Beşşar Esed nasıl biri?

Sizce nasıl biri ve ülkesi için yaptıklarını nasıl buluyorsunuz ?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Zalim ve makam sevdalısı. Esed'i destekleyip müslüman diyenlerin bir kısmı onun Nusayri, dolayısıyla ehl-i sünnet dışı olduğunu bilmiyorlar. Diğer kısımsa zaten kronik muhalefet. Her zaman karşı tarafı destekleyen içimizdeki İrlandalılar, bir nevi Türkçe konuşan Fransızlar... İnşallah adalet yerini bulacak en kısa zamanda, Esed'in ve babasının döktükleri kan bu topraklara fazla...

0|2
    1|2

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 6

• Öncelikle Esed'in ismini doğru yazdığın için tebrik ve teşekkür ederim. Koca koca gazeteciler, TV'ler bile adını yanlış yazıyor. Beşer Esed, zalim birisidir. Bunlar (Suriye alevileri), 30-40 yıl öhalen devaönce Suriye ordusuna sızmış ve ve bir cunta oluşturmuşlardır. Cunta, askeriyede güçlenince darbe yaptılar ve iktidarı gasp ettiler. (Benzer çabalar Türkiye'de de var.) Bu azınlık aile ve aşireti (toplam halkın %10'u) devletin tümünü ele geçirdiler kendilerinden olmayanlara kan kusturdular. Her türlü zulmü yaptılar. Bunların arkasında Rusya ve İran var. Şimdi Avrupa ve ABD, bunları doğrudan desteklemese de sırf Türkiye'yi zayıflatmak için Esed'e göz yumup dolaylı destek sağlıyor. Esed ve ailesi insanlık için birer utançtır. Bebek katilidirler bunlar. Ayrıca, Esed ve İran bir olup PKK'ye desteklediler bir çok askerimizin şehit olması için bu 2 ülkenin istihbarat örgütleri PKK'ya hem bilgi destediği sağladı, hem lojistik destek sağladı, hem de bizzat milatar destek sağladı. Anlamadığım şey, CHP bu adama nası destek oluyor? (Aslına anlıyorum:çift yumurta ikizi bunlar, ikiside darbeci)

0|2
    1|3
    • Desteğin ve yorumun için ben tebrik ederim. Aynen benim gibi düşünüyorsun. Rabbim devletimize milletimize bütünlüğümüze karşı koyanlara ve karşı koymak isteyenlere fırsat vermesin.

CHP zaten PKK ile kardeşler onlar açısından sorun yok. Al birini çal ötekine. Kim neye karşı çıkıyorsa bir diğeri de aynen ona karşı çıkıyor. Sonuçta geçen seçimlerde Kürdistan vaadi veren Kılıçtaroğlu değil miydi? Hepsinin toprak başına ..

• doğru yazmışsın tebrikler

• teşekkürler

• boyalı basına bakarsan bu adam hitlerin ekürisi.bir de bölgeye bakarsan tam tersi...mesela benim ustabirliğim merkez hatay dır.ve askerliğimin dışında da bankacılık yaptığım 3 yıllık zamanımın çoğu güneydoğu anadoluda geçti diyerek ön bilgimi sunayım ve söze başlayayım.esed normalde içinde bulunmuş olduğu durumu açık ve net biçimde ifade etmişti.ben topraklarımı abd üssü için kullanmaya izin verseydim bunlar olmazdı demişti.halkın dini yapısında çoğunluk şii lerdir.sonra sünni arap süryani ve hristiyanlar gelir.ülkemizde boyalı olmayan bazı görsel medya organları bundan birkaç ay kadar önce hatay ve mersinde halkın pankartlı yürüyüşünü görüntülemişti.halk aynen şunu söylüyordu!bu savaş değil düpedüz yalan.çünkü sözümona özgür suriye ordusu hizbullah taliban ve ismini unuttuğum 2 tane daha terör örgütünden oluşmaktadır.suriye de resmedilenlerin çok çok dışında bir hayat suriye de var.ama bu boyalı basın işini iyi biliyor hani:)esed ülkesinin içinde bulunduğu durumu iyi biliyor..düşün ki lazkiye kıyılarında sözümona toplar patlıyor deniyoken adam gibi medya orda insanların denize girdiklerini görüntülüyor.:)güneydoğu da yaşayan sınır köyler iller ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın çoğunun suriyede akrabaları var.bu olup bitenleri hataylıya sorarsan daha doğru bir manzaraya ulaşırsın.burda darbeyle başa geçmiş fakat halkın uzun yıllar desteğini almış bir devlet adamından söz ediyoruz.öyle olmasaydı bu iç karışıklık dedikleri şey gerçek olurdu ve iş çoktan biterdi çünkü halk esedi parçalardı.bak sana bir makale yolluyorum bunu dikkatlice oku... link saygılarımla..

0|0
    1|1
    • Suriye'de yaşayanlar tam tersini söylüyor.

• boyalı basına göre mi yoksa esed i sevmeyen kesime göremi?ben plajda güneşlenen insanların varlığından bahsediyorum.ona bakarsan ben tayyip erdoğandan nefret ediyorum.buna benzer bir durum olsa ve bu isyan halkın desteğini almasa pek bir değişiklik olmazdı.yani vatandaş her zamanki faaliyetine devam eder di ama ben ve benim gibi birkaç kişi durumun tam tersini söylerdi.boyalı basına devam...

• Yakında indiricekler sıkıntı bıtıcek ınsallah

0|2
    1|4
  • Böyle giderse az kaldı gebermesine

0|2
    1|0
  • darbeyle gelmişmiş. şimdi de öso darbe yapıyor. o da öso'yu bitirmeye çalışıyor haliyle. ölümlern her türlüsüne karşıyım. esad suçlu, öso ise bin kat daha suçlu. müslümanı geçtim, insan olan, insan öldürmez.

0|0
    0|0
  • Durmak yok, yola devam.

0|0
    2|6
Yükleniyor...