Kızlar, evlendikten sonra eşimin soyadını istemem, babamın soyadı kalmalı diyenler kimler?

soru gayet açık arkadaşlar... Mahkeme reddetmiş bu talebi... Sizce bu kabul edilmelimi sadece kızlık soyadınızı almak ister misiniz ?

• Eşimin soyadını isterim. Neden istemiyim
    78% (66)85% (28)80% (94)Oy Ver
  • İstemem, kızlık soyadım kalsın
    22% (19)15% (5)20% (24)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
29|9

En İyi Kız Görüşü

• 2 ismim var soyismim de kısa diil bide eşimin soy adı olsa 4 kelimeyle mi tanıtıcam kendimi zor olur ya A dedim

0|1
    0|2
    • Hangi iki ihtimal?

• doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar

• peki sen öyle san. bu dünyadaki erkekler yani baban hariç onu saymadım hepsi boşuna yaşıyor o zaman. he şu var seni baban büyüttüyse tamam ona bişey demem böyle düşünmen normal.

Kızlar Ne Diyor 28

• Ben A seçtim ama bir seçenek az vermişin.Neden ikisi olmasın? Ben ikisinide taşımak isterim.Biri geçmişimi gösterir biri şu andaki eşimle geleceğimi.İkisinide taşımak isterim.

0|0
    0|0
  • sonuçta çocuğumun soyismi eşiminki olacak eee o zaman bende eşimin soyisimini almak isterim öyle takıntılarım yok.

0|0
    0|0
  • şuan ki erkek arkadaşımın ailesi çok çok ufak ve aile gibi değil, biz çok büyük ve birbirine bağlı bir aileyiz öyle ki anne babamın kuzenlerinin çocuklarıyla bile kardeşmişiz gibi ayrı kalmayız. Sevgilim de bu duruma çok özenir ve üzülür. Yani istesem o benim soyadımı bile alır o derece. Onun için bu ilişkim evlilikle sonuçlanırsa ben onun soyadını almak onun ailesini kurmak, büyütmek isterim.

Ama benimki gibi ailesinden şikayet etmeyen biri karşıma çıkarsa soyadımı değiştirmemeyi düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Soyada bagli olan birsey, güzel bir soyadi kabul ederim ama yoksa oldugum gibi takilir cift soyad tasirim.

0|0
    0|0
  • valla fark yapmaz ama soyadım çok abuk be deişeydi eyiydi:D

0|0
    0|0
  • A şıkkı.

0|1
    0|0
  • a şıkkı

0|1
    0|0
  • yahu kutugum degisiyor soyadim ayni kalsa ne farkeder :-).

1|2
    0|0
    • bence kütük değişmesin mesela..

soyadı değişsin ama, kütük saçma..

• Istememezlik yapmam ama kendi soyadimi da birakmam iki soyismim olur muhtemelen ztn oyle olcak.. Iki tarfta memnun olmasi gerikir boylece

0|0
    0|0
  • benim için önemli değil..

babamın soyadı veya eşimin soyadı.. ikisi de olur teki de olur..

benim adım önemli bence.. ben adımla imza atarım mesela.. çünkü beni adım anlatır soyadım değil.. ben benim..

0|0
    0|0
  • bence ikisi de kalsın

0|0
    0|0
  • Eşiminkini isterim kesinlikle...Erkek soyadıylada hakımıyet kurmalı

0|1
    1|0
  • Kızlık soyadım kalmalı..Eşim bana babam gibi bakamaz veya babam gibi beni sevemez..Soyadını taşımaya layık olacak erkek olduğunu düşünmüyorum.

0|1
    0|3
    • belki vardır öyle erkek. belki birgün pembe kar yağar iki ihtimal de aynı .

• Kızmaya hakkın olduğunu düşünmüyorum benim düşüncem budur.

• muratti terbiyesizsin demekki senin bi yaran var ki bunca erkek arasından sana battı yazık sana bişeylerin yokluğunu çekiyosun demekki hadi git şimdi işine

• eşimin soyadını tabiki isterim ama ben şimdiki soyadımdan da memnunum.

0|0
    0|0
  • Ikimizin ortak soyismi olsun isterimm

0|1
    0|0
  • Babamın soyadını nasıl gururla taşıyorsam o güne kadar o günden sonra da eşimin soyadını aynı gururla taşırım.

0|0
    0|0
  • A ( maalesef )

0|0
    0|0
  • Fark etmez,soyadım değiştiğinde kim olduğum değişmeyecek sonuçta

1|0
    0|0
  • A tabiki de

0|0
    0|0
  • Eşimin soyadını gururla taşımak isterim.

0|1
    0|0
  • o kadar yıl babamınkini taşımışım ölene kadarda eşiminkimi taşırım

0|1
    0|0
  • Eşimin soyadını isterim

0|1
    0|0
  • Eşimin soyadını isterim.

0|1
    0|0
  • A tabiki..bi aile olcaksak cocuklarimin esimin ve benim soyismimiz ayni olsun isterim..

0|1
    0|0
  • Hangisi güzelse onu seçerim.

1|0
    0|0
  • a şıkkı

0|1
    0|0
  • Feministimde o kadar da değil.

0|0
    0|1
  • Eşimin soyadını almak isterim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• benim soyadımı almak istemeyecek bir kişi olacagını sanmıyorum.:)

0|0
    0|0
  • eşinin soyadını taşıması saçmadır bence üç dört defa evlense her seferinde soyadı değitirmek zorunda kalacaktır

0|0
    0|1
  • alırsa ıyı olur

0|0
    0|0
  • ankette b skkina oy veren sadece benmisim :(

1|1
    0|3
  • seçenek (A)

0|0
    0|0
  • Evleneceğim kişinin kendi soyadımı kullanmasını isterim ama eğer istemiyorsa da pek zorlamam

0|0
    0|0
  • soyadı konusunda çok hassasum :D :P

0|0
    0|0
  • Kız olsaydım tabi ki eşimin soyadını alırdım.

0|0
    0|0
  • İstemeyen kadınla evlenmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...