarı doğru kalkarken nefes verip aşağı yavaşça inerken nefes almalısın..

İniş hızını güzel ayarlamalısın, tamamen inme ve yavaşça in ki, karın bölgen kasılıp acısın..

0|0
    0|0
  • Kendini kasarken vereceksin nefesi.

0|0
    0|0
  • İnerken al, çıkarken ver.

0|0
    0|0
  • @4llah-diyen-portakal fitness hocası

0|0
    0|0
  • yatarken alıp kalktıgın zaman nefesini verip 2 3 saniye karnını kas ve nefes alma yatarken tekrar al :)

0|0
    0|0
  • @Rememberus bir ilgilenir misin.

0|0
    0|0
  • yatarken tut kalkarken ver nefesi.

0|0
    0|0
  • Bu tür sporların hepsinde zorlanma yani calistirma hareketinde nefesi ver pozisyon duzeltirken al yanikalkarken ver yaslanirken al

0|0
    0|0
  • Zorlamirken vericen her zaman

0|0
    0|0
  • işte bu benım sorum nefesi her zaman zorlanırken vericeksinki güç tüketisin yani şu şekilde aşagıya dogru inerlen nefes al çıkarken nefes ver

0|0
    0|0
  • eğilirken al kalkarken ver

0|0
    0|0
  • Yatarken alıp kalkarken vericen

0|0
    0|0
  • kalkarken veriyorsun yatarken alıyorsun her harekette zorlandığında veriyorsun

0|0
    0|0
  • çok zorlayınca alltan veriyon zaten nefesi

0|1
    0|0
  • Sıkı ekonomi gibi

0|0
    0|0
  • yatarken nefes al kalkarken ver böle :)

0|0
    0|0
  • Yere yatarken almalı kalkarken vermeli

0|0
    0|0
  • kalkerken ver

0|0
    0|0
  • İnerken nefes alınır kalkarken nefes verilir.

0|0
    0|0
  • Kapanirken nefes veriyorsun acilirken aliyorsun.

0|0
    0|0
  • Tek nefes ile yap

0|0
    0|0
  • tüm egzersizlerde zorlanma anında nefes verir kasları gevşetirken alırsın.

0|0
    0|0
  • zorlandığın yerde nefes ver.. daima bu geçerli her harekette

0|0
    0|0
  • derin derin alacaksın ve zorlanırken vereceksin. Bir de hızlı yapmaya çalış :) Hem de düzgün

0|0
    0|0
  • üstten alıp alttan vermek...

0|0
    0|0
  • kalkarken nefes vereceksin geri yatarken nefes alacaksın bu kadar

0|0
    0|0
  • arkadan alıp agızdan vericeksib

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 4

• Kalkarken nefesi vereceksin. Yattığında tut.
    Yavaş yap, hızlı değil. Kaslar daha iyi çalışır.

0|0
    0|0
  • Arkaya dogru tutyorum öne dogru veriyorum doğru mu bnde unuttum :)

0|0
    0|0
  • yatarken almalı, kalkarken vermelisin.

0|0
    0|0
  • Çok basit yatarken tut kalkarken yavaşça ver nefesini zorlamadan

0|0
    0|0
Yükleniyor...