Yıllar sonra evlatlık olduğunu öğrenmek...Ne tepki verirdiniz?

Evlatlık alınan kişilere yapılan en büyük kötülüklerden biridir bunu o kişiden yıllarca saklamak.

Üstü kapatılmaya çalışılır bu konunun.

ama insanın ağzının torba olmadığı malumdur, büzülmez. birgün öğreniverir kişi evlatlık olduğunu.

işte o zaman dünya üzerindeki hiçbir dil, bu dillere ait hiçbir kelime o kişinin yıkıntısını anlatmaya yetemez.

Hiç çevresinde bu olayı yaşayan birine denk geldiniz mi ?

Yakın , çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın başına böyle bir olay gelse ona karşı davranışınız nasıl olur ?

Ve son olarak bu olayı kendiniz yaşasaydınız tepkinizin ne olacağı konusunda bir anket de eklemek istedim :))

• Şimdiye kadar bana gerçek anne baba gibi davrandılar. kötü bir tepki vermem.
    24% (10)40% (12)31% (22)Oy Ver
  • Şimdiye kadar bana gerçek anne baba gibi davrandılar iyi güzel hoş ama kendi anne babamı da bilmek isterim, araştırırım.
    66% (27)47% (14)58% (41)Oy Ver
  • Bunalıma girer ailemle ilişkilerimi keserim.
    2% (1)0% (0)1% (1)Oy Ver
  • Ailemle ilişkimi kesip gerçek anne babamı aramaya koyulurum.
    8% (3)0% (0)4% (3)Oy Ver
  • Diğer
    0% (0)13% (4)6% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• Kuzenim şehit olduğunda teyzemlerin evine temiz yüzlü bir çocuk geldi..İlk defa görüyordum o çocuğu. Kuzenimin kardeşiymiş...

---

Şöyle anlatayım. Kuzenimin gerçek ailesi o 6,7 yaşındayken sırayla vefat etmiş. Arkada akran akraba da kalmamış... teyzemler çocukları olmadığı için üzüntü içindeyken, bu küçük yavruyu ve hikayesini eş dost vasıtasıyla duyup evlat edinmişler onu.

Bunlar bana sonradan ulaşan bilgilerdi.

Bunlarsa yaşananlar...Yine ek bilgiler var elbette..

Dört kardeşlerdi. Biri kız üçü erkek, erkeklerden biri çok şanslı değildi aile konusunda. Yıllarca yurtlarda kalmış, kendi başının çaresine bakmayı öğrenmiş. Maalesef bu hayat onu zalimleştirmişti. Eğer kuzenim evlat edinildiğinde o da olsaydı aralarında belki bambaşka bir hayatı olurdu...

Bir diğeri kız olan, teyzemlerin evlat edindiği kuzenimin ablası onunla beraber geldi ailemize. Belki evlat edilnilmedi ama -ki bu da yaşı 18' i geçtiği içindi- hiçbir şeyi eksik edilmedi. Ben bile kaç yaşıma kadar onu gerçek kuzenim olarak bildim.

Diğer çocuk ise ilk defa canım abimin, biricik İlhan'ımın ölümünün ardından çıktı karşıma. Yüzünde yine ilhan'ı gördüm. Bambaşka bir histi anlatmam mümkün değil..Kendimi ağlamamak için nasıl tuttum bilmiyorum.

Ben 3 yaşındayken(öyleymiş) hayatıma giren bir kanatsız melekti o. İlk günden beri biliyordu evlatlık olduğunu...Hatta yıllar sonra patavatsız bir ağız bunu dillendirdiğinde, gerçeği unutmuş olan teyzem ortalığı darmadağan etmişti...

Nasıl bağırdığını hatırlıyorum...

"O benim oğlum...Evlatlık değil"

Biliyorum sorundan uzaklaştım fakat farzet ki sadece anketi cevapladım...

Bugün mezarına gittim İlhan Ağabey'imin...Ne çok özlemişim...Yaşasaydı belki minik minik bebekleri olurdu şimdi..

Gözlerim doldu ama gözlüklerim vardı...

Babam bile ağladı..

Uzattım özür dilerim...

0|1
    0|0
    • yazdım roman oldu hesabı . . .

• Bazı ölümler ardında güzel anılar bırakır..İlhan gibi :) O'nu tanımış olmak her şeye rağmen çok güzeldi :) Özür dilemene gerek yok ki..

• böyle düşünmene sevindim kardeş..

Kızlar Ne Diyor 9

• Bizim akrabımızada vardı bu olay...

Çocuklar benle yaşıt abla kardeş, öğrendiklerinde 22 ve 20 yaşlarındaydılar.. Tüm sülale biliyorsu ancak onlar bilmiyordu gerçek annelerinin, onu büyüten kadın olmadığını..

Baba, eşini aldatarak 2 çocuk meydana getirdi, gerçek anne çocukları istemedi ve o çocukları 1 ve 3 yaşlarında Kıymet teyzeye getirdi.. Kıymet teyze kendi çocuklarında ayırmadı, kendi sütünü verdi büyüttüü, okuttu, istedikleri okula gidip istedikleri arabları aldılar, zenginler de..

