Matematik sorusu...

Murat ve Eyüp ceplerindeki harçlıkları karşılaştırıyor. Murat'ın söylediklerine bakarak iki arkadaşın kaçar liraları olduğunu bulabilir misiniz?

Murat: Bana 1 TL verirsen bendeki para sendeki paranın iki katı olur. Ben sana 1 TL verirsem ikimizin cebindeki para eşit olur.

Güncellemeler:
sadece matematiği kaç kişinin ilgisi var bunu görmek istedim.öğrenci değilimki ödev yaptırayımmm

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• x+1=2*(y-1)

x-1=y+1

x muratınki y eyüp ünki.

x=7 y=5

1|0
    0|0
    • EN İYİ CEVAP DOĞRU BİLDİN.MATEMATİĞE İLGİLİSİN SANIRIM

• Nerde sordun? Bildiğim kadarıyla bir sorudan sonra 24 saat boyunca başka soru soramıyorsun ?

• valla ben sordum yayınlandı matematik sorusu 2 diye

Erkekler Ne Diyor 8

• muratın 7 eyüpün 5 lirası vardır

1|0
    0|0
  • ikisinin de 1'er lirası var sanırım:) Matematiğe ilgiliyim öğrenmeyi çok istiyorum ama öğretecek kişi yok:S

1|0
    0|0
  • bu ne şimdi öss ogrencisi misin yoksa kpss .d

1|0
    1|0
  • iki adet iki bilinmeyenli denklem yazarsın ve çok basit şekilde yapılır:

murat =7

eyüp=5

1|0
    0|0
  • matematiği bu yüzden hiç sevmiyorum :))

0|0
    0|0
  • muratın daha çok parası olduğu aşikar=)

0|1
    0|0
  • ev ödevlerini bizemi yaptırıon :D

1|0
    0|0
  • +1

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• denklem canavarıyım

0|0
    0|0
  • her ikisinin cebindede 1 tl var

0|0
    0|0
    • saçmalama muratın parası daha fazla =)

• bak şimdi murat çok uyanık bir çoçuk eyüp den 1 lira alıp kendi parasını 2 lira yapıyor böylelikle eyüpün parasının iki katına sahip oluyor çünkü murat da para kalamıyor sonracığıma murat eyüp e 1 lira veryor paralar eşitleniyor bende teşekkür ederim ne demek

• başka bi mat sorunu daha görmüştüm. madem matematikle ilgilisin, matematik tarihinden bir şeyleri açıkla da biz de bir şeyler öğrenelim. en azından genel kültür deriz. ama bu yararsız bir soru. lise matematiği ( belki de ortaokul ) bu. senin bunu çözmüş olman lazım, herkesin de yapabileceği bir şey, ne esprisi var ki bunun.

0|0
    1|0
    • ben sadece sana alternatif sundum. matematikle ilgilenen adamın böyle abidik gubidik sorularla ne işi var ya.

Yükleniyor...