Sizi derinden etkilemiş, bünyede derin izler bırakmış kitabınızın en vurucu paragrafı ya da cümlesi neydi?

evet, var mı böyle cümleleriniz? Yazın da hep beraber etkileyelim, etkileşelim. Misal benimki; "Tanrı'nın yarattığı başka bir canlıya bakmayı ve sevmeyi öğrenmem için ailem yıllar önce ilk balığımı almıştı. Sahip olduğum altı yüz kırk balıktan sonra öğrendiğim tek şey, insanın sevdiği her şeyin bir gün öleceği oldu. O özel kişiyle karşılaştığın ilk anda, onun bir gün ölüp toprağın altına gireceğine emin olabilirsin. "

0|0
14|21

En İyi Erkek Görüşü

• hiçbir zaman,hayallerimdeki kadar halükalaride şeyler olmayacağını henüz idrak edememiştim

sabahattin ali -kürk mantolu mdna veya kuyucaklı yusuf hatırlamıyorum

bide

mutluymuşuz o zmnlar ama farkında degilmişiz tüm mutluluklar gibi

aziz nesin kitabı hatılamıyorum

daha çok var ama bu kadar yeterli

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• bu soruya cevap verebilmek için neredeyse bütün kitaplarımın iç kapaklarına bakmam lazımdır ki neredeyse tümünde senin istedigin can alıcı notlar vardır neyse artık kusuruma bakmıyacaksın son bitirdigim kitaptan bir cümle yazıyorum

adam olmak değil enterasan olmak , birşey yapmak degil birşey yapan insanları kücümseyecek biryere cıkmak (sabahattin ali - içimizdeki şeytan )

2|0
    0|0
  • çok var ya hangi birini söyleyeyim ki?

ilk aklıma geleni söyleyeyim bari:Ben bir ülkenin kralı olmuştum. Ama şimdi kendimin kralıyım.

alobar parfümün dansı

1|0
    0|0
  • “Maynun, insan için nedir ? Bir kahkaha veya acı veren bir utanç. Ve işte üstinsan için insan da böyledir: bir kahkaha veya acı veren bir utanç.”

3|0
    0|0
  • -Trainspotting-

C vitanimi yasa dışı olsaydı, onu da kullanırdık.

Uyuşturucuyu bırakmanın birinci basamağı hazırlıktı. Bana gereken hiç çıkmamam gereken bir oda. Rahatlatıcı bir müzik. Domates çorbası 10 kutu, mantar çorbası 8 kutu. Belki grip olurum. Dondurma, vanilyalı 1 kiloluk. Magnezyum, öksürük şurubu 1 şişe. Parasetimol 1 kutu, vitaminler, soda, sirke, p*rno dergiler… Bir battaniye, bir kova işemek için, bir kova sıçmak, bir kova kusmak için. Bir televizyon ve bir kutu sakinleştirici. Böylece annemin istediği gibi toplum tarafından kabul görmeye hazır biriydim ve ayrıca bunu da istiyordum. Artık hazırdım. Şimdi yalnızca, sakinleştirici etkisini gösterene kadar acımı hafifletecek bir şeye ihtiyacım vardı.

Hayatı seçin. İş bulun. İşinizde ilerleyin. Aile kurun. Büyük ekran bir televizyon alın. Çamaşır makinesi, araba, cd player, elektrikli konserve açacağı alın. Sağlığınıza dikkat edin. Kollesterolünüzü düşük tutun ve kendinize diş sigortası yaptırın. İpotekle ev alın. İyi bir ev için çalışın. Arkadaşlarınızı seçin. Hobileriniz için ayrı giysiler ve uyumlu çanta kullanın. Doğru dürüst bir çatısı olan, üç odalı pahalı bir daire kiralayın. D.I.Y’e gidin ve Pazar sabahı orada ne işiniz olduğunu düşünün. Kanepenizde oturun, televizyonun beyninizi yıkamasına izin verin, ruhunuzu o salak yarışmalara satın ve bir şeyler tıkının. Tüm bunları yaptıktan sonra intihar edin. Sırf neslinizi devam ettirebilmek için… Ürettiğiniz o sersem bebelerin ortalığa işemesini izleyin. Geleceğinizi seçin. Hayatı seçin. Ama neden böyle bir şey yapayım ki? Ben hayatı seçmemeyi seçtim. Ben başka bir şey seçtim. Neden mi? Hiçbir nedeni yok. Kim eroin bulabildiği sürece nedenleri düşünür ki?

