40 yaşındayım, hayatımda yeni birini istiyorum, çok şey mi istiyorum?

yalnızlık iyidir,hoştur,güzeldir de bir yere kadar,kendimi geç kalmış hissediyorum yeni bir ilişkiye,çok takılıp kaldım gidene,sorum biraz garip gelecek olsa da bazılarınıza saygı çerçevesinde cevaplarsanız sevinirim ha cevaplamazsanız da çok takılmam,buradan arayışta olduğum yönünde yorumlayacak olanlar yanılırsınız yapmayın gerek yok,gizli sanada izin versem sallarda,sallarsın onada gerek yok...

Güncellemeler:
bu soruyu sorarken açıkçası tedirgindim,pek çoğunuz tarafından eleştireleceğimi düşünüyordum,ama itiraf ediyorum çok yapıcıydınız,düşüncem için önce özür samimi cevaplarınız için de tekrar teşekkür ederim...

0|0
22|23

En İyi Kız Görüşü

• Ben sizi tanımyorum ama siteye ilk geldiğim dönemlerde burada uzunca kalmış olan üyelerden biri olduğunu düşünüyorum.Birde diğer üyelerden farkın üzüldüğünü, pişmanlıklarını hayatını anlatmaktan çekinmeyen birisin.Bir çok kişi bunu başaramaz.Üzüntülerini maskeler.Ben sizi sorularınızı çok hüzünlü buluyorum.Sizin hayatınızda kaybettiğiniz insanlar yüzünden veya pişmanlıklarınızı üzerinizden atamadığınızı düşünüyorum.Bir zamanlar bende bu şekildeydim gülüşülerimi kaybetmiştim.Siz belki bu gülüşlerinizin kaybını eski ilişkilerinize size hayattan soğutanlara atabilirsiniz ama ben artık atmıyorum.Kendi sorunlarımın sorumlusunu kendim olduğunu düşündüğüm an gülüşlerimi yeniden kazandım.Bir çok insan 40 yasından sonra hayatın bittiğini vurguluyor.Misal ülkemizde bir çok kişi aşkın 18 -30 arası olduğunu ve ondan sonra sanki insanın hiç bir değeri yokmuş gibi davranıyor.Eskimiş veya değersizmiş gibi bakılıyor.Ben 90 yaşıma gelirsem yine sevmek istiyorum:)-Kalbim attığı sürece aşka inanırım sevgiye inanırım vs.Umudunu kaybetme bir gün olur yeniden seveceksin ve sevileceksin.Her insan yaşı ne olursa olsun sevgiyi, saygıyı hak ediyor.Hakkında en hayırlısı olsun.

0|4
    0|0
    • İnsan ne yaparsa kendine yaparmış doğru söylüyorsunuz,enkaz bir gönüle sahip olunca cesaretinizi kaybediyorsunuz,bir daha sevemeyeceğinize inanıyorsunuz en azından benim yaşadıklarım bunlar ama artık farklı bakmaya çalışıyorum hayata,dersler çıkartıyorum kendimce ve şunu söyleyebiliyorum artık çok şükür,geç kalmışlığım kendime saygıma sadece,onun dışındakilere değil,çok teşekkür ederim,amin cümlesi için hayırlısı olsun...

• Bence sevmenin yaşı yok.Bunu bizim toplumumuz kabullenmekte çok zorluk çekiyor.İnsan yaşadığı sürece kalbi attığı sürece sevmek ister sevilmek ister.Ben ölene kadar bu duygumu hiç kaybetmeyeceğim ve kim bilir 90 yaşımda yaşlılar yurdunda yeniden aşık olacağım :).Mutluluklar dilerim.

Kızlar Ne Diyor 21

• Ama ben kayda değer soru bulamadım... Şöyle ki hayatıma bir kadın girsin uzun bir süre takılırız şeklinde düşünüyorsan eğer çok şey istiyorsun derim. Ama evlilik istiyorum hayat arkadaşı istiyorum diyorsan, güzel şeyler istiyorsun git bul evlen şimdiye kadar yapmaman hata derim...

0|2
    0|0
    • teşekkür ederim...

• peki,tekrar teşekkür ederim...

