Nişanlımın annesi kariyerimi engelliyor.Ne yapabilirim? Siz ne yapardınız?

Arkadaşlar çok güzel bir devlet üniversitesinde iktisat okuyorum.20 yaşındayım biz sevgilimle lisede tanışmıştık geçen ay nişan taktık.Ben bankalarda müfettiş olarak başlamayı ve bu yolda yürümeyi gelebileceğim son mevkiiye kadar gelmeyi istiyorum ancak nişanlımın annesi Marmara Ü. İşletme mezunu ve Sevil Sabancı'nın üniversiteden yakın arkadaşı.(Aynı sınıftalarmış.)Uzun yıllar Sevil Hanım nereye annesi oraya Sabancı Holding'de çalışmış şuan ise yine Sabancı Grubunda üst yönetimde bir makamda.Babasının inşaat şirketi var aynı zamanda.Annesinin bulunduğu pozisyon çok yüksek bir pozisyon olduğundan beni sevindirmişti başlarda en azından yardımı dokunur diye düşünmüştüm. Akbank'da Sabancı'ya ait bir şirket zaten.Ama bugün konuyu açtığımda ne Sabancılara ait bir şirkette nede rakip firmalardan birinde çalışamayacağımı ya hiç çalışmayacağımı yada basit bir muhasebe işinde küçük bir firmada çalışabileceğimi yada kendilerine ait inşaat şirketinde çalışabileceğimi söyledi.Ve çok ciddiydi bu konuda.Ben destek beklerken kendi saygınlığı ve kariyeri uğruna önümü kapattı kadın.Size bu yapılsa tepkiniz ne olur? Kadın bir yerde haklımı dersiniz yoksa? Ben ne yapabilrim?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• tepkimi gösterirdim böyle birşeyi kabullenemem

0|0
    0|0
    • Elinden gelen bişey yok ama o kadın nasıl isterse öyle olacak çünkü dediğim gibi çok güçlü bir kadın sen karşısında duramazsın işte sorun bu.

• Aynı üniversitede okuyoruz.Sevgilim değil nişanlım yanlız.

• neyse mevzu o değil.sen bu durumu kabullenebiliyorsan sorun yok ama değerlerimden taviz veremem diyorsan tepkini açıkça göstericeksin ve kendi çabalarınlada bir yerlere gelebilirsin ve bunu başarabileceğini göster onlara

Erkekler Ne Diyor 9

• % 100 haksız..sen paraylamı evleneceksin yoksa nişanlın olacak insanlamı.kariyerini ortada bırakma sonuna kadar götür. Bu kararını da nişanlının ailesiyle paylaş.kayınvalide olacak hanımın dediğini yaparsan sonunda pişman olabilirsin.yani içinde ukde olarak kalır.Başka bir çözüm daha var onu yazmayım

0|0
    0|0
  • kızım aklını kullan ya napcan okuyp. gıt evlen bıde cocuk dogur. sana kuzu kuzu bakacaklar ye ıc keyfıne bak. omrunu okullarda iş hayatında curutme. onlar calısırken sen daha yaz gelmeden bodrumdakı yazlıga gıt. çeşme de olabılır. ayda bı kez yemege davet et yeter. onları. o ıstemıyosa sen hıc ısteme

0|0
    0|0
  • Zamanla görüşler değişir.

0|0
    0|0
  • kendımı ezdırmezdım

0|0
    0|0
  • okuyomm ben yaa de ona

0|0
    0|0
    • Hem 24 yaşında hemde Eğitimci olacaksın ve böyle saçma bir cevap vereceksin.Gerçekten yazık bu ülkede eğitim gören genç beğinlere eğitimcilerinin verebildiği cevap ortada.

• egıtımcı falan degılım ben meb kadroya almadıgı surece kendımı egıtımcı olarak gormuyorum .

• Kariyerini engelletme sen de.

0|0
    0|0
    • Evet basküler zaten benim elimde olan bişeydi.

• Tabiki elimde olsa engelletmem.

• kariyerin kapanması kötü olmuş diren ama vazgeçme.

0|0
    0|0
    • Kaadın bu konuda çok ciddiydi hani pekk geri adım atacağını sanmam.Kendine göre haklı sebeplerini açıkladı.Eh belki mantıklı denebilir.Ama her vatandaşın sınavlarına girebildiği bankalara ben giremiycem nedeni ne? Sadece Sabancı'da o pozisyonda bulunan bir kadının gelini olacak olmam.

• birşey diyemem ama kariyerimi kimse oynayamaz .

• Hemen bir sigara yakar sonra düşünmeye başlardım bayan.

0|0
    0|0
  • yorumlara ve sizin verdiginiz cevaplara bakıyorum biraz garip bir durum var ortada.Nişanlımda nişanlım deyip duruyor sun.sen bu nişanlıya asma köprünün halatlarıyla mı bağlandın.SEn önce kendini aşamamış sın kayın valideyi hiç aşamaz sın.kariyerin şartları kaprisli kaynanadan geçmez.Ne demek rakip banka.Ya kendin olacaksın istediğin işi yapacaksın.Ya gelin olacaksın zengin olmanın keyfini çıkaracaksın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hangi üniversitedesin? İktisat mezunu çok var ve önü kapalı meslekler arasına girmeye başladı bu yüzden söylemiş olabilir.Eskiden popülerdi ama şimdi herkes okuyor o yuzden böyle demiş olabılır

0|0
    0|0
    • İstanbul Ü.deyim.Ama benim zaten hedefim belli bankalarda Müfettiş olarak başlamak istiyorum.Gerçekten severek okuyorum bu bölümü ben.Ama o kadın sadece kendini düşünüyor.Sabancılara ait bir şirkette veya Akbank'da çalışmamaı istememesinin nedeni kendisinin zarar görebilecek olması.'Aaa bak ...'nın gelinini hemen işe almışlar yada o kız torpilli gibi yklaşımların olması annesini yıpratır.Rakip firmalarda çalışmamı istemiyor çünkü yine klendi saygınlığını düşünüyor...'nın gelini bizde çalışıyor

• kendi şirketleri derken babasının inşaat şirketini kastediyor tabi.

• İyi de ona yok buna yok diyolar napcaksın evde mi oturcaksın?Mecbur koycaksın güzelim yoksa evlenince daha beter olucak.Sevgilin de ana kuzusu sanırım bunlar çok tehlikeli.Ne sıkıntılar çekerek kazandığın ve okuduğun bi bölümü kimsenin lafıyla bırakma sakın.Son kez de konuş eğer o şirket olmazsa başka iş bakıcam çalışmak istiyorum de.Ağırlığını koy sesini çıkar artık.

• sen kendini geliştirir en iyi noktaya gelirsen zaten seninle çalışmak için insanlar can atcaktır,okulunu bitir güzelce sonra bakarsın duruma,müfettişlik sınavlarına falan girersin.ayrıca çalışamazsın yok diye diretirsede nişanlınla konuş,sana destek olmalı.

0|0
    0|0
  • öldür gitsin.

0|0
    0|0
  • Neresi haklı be, ona neymiş. Git atarını yap çalışcam ben yeaa de.

0|0
    0|0
    • Peki aynen 'çalışcam ben yeaa.' Derim. (!)

• Ona neymiş? O kim oluyorda karışıyor? Neden ailenle konuşmuyorsun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...