Başkasının kötü durumundan kendini rahatlatır mısın?

Bence beterin beteri var, benden daha kötü durumda olanlar var demek doğru değil. Başkasının kötü durumundan kendine teskinlik yapan kişiler doğru mu yapıyor?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan her zaman ve her şeyde haline şükretmelidir. Eğer 'onda var bende yok, bende de olsun' 'o şöyle o böyle ama ben değilim' vs. gibi düşünürse insan, asla şükretmeyi bilmez, kendinden kötüleri düşünmez ve zamanla çok hırslanır .. Fakat eğer kendinden daha aşağıda, daha kötü, daha fakir vs. insanları düşünürse kendisini daha yüksekte bulduğu için şükreder, mutlu olur. 'Benim şuyum buyum yok ama baksana onun hiçbir şeyi yok' diye düşünürse, kendinden aşağıda, kendinden kötü insanları görür anlarsa şükreder, mutlu olur .. İsyan etmez ..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bunun doğruyla yanlışlıkla alakası yok...sen kendinden daha kötü durumda olan birini gördüğün an otomatik olarak bak benden daha kötü durumda olanlarda varmış diyip haline şükredersin...

Aslında mutlu olmanın anahtarlarından biriside budur...kendinden iyi durumda olanlara bakarsan hep mutsuz olursun...

0|0
    0|0
  • o bir nevi endini o olay karsısında toplayıp dogru cozuml uretmek kendını perısan etmemk ıcın soylenen bır soz

0|0
    0|0
  • Bu durum kendini teselli etmek değil bulundugun konuma şükretmek tir. Kötüye bakıp ibret alıcak daha iyiye bakıp ilham alıcaksın,nasıl bir düşünce yapısı varsende çok enteresan:P

0|0
    0|0
  • Tabiiki de hayır ama başkasına bakarak daha fazla şükrederim

0|0
    0|0
  • Bir gün en beterini bulucam. Merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Düşmanıma bile yardım etmeyi severim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Normal zamanlarda ve kisilerde ders alip sukretmek dénir baskasinin kotu zamanindan hoslanmak degil bence

0|0
    0|0
  • başkasının zavalılıklarına bakar şükretmiyorum

0|0
    0|0
  • nadiren

0|0
    0|0
  • eger o kotu durumda olana yardım edıp halıne sukredıyorsa bu ıyı bırsey elındekının kıymetını bılıyorsa ama kendınden kotu durumda olana bırsey yapmıyorsa bu kotu

0|0
    0|0
  • ben mutsuzsam kendimden daha mutsuzunu görünce mutlu oluyorum

0|0
    0|0
  • yok hafifletmez böyle şeyler acımı

0|0
    0|0
Yükleniyor...