• Rica edrm ;)

• insan hayatında biri varken de isterse yalnız kalabilir ama tamamiyle yalnızken ihtiyacın olduğunda birinin sıcaklığını bulamaz. O yüzden bir ömür yalnızlık çekilir şey değil sen gönlüne göre seni mutlu edecek sayacak sevecek birini bul daha fazla vakit kaybetmeden

0|2
    0|0
  • Bundan 100 sene önce olsaydı 40 orta yaş sayılırdı,ama artık günümüzde 40 yaş genç sayılıyor.Tıp ilerledi.İnsanlar 60 tan sonra yaşlı sayılmaya başlıyor yavaş yavaş.Çıkın gezin tozun,mutlaka iyi anlaşacağınız bir bayan denk gelecektir size.

1|3
    0|0
  • insan kaç yaşında olursa olsun bence bu geçkalmışlık hissini yaşıyor..yaklaşık bir on yaş var aramızda ama ben de senden farklı düşünmüyorum ki:)) kimin ne dediği önemli değil tabi ki herkes kendisine baksın..ama burada ama başka bir sitede ama sanalda ama reelde..önemli olan doğru kişi mi karşımızda? ve neden olmasın...hayat bazen geniş kıvrımlardan ibaret..nereden biliyoruz ki bir sonraki kıvrımın ardı düz değil? ya da önceki yolda kat ettiğimiz zorlu aşamaların meyvelerini bir sonraki aşamada almayacağımız? her şey mümkün bence..gecenin gündüz olması gibi her şey..sadece bunu bu şekilde olduğu gibi kabul etmek mesele..elbet değişim şüphesiz geliyor bir yerden..:))

0|2
    0|0
    • evet artık öğrendim bu hayatta olmaz diye bir kavram yok herşey mümkündür,kıvrımlar çok yordu beni kendim kadar düz bir insan düz bir beraberlik istiyorum artık,hayırlısı olsun,teşekkür ederim...

• ben ve eminim pek çok arkadaş senin o düz yolda mutlulukla ilerlemeni merakla bekliyoruz:))) rica ederim,her şey gönlünce olsun...

• açıklama yapmana gerek yok seni biliyoruz biz :))

geç kalmışlık hissi bende de var ama, yaşım 27 düşün yani :)

bu yaş ile ilgili değil insan çok yıpranınca korkusundan bi daha beceremem sanıyor..

emin ol yaşın geç falan değil, sadece tecrübelerin sana böyle hissettiriyor..

0|2
    0|0
    • geç kalmışlık hissi 27 yaş için erken zed :( evet özellikle son tecrübem bana kötü hissettiriyor,sanki o son şansımmış ve değerlendirememişim gibi geliyor çoğu zaman,ben kötü birşey yapmadım sadece sevdim ama hayırlı değilmiş demek ki,sağlık olsun,beni biliyor olmana ayrıca sevindim,teşekkür ederim...

• çok alışık olduğum bir durum değil sanırım,bünye garipsiyor...

• doğrudur :)

• Hayata birini almak istemekle yaşın bağlantısı yoktur bana göre. Herzaman paylaşacağımız, seveceğimiz birini isteriz mutlaka. Giden zaten gitmişken takılıp kalmak niye. En hayırlısından bir birliktelik diliyorum size.

1|2
    0|0
  • yalnız kalmak insanın kendi suçudur

1|2
    0|0
  • yalnızlık çok zor ve sadece Allah'a mahsustur. umarım sevebileceğiniz biriyle karşılaşırsınız.

1|2
    0|0
  • ohoyt ustume olu topragi atsinlar diyorsun da.

seni tanimiyorum. fakat hic evlenmemis ve 40 yasina gelmissen yalnizlik hissi cok normal bisi. yani bosanmis bile olsan. bir cocugun olur onla eglenirdin. kafan dagilirdi. ya illa olur da bazi insanlar cok mukemmeliyetci yani osu,busu her seyi kafaya takiyorlar. her sey dort dortluk olsun vs. ne geregi var. olmayiversin.

0|2
    0|0
    • teşekkür ederim,2 yıl önce ayrıldım ve bir kızım var ama çok zaman geçiremiyoruz beraber,şartlar yüzünden...

