Bugün marketteyken adam geldi. ALLAH'ın selamını vererek içeri girdi. Sonra abi bana 3 tane bira dedi.

Arkadaşlar Bugün marketteyken adam geldi.ALLAHın selamını vererek içeri girdi.Sonra abi bana 3 tane bira dedi?Sizce doğrumu ilk allahın selamını verip iceri girmek.Sonra 3 bira demek.? Yalandan söylermiş gibi.

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• nolcak ya lafın gelişi demştr adam selamün aleyküm die arapların hepsi böle selam verio onlar hiç içmio mu?

0|1
    0|0
    • Vermeyecek .Allahın selamı yerde kullanılmaz.Tuvalete gir geneleve gir söyle icki al söyle.kumar oyna iddaa oynarken selamun aleykum de.İyi ozaman.Araplar herşeyi yapıo .Git demitria sende araplara uy.

• nie bu kdr önyargılı olduğunu anlamış değilim selamün aleyküm kalıbı arapçada merhabalar anlamında kullanılan bi sözcük grubu gelip de adam orda hatim indirmioki

Kızlar Ne Diyor 6

• Selamun Aleyküm demek karşındakine istikbalin cennet olsun demekmiş.

Yorumu sana bırakıyorum,bir hocaya danışırsan daha iyi olur ama.

0|0
    0|0
    • Tamam güzel kardeşim Allahın selamının ne demek olduğunu biliyorum.Demek istediğim alkol alırken allahın selamıyla almak ne kadar sacma.Merhana iyi günler de.

• İkisinin alakalı olmadığını düşünüyorum yani(gerçi bu işler benim görüşümle olmaz ama).Dışardan bu dini tanımayan biri için kötü bir örnek,en iyisi tam manasıyla yaşamak.

• Hepsinin yeri ayrı din içerisinde..Çoğu insan zaten kendi içinde çelişkiye düşüyor bu olayda onlardan bir tanesi.

0|0
    0|0
  • Hem sevap kazanmış, hem günah işlemiş.

Yani NÖTR.

0|1
    1|0
    • İyide madem bira alacan iyi günler de al git biranı.Geneleve giripde karıya selamun aleykum der gibi.

• alakaya maydonoz amca

0|0
    0|0
  • Agız aLıskanlıgından demıstr sonucta turkıyede selam vermek her ortamda yapılan bsy

0|0
    0|0
  • selam veren herkes dınınde ımanında olck dıye bsy yokkı?

0|0
    0|0
    • Nese soruyu anlamadın sen .teşekkür genede

Erkekler Ne Diyor 4

• İşte bu Türkiye de dinin insanların kültürü hatta ve hatta lisanı ile nasıl karıştığının bir kanıtı... Merhaba gibi güzel bir kelime varken her ortamda din inancının vurgulanarak kirletilmesi... Buda yobazların ülkemize yıllardan beri verdiği zararın toplum olarak yaşadığımız yan etkilerinden biridir.

0|0
    0|0
    • Din inancının kirletilmesi derken ?Birader kötülediinmi ? Yoksa herşeyde Allahın selamını verip kötülemesi anlamındamı dedin?

• Doğru diyon adamlar heryerde sallamıyor .O Büyüklüğü bilmiyor kafasına göre selam verıyor.genelevde bira alırken esrar icerken herşeyde.Meraba iyi günler iyi akşamlar bunları kullanmak daha mantıklı.

• Bak bu konunun sana zararlarını söyleyeyim, ben girdiğim bir bakkal mağaza vs.. girdiğim zaman Merhaba, kolay gelsin, iyi günler gibi kelimelerle iletişime geçerim ve bu şekilde başladığımda çok güzel tepkiler alıyorum, ama selamün aleyküm dediğimde insanlar soluk ve bet bir sesle aleyküme selam yada buyrun demek le yetiniyor... Çünkü hem bu çok fazla kullanıldığı için rahatsız edici bir hal almış hemde benim dilim Türkçe neden arapça konuşuyorum ayrıca inancımı kanıtlama isteğim varmış gibi

• selam vermek ayri içki içmek ayri konular

cumadan çikipda gelip bira alabilir mahsuru yok(günah ona birşey demiyorum)

0|0
    0|0
  • selam vermek en iyi giriş yöntemidir, bilimsel olarak kanıtlanmıştı birkaç sene önce

0|0
    0|0
  • Günahı da sevabı da kendine

0|0
    0|0
Yükleniyor...