Arkadaşlar squata başladım ama?

Dün squata başladım aralıklarla 60 kez yaptım dün bacaklarım fazla ağrımıyodu ama bugün yürüyemiyorum bile sizce neden olmuş olabilir?

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• 60 cok bide egzersizi bıraktığın zaman soğuma hareketlerini yaparsan kas ağrıları olmaz

1|0
    0|0
    • Soğuma hareketleri ne yapabilirim mesela

• ısınma hareketlerini tersten yap ayaklardan basla yavas yavas ger vucudu kandakı laktık asidi düşürür kas ağrıları olmaz ha bide prof. birine danış belini sakatlarsın squat bilinçsiz yapıldığında cok daha sonuclar doğurabilir basarılar :)

• Teşekkür ederim uygulicam bunu

Erkekler Ne Diyor 8

• bende squat ve lunge yaprım ilk başlarda olur o hamlamışsındır eni başlayan herkezde oluyo o agrının ustune biraz daha yap 1 hafta sonra hiç bir şekilde agrı hissetiyceksin ve sayıyı artırcaksın kendini zorlaman lazım ama sporda herzmana yapabildinin bir fazlasını yap 60 squad da gayet iyiy ama on ditek 60 yapma mesela 30 3 tekrar yaparakyaparsan hem sıkılaşırsın hemde kilo verirsin daha iyi olur senin için internetten madbarz sitesine bakarar ordan programlardan yararlanabilirsin iyi eylenceler kolay gelsin

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

• egre spor salonuna gidiyosan hack squad machine var orda kendi kilondan agır kaldırdıkca ordakı kaslar buyuyecektir agırlıkla squad yaparsan ve sıkıp bırakma şeklinde deilde kasıldıgı zaman uzun sure kasılı tutarsan kalçanda dikbi şekilde buyume olucaktır mesela yere egildin zaman dizerini kırıp 3 5 saniye bekleyerek 25 20 tekrar 3 set yaparsan agırlıkla birlikte hızlı bir şeklide kaçcanı buytursun kalçayı buyuttukten sonra agıtrlıkları bırakıp buyuyen kalçanı şekillendirmen gerek yanı sıklaştırman onun içindehzılı hızlı egilip kalkıp set sayısını artırmalısın mesela 30 35 tekrar 4 set muhteşem kalçaların olur ama eger erkeklerin hoşuna gitmeye çalısıyosan lunge yapmayada başla arka bacak ve kalça kasları çalıştırarak bacakları nı sıkılıştrısan tayt ve dar şeyler giydigin zaman muhteşem bir goruntun olur leg exection mach. de ust baakları çalıtırı spor ole bişiyeki sole olsun yeter diyosun ama yetmiyor orayı duzeltince başka yer çıkıyor hep suram bole buram bole spor hastlk gibi bence :D

• @maykaa bide bırakıcaksan fazla agır çalışma ilerde sarkma yapıyor dikatli ol spor yaptıgın surecede konserve ton balıgı ye 100 gramında 22.4-24 gram protein var spordan once ya da sonra alabilecegin en iyi protein kaynagı.

• Alışkanlık kesinlikle.63 kiloyum,65 kilo ile squat yapıyorum, sorun yok hiç ağrımıyor artık.

1|0
    0|0
  • Isınma hareketleri yapmadan acele yaptiysan ondan olur. Dinlenerek yap. Zamanla alisir vucudun. Bu kadar yorulmazsin

1|0
    0|0
  • Zaten ilk gün birşey olmaz ertesi gün ve sonraki 3-4 gün daha yuruyemezsin bile merak etme 5 güne geçer. kalça çıkarmak için güzel hareket

1|0
    0|0
  • şu yeşil sabun var ya onu sıcak suyla köpürt ve masaj yap bacaklarına, ilkel bir yöntem ama işe yarıyor :D

1|0
    0|0
  • Kas ağrısı Hanımefendi Kas gevşetici için ve sakın ara vermeyin

1|0
    0|0
  • et kesiği olmuş. 1 gün ara ver, ertesi gün daha az tekrarlarla devam et. yavaş yavaş arttır.

1|0
    0|0
    • Yarın yapmıyım mı yani bugün yapamadım

• yarın yap, ancak vücudunun belli bir sınırı var. 15-20 tekrar yap. yavaş yavaş o hamlığı atmaya başlayacaksın. 1 haftaya kadar 60 tekrara ulaşırsın ve ağrıların geçmiş olur.

• Teşekkür ederimm

• Hamlık ağroso 1 hafta içinde geçer

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Yazdığım takvimi uygula agrın bitince. www.kizlarsoruyor.com/spor/a9819-squat-takvimi

Ayrıca ağrıması gelişmesi demek. Üstüne düşme geçmesini bekle.

1|0
    0|0
  • hamlıktan... kas gevsetıcı ıcebılırsın

1|0
    0|0
    • İçtim hiçbi işe yaramadı

• Hamlıktan 1 haftaya geçer..

1|0
    0|0
  • Normal o 2 gune gecer :)
    60 cok fazla ben 45 le basladim şu an 60 a ciktim surekli artirmiyorum

1|0
    0|0
    • Peki ilk yaptığında seninde ağrın çok oluyo muydu?

• Rica ederim canim squat kardesligi 👭

• Ahaha güzelmiş :D

• Bendede olmuştu hareket edemiyordum. e tabi ısınmadan direk başlayınca..

1|0
    0|0
  • Isinmadan yaptiysan normaldir

1|0
    0|0
  • Ise yariyo yani. Bende ilk yaptigimda elliyle basladim. 3 4 gun agridi. merdivenden bile inemiyodum

1|0
    0|0
    • 3 4 gün mü :(( ben çalışan bir bayanım kovulucam galiba :(

• Bende agridiktan sonra 3 5 gun yapmadim sonra 30la basladim artiriyorum. hicte agrimadi

• Tesekkur ederim :)

• Duzenli yaparsan aci hissetmezsin hamlamistir

1|0
    0|0
  • Ağrı kesici iç

1|0
    0|0
Yükleniyor...