• mesajım açık minnoş :)

• bacım açıktı zaten hep hatta sende yazdıydın bana :D

• hakkınız olanı istiyorsunuz.. gönlüünüze göre birini bulmanız dileğiyle :)

1|2
    0|0
  • Hayata girecek olan ''yeni biri'' için yaş farketmiyor.24 veya 30 da olsan. Bazen beklemek gerekir. Olayı hızlandırmak senin elinde ama abi :]

0|3
    0|0
  • az bile istiyosun.

0|1
    0|0
  • yasiniza uygun olursa neden olmasin ki?

0|2
    0|0
  • yalnız sen hiç 40 gibi durmuyosun da...

1|2
    0|0
  • umutlardır yaşatan insanı. umudun kalmamışsa yaşın kaç olursa olsun zaten geç kalmışsındır herşeye.

1|2
    0|0
  • Cok da gec degil. Umarim anlasacaginiz guzel bi bayan cikar karsiniza. Kadin evin nesesidir.

1|2
    0|0
  • Kriterlerinizi azaltabilirseniz olur birisi.

0|2
    0|0
  • geç bile kaldınbu kararı vermekle.

hayat kısa hiçbir şey için geç değil.

0|2
    0|0
  • Hiç bişey için geç değil...

0|2
    0|0
  • esra erol evlen benmle prgrmına git

0|1
    0|0
  • yaşasın! sonunda olması gereken oldu. zaman böyle böyle geçiricek işte acıları. umarım yeni biri olur hakan abi hayatında, yeni, huzur veren, güzel biri.

1|2
    0|0
    • teşekkür ederim duzluk umarım,yalnız içmekten çok sıkıldım ben :)

• yalnız içince insan çok keyifli olsa da bi süre sonra efkarlanıyo falan, gerek yok yani:)

Erkekler Ne Diyor 23

• İnsan garip hissediyor ve zoruna gidiyor değil mi? "Ah bir olsa sevgilim, ama şöyle gerçekten anlaşabiliğim benim onu sevdiğim gibi beni seven, ne kadar çok mutlu ederdim onu" diyor ve buna rağmen, kalbinde bunca sevgi olmasına rağmen bunu gösterecek birinin olmaması bazen çok koyuyor insana. Bu duyguysa eğer yaşadığın biraz da olsa, ben bunu çok iyi anlayabiliyorum. Mesele o duyguyu dışavurabilecek kişiyi bulmakta işte her zaman. Bazen kendi kendime "keşke insnaların birbirinin kalbindekini görebilme yeteneği olsa" diyorum ama bu hiçbir zaman olmayacak sanırım. Ama bunu yapabilen bazı sihirli insanlar var bence. Arayışların sürsün sayın abim, o insanı bulacağına inanıyorum ben.

0|1
    0|0
  • Abim bana göre zaman ve mekan.Dün kendi hayatımı şöyle bir gözden geçirdim.Tanıştığım veya arkadaş dediğim kızlar hoşlanabiliyorlar benden.Ama benim gönlüm çok zalim.Hiç kimseyi içeri almıyor.Yaşım 27.bu yaşıma kadar hayır dediklerim çok fazla.Birgünde ben dedim ve bir hayırda ben aldım.Bakıyorum hayatıma iyi kötü bir düzen , daha iyi olma çabası sonuç yanımda veya gönlümde kimse yok.Dün ilginç bir film seyrettim.Bir adam öleceğini öğreniyor.Ve ona zengin bir adam çıkarı için bir yol gösteriyor.Bir ada var ve onun yanardağı var.Zamanın az diyor.Seni son zamanına kadar krallar gibi yaşatırım.Ama son gününde o yanardağdan atlaman lazım diyor.Neyse son gün geliyor ve dağın zirvesine çıkıp atlamaya karar veriyor.Ama tam atlarken onu son günlerinde tanımış ama ona aşık olmuş bir bayan onu sevdiğini atlarsa onunda atlayacağını söylüyor.Sonuç çok ütobik.Hastalığın yalan olduğu ortaya çıkıyor falan.İşde abim öyle bir eş nasip etsin hepimize.Önemli olan arkadan ağlayan veya kötüyü görünce vazgeçen değil bizimle beraber ordan atlayabilecek gönlü muhteşem bir insan nasip etsin.Uzun yazdım kusura bakma abim.