0|0
    0|0
  • yuzlerce kıtap okudum belkıde,ama hep su bılmem neresınde soyle der hatırlarmısın yerınde;dımagım sasar,ben oyle bır cumleyı asla hatırlayamam,sanırım hata bende:) ama ozet cıkartabılırım ısımler harıc:)) bı adam bı kadın ,bir kötü adam-kadın..

0|0
    0|0
  • Eroin '' O lanet eroini damarıma basınca hayatımın altın vuruşunu yapacağım ve hayatımın altınlarına kavuşacağım ! ''

1|0
    0|0
  • (Bir Yaz Gecesi Rüyası-Shekespeare)

"Ona kibar ve nazik davranın.

Yanında hoplayın,gözlerinde oynayın;

Kayısıyla besleyin onu,çilek yedirim,

KAra üzüm,yeşil incir,kırmızı dut getirin.

Arı yuvalarına gidin,bal torbalarını aşırın,

Kalçalarını biraz kırpın,sevgilime mum yapın;

Ateşböceklerini bulun,mumları gözlerinden yakın;

Gece yatarken,sabah kalkarken,sevdiğime ışık tutun.

Renk renk kelebeklerin kanatlarını koparın,

Sevdiğimin başucunda sallayın;

Uykulu gözlerinden ay ışığını kovalayın.

Eğilin önünde perilerim ve onu selamlayın. "

0|0
    0|0
  • tanrı bize akıl verdi kalp verdi ve gönül verdi biz insanlar olarak kalbimizi dinleyip aklımzı doğru düzgün kullanmayarak gönüllerimizi incitip üzdük bu suç hayatın acımasızlığı falan değil fakat kendi suçumuz..

belki biraz farklı ama benim kitabımın başlığı yada konusu bu :)

0|0
    0|0
  • Her güzellik bir pislikten doğmuştur.

0|0
    0|0
  • '' Bilirim gidenler ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor ''

1|0
    0|0
  • Öncelikle şunu söyliyeyim bu sitede sorulmuş en değerli en yararlı ve en güzel soruyu sordun...

cevabımı gelince..

Düşünmeyi sevenler, bu 'mutlular', 'mutsuzlar' sözcüklerini pek az kullanır; bir başka dünyanın bekleme odası olduğunu kesinlikle bildiğimiz bu dünyada, mutlular diye bir şey yoktur.

---Victor Hugo Sefiller---

0|0
    0|0
  • "Ey sevgili biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken başka şişelerde şarap olmuşuz başka kadehlerde harap olmuşuz" . MEVLANA

Bu söz ve bir çok sözü beni çok etkilemişti Mevlana hazretlerinin

0|0
    0|0
  • gösteri peygamberini okumuşsun ;) Chuck Palahniuk gibisi yoktur. Madem bu tadı seviyorsun Sana Charles Bukowski den yazayım :

Gülmenin moda olduğu bir devirde ağlıyorum... Genç olmanın moda olduğu bir devirde yaşlıyım... Seni sevmenin daha az cesaret istediği bir devirde, senden nefret ediyorum...

0|0
    0|0
  • Romeo ve Juliet :)) Shekespeare . . .

Tüm göklerin en güzel yıldızlarından ikisi yalvarıyorlar onun gözlerine işleri olduğundan biz dönünceye dek siz parıldayın diye gözlerin gökte olsaydı, yıldızlarda senin yüzünde utandırırdı yıldızları yanaklarının parlaklığı Tıpkı gün ışığının kandili utandırdığı gibi...

