Okulda çok yakın olabileceğim arkadaşım yok!

yakında okullar açılacak ama ben gitmek isteyip istemediğimde kararsızım. dikkat ederim bazıları sınıfça arkadaşlar herkes kardeş gibiler herke s birbirine misafirliğe gidiyor, facebook duvarına tatlı tatlı yazılar yazıyor, kısacası çok yakınlar. ancak benim öyle bir arkadaşlarım yok. arkadaş olup yada arkadaş olmadan iyi anlaştığım kişiler var pek yakın olamasak da aramız yi. ayrıca insanlara kolay kolay güvenemiyorum. yani arkadaşlarıma kolay kolay sorunlarımı sırlarımı veremiyorum. ayrıca bazen arkadaş grubuna geldiğimde pek fazla uyum sağlayamadığımı hissediyorum. arkadaş olduğum kişiler sınıfım dışında sınıfımda bir tane tek arkaşım var diğerleri sanki sürekli benimle dalga geçiyormuş gibi geliyor böylece onlarla sohbete de dalamıyorum, kaynaşamıyorum. diğer yandan da karşı cinsle aram hiç fena değil çıkma teklif eden samimi olan baya oldu. ama ben aslında cana yakın bir kişiyim, kimseye kötülük istemem, herkese iyi davranan bir kişiliğe sahibim. yrıca sınıfta bazen feci kavgalarım çıkardı 2-3 ay boyunca kendime gelemiyordum. sınıfdışı arkadaşlarım yada iyi anlaştıklarım çok ama kimin gerçekten beni sevdiğini anlayamıyorum. ama çok yakın olduğum bütün sorunlarımı paylaşabileceğim, telefonlaşabileceğim, misafirliğine hatta gidebileceğim hiçbir arkadaşım dostum yok. ben fazla mı asosyalim?ne yapmalıyım? nasıl düzelebilirim?

Güncellemeler:
hatta sınıfımdaki bir kız dedi ki "senin arkadaş çevren yok kendini ezdiriyorsun" dedi. yaklaşık 2 ay sonra da feci kavga ettim mağdur bendim 3-4 ay boyunca gelemedim kendime

0|0
010

En İyi Erkek Görüşü

• Seni çok iyi anlıyorum bende bir zamanlar öyleydim lisedeyken senin anlattığın kadar samimi arkadaşım yoktu ama hepsi ile de konuşurdum. Herles üniversitelere dağıldı ama hala bir çoğu ile irtibat halindeyim hatta üniversitede kendime gelmem sayesinde daha çok görüşrür olduk.

Nasıl mı oldu ? Çok basit herkes seni pasif olduğu için arasına almak istemez. )Çok özür dilerim anlatmak için kullanıyorum bu tabiri) Odun gibi olursan kimse sana yaklaşmak, sırrını açıklamak, dost olmak istemez. Bu durum seninle alakalı %90 lik oran ile. %10 lik kısım senin bu durumunu fark edip sana yardımcı olabilmeli ama görülen o ki kimse yardımcı olmamış.

Dalga geçmelerine gelince tamamen onların kalitesini gösteren bir durumdur. Kimsenin kimse ile dalga geçme lüksü yoktur. Dalga geçmelerine yine sen izin vermiş oluyorsun %10 luk bir oranla. Yani pısırıkmış havası veriyorsun, dalga geçsem de bir halt edemez bana havası veriyorsun maalesef.

0|0
    0|0
    • pısırık olmamak için ne yapılmamlı?

• Kendine güven. Neden pısırık olasın ki yahu. Karşındakiler kim ki korkacaksın onlardan. Sana laf ebeliği konusunda, cevap verme konusunda yardımcı olmak isterdim gerçekten. İnsanların böyle olmaları çok üzüyor beni. Ben bu yüzden çok çektim ama aştım sonunda

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• İyi anlaştığım kişiler var demişsin. Eğer onlara güveniyorsan onlarla konuşmanı tavsiye ederim. Onlar sana yardımcı olacaklardır. İnsanlardan bu kadar korkarak uzak durarak sosyal birisi olamazsın. Kimse 4 4'lük değil malesef en yakın arkadaşlarımızın bile sevmediğimiz yönleri oluyor.

0|0
    0|0
  • Arkadaşım yok demekten kastın erkek arkadaş olarak mı yada herhangi bir arkadaş mı kastettin,ama senin okulda öncelikli düşünmen gereken arkadaştan önce okulun ve derslerin olmalı okuduğun okul nasıl bir okul bilmiyorum bazı okullarda okuyan çocuklar kültürlü ailelerin çocukları olabildiği gibi bazı okullarda sıradan ailelerin çocukları okuyabiliyor yani bir kültürel uyuşmazlık yaşayabilirsin.eğer yok sebebi bunlar değil diyorsan arkadaşlarınla ilişkilerini güçlendirmen lazım yani oda öyle kavgayla falan olmaz artık devir kavga dövüş devri değil efendilik devri sende öyle olmalısın.

0|0
    0|0
    • normal arkadaşı kastettim

• aralarına girebilmek için önce kavga ve türevlerinden uzak dur ağız dalaşı vs.

tabi bu arada fazla pasifizede olma gerekene cevabını vermesini bilmelisin.yani kendin ol başkalarına özenip özenti hareketler yapma ve halen daha bunlara rağmen senden uzak duruyolarsa sorun onlardadır mesela çok güzel olanları diğer arkadaşları fazla çekemez kıskanırlar böyle senden kaynaklanmayan sebepleride olabilir.

• Feci kavga

Anahtar kelime ;)

0|0
    0|0
  • farklı birisi olduğun belli:)

önce onlar gibi davran,ama bu birkaç gün değil,birkaç ay.sonra yavaş yavaş kendi kişiliğinle davranışlarını göster.belki işe yarar:)bende yaramıştı;)

1|0
    0|0
  • bence biraz sohbete gir onlarla ama erkeklerden uzak dur kızlarla

0|0
    0|0
  • aa,kızlar hiç bişey yazmamış! şaşırdım!...

1|0
    0|0
  • Şöyle, detaya fazla girmeden bir şey belirteyim: Müzik

Aynı şeyleri dinlediğin birileri ile genelde daha kolay iletişim kurar ve zaman geçirirsin.

Çaktın mı köfteyi? .))

0|0
    0|0
  • Cengiz Erşahin in Sır adlı kitabını al ve oku yavaş yavaş sindirerek

sonuçlardan beni haberdar et

0|0
    0|0
  • 1 sene oku dene olmadı okul değiştir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve