Hayatın vicdanı olsaydı, yoksulluk veya fakirlik kavramı olur muydu ?

Akşam akşam kafama takıldı ... izlediğim videolar dan da etkilendim insanların hayatta kalmak için verdiği mücadele...emek...

Hayat bazen çok acımasız ve katı...

Bir yerde babasının mal varlığı ile övünen insanlar varken diğer tarafta açlıktan,hastalıktan babasını ailesin kaybeden insanlar var ...

Hayat garip,acımasız ve vicdansız ...

Herkesin hayatının umduğu gibi geçmesini isterdim hep... Hayallerin olmasını umutların yitirilmemesini...

Umut demişken yine döndüm hopp yoksulluğa...

Umut fakirin ekmeği işte ...

Allah aç ve muhtaç insanlara yardım etsin ...

Kusura bakmayın Akşam akşam bu metin ile başınızı ağrıttım ...

-,-

1|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Yoksulluk ve fakirlik ne hayatın vicdanından nede Allah'tan ve kaderden kaynaklanıyor.Yoksulluk bizi içte ve dışta sömürenlerden kaynaklanıyor.ABD başta olmak üzere 3-5 emperyalist ülke tüm dünyayı sömürüyorlar.cia eliyle yeraltı ve yerüstü zenginliği olan tüm ülkeler kontrolleri altında.İçtede onlara uşaklık eden şer*fsizler var.Bunlar ülkeyi yönetenler ve yazılı ve görsel basın içinde hep.Bizi sömürürken biryanda da tv de evlendirme programlarıyla,filmlerle,neden trend olduğu meçhul,kerameti kendinden menkul bazı akımlarla uyutuyorlar.Yeri geliyor dinden istifade ediyorlar,başörtüsü polemiği gibi.Biz din Allah başörtüsü falan derken onlar malı götürüyor.Bu ülkede her doğan çocuk 10 binlerce dolar borçlu olarak doğuyor ABD ye.Türkiye konumu,yeraltı ve yerüstü zenginlikleri,yılın her mevsimi tarıma uygun ilkimi ve toprağıyla dünyanın en zengin ülkesi olmalıydı.Ama neden öyle değil?Çünkü sömürülüyoruz.Neredeyse yerli üretim hiçbirşeyimiz yok.Reklamları izleyim tv de,hepsi yabancı ürün.%99 u abd yada israil menşeli şirketlerin ürünleri.Bir yerli üretim otomobil markamız bile yok,çünkü izin vermiyorlar buna.Kipa,metro,miğros,carrefur... tüm marketler yabancıların elinde.ülkemizde yetişen yiyecekleri bile onlar satıyor bize.Yazıklar olsun !

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• hayat allahın bize verdiği en büyük sınavdır...gerçek sınav gibi değil bu oyun gibi düşünün bunu ...hepimiz bir oyunun içindeyiz ve bu oyunu oynayan karekterleriz...oyunun içinde acı çekmek te var mutlu olmakta var ..ama en önemlisi oyunu en mükemmmel derecee de bitirebilmek eğer bitiremezsn kaybedersinn...sınavdan not alamazsın ...

insanlar gittikçe acımasızlık içine girmiye başladılar.terbizyesizlik hırsızlık zina adilik her türlü pislik peşindedirler...bunlarda bu sınavdaki zor sorulardır ...bunları es geçecez ve yola devam etmemiz gerekecek...unutmayın

1|0
    0|0
  • ya evet bunlar keşke olmasa da bazen düşünüorm acaba fakirlik kötülük acı gbi kavramlar olmasa zenginlik iyilik mutluluk olr muydu?

0|0
    0|1
  • +5 yıldız.

Bu dünyada adalet yok maalesef.

Bazıları gücüne güç katar, bazıları ekmek dahi bulamaz, açlıktan ölür..

Bir denge yok yani..

2|0
    0|0
    • Peki o kadar insanın ölmesinin tek sebebi Allah mı yoksa zengin insanların hırslarından fakirleri göz ardı etmeleri mi ?

• Sen de aynısını düşünüyorsun. Demin şu topuklu ayakkabı sorusunda bana ilk defa katıldığını söylememiş miydin ? : -]

• Öğrenmeye aç biriyim. Yok saymayı ben senden öğrendim. :D

• Hayatın vicdanı hiç bi zaman olmaz ki. eğer olursa orası başka bi gezegen falandır ..

0|0
    0|0
  • Olurdu.

0|1
    0|0
  • Hayat adil olsa imtihanın manası kalır mıydı?Sorularımız çelişiyor:)

0|1
    2|1

Erkekler Ne Diyor 14

• İnsanların suçunu hayata atmamak gerek. Onlar aç ise, bunun sorumlusu para hırsı ile ne var ne yokbiriktirenler, silaha para harcayan devletler, savaş çıkartıcılarıdir. Bu şerefsizler yüzünde onlara gıda olarak gidecek paranın onlarca katı insanları öldürmek için harcanıyor... Ülkemizden örnek verirsek libyada isyancılara gönderilen, hibe edilen 'milyonlarca dolar'... Ve buna "sessiz kalan zalim, dilsiz şeytan sürüsü" halk... Sözde hepsi müslümandır ama... Yada savaş çıkartmak isteyen şerefsizlerin ekmeğine "Osmanlı kurulacak, suriyeye girelim, osmanlının temelleri atılsın artık" diye düşünerek yağ süren mala bağlamış ahmaklar... Bunlar oldukça o açlar aç kalmaya,ölmeye ve insanlar acı çekmeye devam edecektir...

0|0
    0|0
  • Acımasız olan insan'lar yada hayat değil. Acımasız olan 'tanrı'..hak adalet eşitlik ahlak olmayan bir dünya ve buna engel olmayan 'tanrı' ha dersen ki bu bi sınav o zaman katlanacaksın kardeşim öteki tarafı da kabul edip rahat edeceksin.. Takma bunları hayat güzel mi ? Degil ! İnsanlar iyi mi ? O da değil ! Seni ölene dek hayata bağlayacak bir şey varmı ee oda yok.(sevgi de dahil) ölüp gittikten sonra keşke diyemiceksin keşke şunu da yapsaydım yada yapmasaydım.çok paralı yaşadım yada çok yoksul demeyeceksin. Çok kasmadan gül geç eğlen zaman geçsin vaktin gelsin ve öl git. !

0|0
    0|0
  • Ben sizlerle aynı fikirde değilim hayatın insanlara vicdansız davranması iyidir böyle olmasaydı kötüler rahat rahat elde edebilirlerdi istediklerini. Mesela bazen ölmesi gerekir insanların bazen açlıktan ölür masum bir bebek, bazen yaptıkların kötülüklerin cezasını çeker acılar içerisinde kıvrana kıvrana ölür bir genç kız ama ölmesi gerekir ikisininde Adalet Terazisi şaşmasın diye...

O yüzde bırakın hayat terazisi bildiği gibi işlesin vicdansız olmaya devam etsin . . .

Not; İnsanların fakir olması içten pazarlıklı, yüzsüz ve sapık kimseler olmasına engel değildir bunun yanında zenginlerinde hepsi kötü de değildir her ne kadar içlerinde parasıyla hava atanlar olsa da ...

0|0
    0|0
  • Hayat canlı değil ki duygusu veya vicdanı olsun. İnsanlardır sistemleri kurup ona göre çalıp oynayan.

0|0
    0|0
  • Şimdi hayatın acımasız ve katı olması diye bir şey söz konusu değildir. İmtihanı veren Allah'tır. Dolaylı yoldan Allah'a sitem etmiş oluyorsunuz. Ayrıca sanma ki her zengin de çok mutlu. Yarısı uyuşturucu, alkol, şu-bu derken intihar ediyor. Bunları da görmek lazım.

1|0
    2|1
    • TAbi onlarda var .

• Güzel sözmüş yazdığın çokta doğru.

Bu ilk yazdıklarıma katılışın yani, ayıp be! :(

• Ben şaka demiştim, hem sen niye benim dediğimi diyorsun :)

• herkes neye sahpse ahirette onun hesabını verecek. babasını paraası ile ovunup o parayı gezip tozmaya harcayan onun hesabını verecek, fakirler de olan paralarını israf ettiler mi vs nın hesabını verecek. bence adil bir hesap.

0|0
    0|0
  • hayatınmı ? insanların vicdanı olsaydı o dediğin kavram olurmuydu...türkiyedeki bütün müslümanlar zekatlarını verse yoksulluk diye birşeyin olmayacağını biliyormusun...

0|0
    0|0
  • Dünyanın en büyük sırrı olan "şans" bu konunun tek yanıdı. Zengin çocuğu da olabilirsin somalili çocuğu da şans.

0|0
    0|0
  • Allah ilmi isteyene, zenginliği istediğine verir.

0|0
    0|1
  • böyle iyi.herkes bişeylerin kıymetini bilir belki.

0|0
    0|0
  • Ya Bazıları Keyifini Yapsın Bazıları Ekmek Bulamasın Adalet Yok Dünyanın Boşversenize

0|0
    0|0
  • " Bok, altın olsaydı; fakir götsüz doğardı."

0|0
    0|1
  • olurdu yaaneden olmasın herkes zengin olsa ne anlamı kalırdı hayatın

0|0
    0|1
  • çok doğru laf etmişsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...