0|0
    0|0
  • Allah der ki; Kimi benden çok seversen onu

senden alırım... Ve ekler : "Onsuz

yaşayamam" deme, seni onsuz da yaşatırım.

0|0
    0|0
  • şuan aklıma gelen:

"Söz konusu güç olunca ihanet kuraldır, istisna değil..."

Ölülerin Kralı.

0|0
    0|0
  • Bu kız beni hep tersliyor acaba vernellesem yumuşar mı? :)))))

0|0
    0|0
  • bir şeyi olduğu gibi değil olması gerektiği gibi kabullenmek gerekiyor...

0|0
    1|0
  • nette bir yazı okumustum cok etkilenmiştim ama altında yazan cümle daha da etkiledim beni.

"bunu yazan tosun okuyana kosun" yazıyordu

:)

0|0
    0|0
  • "iki kişinin bildiği sır değildir."hayatımı bu cümleye göre şekillendirdim adımlarımı buna göre atıyorum

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 14

• O gün orada olmasaydım,o telefona yanıt vermeseydim,o masaya oturmasaydım,o trene binmeseydim,o kapıyı açmasaydım...bunların hiçbiri olmayacaktı diyormusunuz?Pişman oluyor musunuz o gün o dakikadaki herhangi bir tercihiniz için.Ben kararsızım.Acaba tercihlerimbeni bambaşka bir yolamı çıkarıyor yoksa mutlaka tecrübe edinmem gereken o sona mı götürüyor?Çok yakın bir zamana kadar sınandığıma ve doğru tercihler yaparsam daima ödüllendirileciğime inanırdım.Oysa şimdi yine sınandığımı ama seçtiğim her yolun bitiminde aynı final olduğunu düşünmeye başladım.Zaman ve uzunlukları farklı olan o yolda tanıdıklarım ve yaşadıklarımın sayısı artıyor ya da azalıyor.Birinde az pişmiş birinde çok pişmiş çıkma ihtimali ile yürüyorum.Birinde renkli bir hayat diğerinde soluk renkler var.Belki biri daha eğlenceli diğeri daha engebeli.Ama sonunda hepsi aynı yere çıkıyor.Yolculuğun nasıl geçtiğidir önemli olan.Nasıldı?Güzel bir hayattı.Pişman değilim.Düştüm,kalktım,kavga ettim,sevdim,kaçtım,başardım,kaybettim.Ama çok eğlendim.Üstelik hepsi benim tercihimdi.Siz bırakırsanız ipin ucunu başkası çekiyor işte sonunda.Yap diyorlar yapma diyorlar belki de sizin olan o hazineyi alıyorlar.Son aynı sonsa eğer o yola sahip çıkmak gerek.Yolculuk bizim yolculuğumuz çünkü...

0|0
    0|0
  • ”elinde bir kalem varsa olağanüstü şeyler yaşayabiliyorsun.”

3|0
    0|0
  • ''Kutsal olan hakikat değil, kişinin kendi hakikati için çıktığı arayıştır! Kendi kendini sorgulamaktan daha kutsal bir şey olabilir mi? ''

3|0
    0|0
  • ''insanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyorlar.'' Kürk Mantolu Madonna

"sanki aşka zahmet etmemişti kalbi; yükü olan şeylerden uzak durmayı bilmişti."

murathan mungan-kadından kentler

AKLIMA İLK GELENLER BUNLAR

0|0
    0|0
  • dünyada bir tek insana inanmıştım. o kadar inanmıştım ki, bunda aldanmış olmak, bende artık inanmak kudreti bırakmamıştı. ona kızgın değildim. ona kızmama, darılmama, onun aleyhinde düşünmeme imkân olmadığını hissediyordum. ama bir kere kırılmıştım. hayatta en güvendiğim insana duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi. sonra, aradan seneler geçtiği halde, nasıl hâlâ ona bağlı olduğumu gördükçe, ruhumda daha büyük bir infial duyuyordum.

0|0
    0|0
  • "Acıya bir sınırlama getiren bir yasa olmalı. Sabah ağlayarak uyanmakta bir mahsur olmadığını, ama bunun sadece bir ay süreyle yapılabileceğini söyleyen bir kanunname. Aradan kırk iki gün geçtikten sonra onun size seslendiğinden emin bir halde, kalbiniz deli gibi atarak arkanızı dönmenizi artık yasaklayacak bir kural. Masasındakileri kaldırma, yaptığı resmi buzdolabının kapağından indirme ya da yanından geçerken bir okul resmini ters çevirme ihtiyacı hissettiğinizde kimsenin size ceza vermeyeceğini söyleyen bir belge - bütün bunları yapmak istemenizin tek nedeni, onları görmenin yaranızı deşmekten başka bir işe yaramaması. Bir zamanlar doğum günlerini saydığımız gibi, aramızdan ayrılalı ne kadar olduğunu hesap etmenin mahsuru olmadığını belirten bir yazı."

(Kız Kardeşim İçin - Jodi Picoult)

0|0
    0|0
  • Var mıydın gerçekten? Gözlerimiz buluşmadan, ellerimiz birbirine değmeden, yalnızca yüreklerimizle, doludizgin bir aşk seninle paylaştık mı biz? Yoksa... Acımasız bir aldatmaca mıydı yaşadıklarımız? Kimdin sen? Bilinçaltımın bana oynadığı bir oyun... Gerçekleşmesini istediğim ulaşılmaz bir düş… Kahredici bir duygu yanılsaması... Hangisiydin? Var mıydın gerçekten? Bilemiyorum...

canan tan

0|0
    0|0
  • kafasının içi binlerce tırnağın binlerce tahtayı tırmalaması gibi dehşet verici seslerle zangırdıyordu. en diplerden gelen bir ses onu ayılttı; sen ölmeden biz susmayız...

bu kitabı pskolojik tedavi görürken okumuştum. tam bu paragrafında doktor elimden almıştı. ve o cümleler hiç silinmedi aklımdan...

0|0
    0|0
  • **Seni düsünmek güzel sey ümitli sey dünyanın en güzel sesinden en güzel sarkıyı dinlemek gibi bisey.. fakat artık ümit vermiyor bana. ben artık sarkı dinlemek deği sarkı söylemek istiyorum..**

Canan Tan'ın -yüreğim seni cok sevdi-. müthiş tek solukta okudugum bir kitap.

0|0
    0|0
  • ''Biz ölümsüz ruha sahip ölümlüler, acı ve keyif için doğup yaşarız ve en büyük keyfi de acıdan alırız'' bethoven dan alıntı yapmış çok hoş

0|0
    0|0
  • "...hiçbir şey,güz geldiğinde kır çiçekleri gibi kuruyup değişen dış görünüşten daha geçici değildir..." Gülün Adı

0|0
    0|0
  • BIRKAÇ GÜZEL ERKEK BULDUM AMA ELDEN ÇIKARDIM BEN AŞIKKEN INSAFSIZIM TATSIZIM pucca gunluk

0|0
    0|0
    • o cumle nil karaıbrahımgılın meyve tabagı sarkısında gecer. puccanın sözu degıl dınle guzel sarkı :)

• hadi ya ben ordan kaldı aklımda diye hatırladm dinleyim :)

• Düşene Sevinme.. Zamanın sana ne Sakladığını bilmezsin.. Hz.Ali

0|0
    0|0
  • tanrının kalbe yol göstermesi fikirlerle değil, acılar ve çelişmelerle olur.

dinsel hayat ve onun getirdiği bütün o acılar, çirkin bir dünya yarattığı için Tanrı’yı suçlama küstahlığını gösteren insanlara Tanrı’nın musallat ettiği bir şeydir.

çok etkilemedi ama güzel.

2|0
    0|0
    • aşırı yaşama sevgisinden

ümit ve krokulardan kurtularak

tanrılara her ne ise onlar

kısaca bir şükran sunarız

ki hiçbir yaşam sonsuza dek sürmez

ki ölüler dirilmez

ki en yorgun ırmak bile

güvenle denize döner bir yerden.

• ruhum, ölümsüz yaşamın ardından koşma,