0|1
    0|0
    • ne kusuru parmaklarına sağlık,aynen be kardeşim ben kötü günümü uzaktan seyredeni değil benimle paylaşacak kadar yüreği olanı istiyorum,nasip bu işler ama yalnızlık çok yoruyor artık beni,iyi dileklerin için çok teşekkür ederim,amin cümlesine inşallah...

• İnşallah abim.

• Yaşın önemi yok bu konularda çünkü insanın doğası gereğidir yalnız uzun süre yaşamayaz. Ne kadar karşı duran biri olsa da ömrünün bir yerinde mutlaka birini elbet ister. Tıpkı burada sizin derdinizi bizlerle paylaşmanız gibi daha değişik sorunlarınız dertlerinizi sevinçlerinizi kısacası herşeyinizi paylaşmak istediğiniz biri olsun istersiniz hayatınızda ama önemli olan sizi anlayabilecek biri olması bu kişinin. Umarım sizi anlayan biri ile karşılaşırsınız ve o kişi sizin yalnızlığınızı paylaşır bir ömür boyu.

0|1
    0|0
  • Hayatda herkez yasamasi gereken neyse onu Yasar.

Simdi Sen buzamana kadar Evlenmediysen gerekcelerin var.

Eger Sen ciddiysen inan Evlenecegin Bayani bulursun bundan Eminim benim Babam 55 yasindaydi galiba sonra Yildirim Nikahi kiydi 30 Yasindaki Kadinla Evlendi Düsün yani ii bide üsdüne Iki Cocuk dünyaya getirdiler biri Kiz biri Erkek Düsün yani ...

Sende herhalde Para sorunu var.

0|1
    0|0
  • Yaşın itibarı ile muhtemelen ağır bi yanlızlık hissi içindesin ki bu çok normal.evlilik yada cok yakın beraberliğe hazırım diyosanız acele ıetme seçerek,izleyerek kendinize birini bulmanız yönünde benim fikrim ama kesinlikle ve kesinlikle emin olmadan davranmayın.Yaşım itibarı ile akıl vermek hakkımız degil boynumuz kıldan ince ama sizin duygularınızı sanırım bayagı bayagı hissediyorum şu an bende yogun bi duygu seli içindeyim.yanlız kaldıgını hissetmesi bi insanın en acı ve en caresiz duygulardan biri.hayırlısı olsun adınıza umarım bigün karşınıza öyle biiri gelir ki evlilikten gerisi mantıksız gelir,bünyenizi bozar,zamanın durdugunu hissedersiniz.bol şans dilerim

0|1
    0|0
  • 35-45 yaş erkeğin en iyi on yılıdır denir. Genel olarak böyle bir kanı var. İnsan yalnızsa yaşı ne olursa olsun hayatına birini sokabilir. Bu çok doğal. Ayrıca 40 yaşında olup da yeni evlenen insanlar da biliyorum. Bu yaş öyle geçkin bir yaş değil. Hele de günümüzde kariyer ve bazı şartlardan dolayı 35 yaşından sonra evlenen çok kadın ve erkek var. Hiçbir şey için geç bir zaman değil.

0|1
    1|0
  • Amca ya,40 diyorsun ama bu foto 60 duruyor.Eminmisiniz 40 yaşında olduğunuza? 40 olsanız zaten gençsiniz demektir,bir çok genç kızla arkadaş olabilirdiniz. Buraya bunu yazma ihtiyacı duymazdınız :D

1|2
    0|0
  • Standart Türk kızı evde makarnayı yoğurtlu yerken dışarıda İtalyan asilzadesine dönüşüyor Alfredo soslu fettuciniden aşağısını yiyemiyor... Bu tür bayanlar çıksa da karşına armutun sapı üzümün çöpü deme yürü... Hiç bir şey için geç kalmış sayılmazsın...

