Okumamış biri mi yoksa aynı mesleği yaptığınız okumuş biri mi?

Yani kısaca okumamış biri mi ... Aynı mesleği yaptığınız zaman zaman aynı ortamda çalıştığınız okumuş bi kişi mi ? ileride zararları gözüküyor mu hani yada okumuş okumamış farketmiyor mu ..

Lütfen tecrübeli olanlar yanıtlasın ... Çünkü sonu evlilikle bitecek .. ne yapaym hiç bilmiyorum

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• bence okumamış biri ile üniversite mezununun bir kere hayata bakış açıları gördükleri bildikleri epey farklıdır ..

tecrübe demişsin ,

mesela sevgilim ( eski ) lise terk ti .. orda burda iş bulup çalışıırdı bense üniversiteye hazırlanıyordum benden ilgi bekliyordu onunla daha çok beraber olmamı ..

tabii tuzu kuru ..

anlamıyordu ! bu sürede ben kendimi geliştirdim.. o daha çok para kazanma yoluna gittiğinden eğitim ve kültür 0 ..

ben kazandım benden üst insanlar tanıdım ve ondan soğudum..

demem o ki , yanında ki adam seni taşımalı güzelim..

kimse burda ama aşk varsa... diye felsefe yapmasın.. erkek içinde geçerli kimse kültürsüz bir bayanla beraber olmak istemez... sorduklarında mesleğini öyle durmasını istemez... bu böyledir

eğitim seviyesinin '' aşağı yukarı '' aynı olması gerekir..

1|1
    0|2
    • canım ıste bak aynı demek ıstedıgım bu ... erkek arkadasımda tüccar kafası var herşeye çalışıyor ama derslere asla ...

Açık lisede okuyor dış cephe yapıyorlar çalısıyorlar iyi para alıyorlar ama sadece para işte . bense bankada çalışıyorum işletme bitirdim . diğeride benımle aynı düzeyde işletme bitirmiş .

inan böyle şeyler düşünmek istemezdim ama düşünülüyor işte

• eksi verenlerin sevgilileri yada kocalari ilk okul mezunu bence

• Aynen ... kardes ben sevgılımı sevmıyorum ayrılcagım demedım kı vıcdansız olsam direk ayrılırdım . sorun olur mu sizce ileride hangisi ile mutlu olurum demek ıstedım bi hayat sonucta sürülecek birlikte ..

Erkekler Ne Diyor 11

• aşkın içinde mantık olmasaydı hemen unutulurdu.

Duyguların yogunlugunda mantıgın catışması olmak zorunda . Ama iki tarafın anlaşacagı cok yer var. Bu yüzden ikisi de olmak zorunda

0|0
    0|0
  • mantıklı aşk!

0|0
    0|0
  • bu işler karşılıklı sevgi saygı içerisinde olur okumuş yada okumamış farketmez .ikinizde birbirinizi olduğunuz gibi kabul edebiliyorsanız sorun yok demektir.ama sen bu soruyu sorarak zaten kafandaki soru işaretini bize sundun anlıyacağın sizin iş olmaz ..üzgünüm ilerde birçok mevzu çıkar

0|0
    0|0
  • İşin içinde aşk varsa orada mantık işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • Tek söz var... Davul bile dengi dengine çalar. Yarın sizin ak dediğinize kara denmesini istemiyorsanız sizinle aynı eğitim ve kültür seviyesinde olmasında fayda var.

0|0
    0|0
  • mantıkla aşk yürümez, adam akıllı sevdiğin kişiye gidiceksin, hem ona yazık hem kendine, sırf okudugu için parası oldugu için gidiyorsan ileride maturelik yaparsın

0|0
    0|0
  • ikisinede aşik değilsin tam.

evlenmek için düşünüyorsan yani uzun vadeli düşüneceksen okumuş olani şeç

(okumak adam olmak değil bunuda unutma,bazi okumamiş kişiler cidden okumuş kişilerden daha kültürlü daha olgun olabilir)

0|0
    0|0
  • Karşılıklı sevgi saygı olduktan sonra, iki tarafta insan olduktan sonra sorun yok ama sonuçta senin bileceğin iş bir yerde.

0|0
    0|0
    • öyle ama mesela okumus ınsanlar daha mantıklı duzgun cevaplar veren hani düşünüp konusan kısıler oluyor ... inan kafam çok karısık

• Sen okur o okumazsa ileride ezilmeye başlıyor kendi içinde sonra da çöküyor.

0|0
    0|0
    • öyle mı olacak yani ... :S

• Toplum işinde muhabbet oldukca, ee hafız hangi okudu falan sen konuşacaksın o konuşamayacak başta gülüp geçecek sonra içerlemeye başlayacak. çevrede çok böyle örnekler.

• aynen haklısın

• bence herzaman erkek üstün olmalı

0|0
    0|0
  • Sen doktora filan yaptıysan fark eder ama aranızda fazla fark yoksa fark etmez.

0|0
    0|1
    • birisiyle aynı meslegı yapıyoruz bankacıyız işletme okuduk ... diğeri ise açıktan lise okuyor ..

• sen bence ikisini birden boşver, yazık çocukcağızlara, şuan seni düşünüyor olması bile onun için çok talihsiz birşey, sen buraya gelmişsin ve hangisi diyorsun, gerçekten yazık çocukcağızlara.

• sen bı gıtsene allah askına

Kızlar Ne Diyor 2

• aslında okuyup okumama değil de partnerlerin birbiri ile seviye olarak aynı olmaları kesinlikle çok önemli. ilk başta aşk var göremiyorsun ama bir zaman sonra fakedersin aradaki faklı ve farklı dillerden konuşursunuz ilişki biter. özellikle erkeğin kadının seviyesinden düşük olmaması lazım. kadın çok umursama bile bu durumu erkek içinde hep tutar ve devamlı yarış halinde olur. karşısındakini de suçlar ve ilişki yıpranır.

0|0
    0|0
  • kesinlikle zararı gözüküyor eski sevgilim lise terkti ben üniversite okuyorum ne bileyim kıskanıyordu dikkat et diyordu bir şey söylesem alınıyordu tabi sen bilirsin en iyisini ben bilemem diyordu falan ben onun okumasını istiyordum en azından liseyi dışarıdan bitirmesini niye baskı yapıyorsun küçük mü görüyorsun diye alınıyordu bir olay anlatayım sana daha çok oturur kafanda bir şeyler bir gün bana romantik bir mesaj atmıştı tam hatırlayamıyorum mesajı ama dokunmatiğin gazabına uğramış bir harf eksik gelmişti mesajda sevdiğim yazacağına seedigim yazmıştı bende şaka yollu orda v eksik demiştim ordan bir başladık kavga etmeye sen beni küçük görüyorsun zaten falan demişti baya büyümüştü kavga ben onu kırdım o beni kırdı derken 3 ay sonra ayrıldık..ben eminim ki evlensek her şey daha kötü olabilirdi

0|0
    0|0
Yükleniyor...