1|1
    0|0
  • valla hakan abi hiçbişi için geç değildir. benim yazlıkta bi büyüğüm var o da 40 - 41 yaşında. Bildiğin tam bir fırlama ve mükemmel komedi bi insan. Şakacı, güler yüzlü bi insan. Bikaç kez nişanlanmış ancak haytalığından hep bitmiş :) mesela düğün günü düğüne gitmemiş, rakı masasından kalkamamış :))) :))) ama bu dediğim adam 1 yıl içinde bi bayanla tanıştı spor salonundan ve kısa bi sürede evlendiler. Şimdi kasım ayında da bi kız çocukları olacak. Hayat böyle işte kime nerede ne kısmet çıkacağı belli olmuyor :)

0|1
    0|0
  • Olur mu öyle şey tabiki çok şey değil dostum. Hem çok de geç değil. Ölümün ne zaman geleceği elbet bilinmez lakin aşk için 40 yaş çok geç değil. Kesinlikle cesaret edip hayatına girecek birilerini düşünmelisin ve sana uygun biriyle bu duyguyu yaşamalısın.

0|1
    0|0
  • herkesin her yaşta sevgiye ihtiyacı vardır

0|1
    0|0
  • bir noktaya odaklanıp sürekli kendini cezalandırmak hoş olmazdı zaten.

mutluluk senin en doğal hakkın. bu hakkı ararken geçmişten mutlaka ders çıkarmış olmak gerekiyor ki yine aynı üzücü olaylar yaşanmasın.

canım kardeşim,

Allah hakkında hayırlısını versin. umarım her şeyin en iyisi denk gelir.huzur mutluluk ve sağlıklar diliyorum.

0|1
    0|0

• hayat 40 dan sonra başlar demezmiydi atalarımız... dahadur neyin derdindesin.. en doğal ve en haklı şey senin istediğin.. dilerim seni hakedeni bulur aradığın huzuru yaşarsın .hakkında hayırlı olsun her şey gönlünce olasun .

0|1
    0|0
  • yaşınızın olgunluğu sizi olgun düşündürmeye yöneltmeli..bizden daha iyi bilirsiniz ama emin olun ki evlilik herşeyden daha iyidir insanı hem günahlardan hemde hovardalıktan kurtarır..ve seçeceğiniz yüksek ihtimal boşanmış yada dul olabilir...dul olursa bence daha iyi..ve nikah kıymadan önce onu çok iyi tanımanız lazım çok zaman geçirmeniz lazım sonrası hayırlısı olur inşallah :)

0|1
    0|0
  • abicim sen kafana takma 40 yaş en güzel yaştır diye tahmin ediyorum bi delikanlı olarak hergün uyandığınızda yeni bir umut çiçeğinizin doğması dileklerimle...

1|1
    0|0
  • arayan bulurmuş güzel abim.aramassan bulamassın.yaşça benden büyük olduğun için bu konuda benden tecrübeli olduğunu kabul ederek tarzında insanları nerede bulacağını en iyi sen bilirsin.sağlıcakla kal...

0|1
    0|0
  • Bu hayat senin

içinde sevgi olduğu sürece

seversin, sevilirsin

yaşı zamanı yok.

0|1
    0|0
  • esra erola çıksan 50 tane cillop gibi talibin çıkar :)

1|1
    0|0
  • çok şey istemiyosun...

hakkındır..Allah gönlüne göre versin kardeşim.

1|1
    0|0
    • teşekkür ederim,amin cümlesinin...

• link bak bakalım kaç yaşımdayım :))

ya siteye birileri gibi fayk yaş girmiyorum ben tam tarih girdim sitede bile 27 diyor :D

sen konuş daha konuş :D

• kaç hemen kaç zaten :))

kabullenmesende ben 27 yaşımda 58 kilo bir kızım...

• Ne göre, kime göre çok şey istemiş olursun?

0|1
    0|0
    • topluma göre...

• Ben şu yaşıma kadar, toplumun isteklerini dikkate alıyordum, şimdi hayatımı yaşayamadığımı fark ettim. Biraz geç kalmışım çünkü bu bir alışkanlık haline geldi.

• Mutluluğa ulaşmak için yeni duygular aşılamak lazım , Geçmişe bakarak sadece acı çeker biz insanlar

0|1
    0|0
  • sadece on sene önce ne yaptıklarını yazsana

0|1
    0|0
  • Çok şey istemiyorsun tabiki

Ama biraz geç kalmışsın

0|1
    1|0
Yükleniyor...