Ama büyük çocuk olan abla (22) bir şekilde kulak misafiri olarak duyuyor gerçek anne olmadığını ama babanın gerçek olduğunu.. Annesini soruyor, kim benim annem diye, baba da buluşturuyor bunları.. Ancak erkek çocuk (20) istemiyor annesini görmek istemedi, ve hiç görüşmedi yüzyüze.. Benim annem bana emek veren büyüten annedir, kıymet benim annem o kadın değil dedi.. iistemedi..

Ancak kız (22) annesiyle görüşmeye devam etti 1 yıl kadar, ancak o da sonradan isemedi görüşmek, annesi çok rahat yaşayan, paraya bağlı bir kadındı,ve o da reddetti biyolojik annesini.. Benim anam kıymettir dedi..

Şimdi mutlu mesutlar :)

Ben olsam, bana emek veren ailemi seçerdim, beni büyüteni.. Ama diğerlerini de merak edip bulurdum..

0|2
    0|0
  • evet bi tanıdığım vardı..kendi çocuğunu doğduktan sonra ablasına vermişti.onun çocuğu olmuyor diye.kimine göre çok büyük bir fedakarlık olarak görünebilir bu.ama bence çok çok yanlış.o çocuk şu an teyze diyor gerçek annesine.teyzesini de gerçek annesi biliyor.aile bunu kimseden saklamıyor çocuk dışında..hal böyle olunca zaten o çocuk kesinlikle öğrenecek gerçeği.ve büyük bir yıkım yaşayacak.bence bir insanı evlat ediniyorsak ona gerçeği mutlaka söylemeliyiz.Benim başıma gelseydi böyle birşey gerçek anne ve babamı aramazdım.

0|1
    0|0
  • Benim çevremde böyle bir arkadaşım vardır ailesin kendi anne babası gibi görüyordu küçük yaşta evlendi gitti.Psikolojisi gayet iyiydi.

0|1
    0|0
  • insan icin buyuk bi sok olurdu ama beni bu yasa kadar buyuten insanlara haksizlik yapmazdim ama gercek ailemide bilmek isterim yanliz B DIYORUM

0|1
    0|0
    • cevap için teşekkürler

peki merak ediyorum asıl ailen zengin bir aile ise ve sen gecekonduda yaşıyorsan fikrin değişir miydi?

• gercek ailem zenginse ve benide gercekden seviolarsa beni onlarin sokaga birakdigi ve baska iki insanin bakdigi bi aileye onlarin yardimci olmarini isterdim ve her iki tarafinda gonlu olsun diye iki taraftada kalirdim

• hiç denk gelmedim ama berbat bişey olduğu kesin salak yerine koyuluyorsun yıllardır :/ ama artık senin ailen seni büyüten yanında olanlardır onlar sadece biyolojik anne babadır.

0|1
    0|0
  • Evlatlık olan bir tanıdığım var ama bunu nasıl öğrendi bilmiyorum.

Ailesinide hiç arayıp sormuyor ona bakanlarla hala yaşıyor.

Benim cevabım ise B şıkkı.

0|1
    0|0

0|0
    0|0
  • kendi anne babamı aramam benim ailem bu banane:)

0|1
    0|0

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• neden saklansınki belki başkasından pehgahlamıştır

0|1
    0|0
  • ... Yakın çevrem de yaşamadım ; bir program da izlemiştim.Kişinin gerçek ailesi ortaya çıkıyor.Kişi evlatlık olarak verildiği yerde çok iyi yetiştirilmiş.Gerçek ailesini RED ediyor.Evlatlık verildiği aileyi,gerçek ailesi olarak görüyor.Haklı bir tepki bencede.

0|1
    0|0
    • aslında cevaplara bakınca merak etmedim değil...çoocuk o anda zenginliğe mi bakıyor aldığı ilgi , şefkata mı bakıyor neyi ölçü alıyor ?:)

• ... Yaşanılanlara baktığı kesindir.

• neticede tepki göstermek gereksiz...

ayrıca bizi büyütüp bu hale getiren aileye minnet duymak daha güzel bir davranış olurdu...

0|1
    0|0
  • B: Şimdiye kadar bana gerçek anne baba gibi davrandılar iyi güzel hoş ama kendi anne babamı da bilmek isterim, araştırırım.

0|0
    0|0
  • Arkadaşımın başına gelse, ona yardımcı olurum gerçek ailesini bulması için.

Kendimde böyle bir şey olursa, sadece kim olduklarını öğrenmek isterim. Zengin bir aile çıkarsa payımı isteyebilirim :)

0|0
    0|0
  • kimsenin başına gelmesin çok zor bir durum

0|1
    0|0
  • şimdikiler fakirse :) gerçekleri zenginmi diye düşünürüm :) doğuran değil iyi bakandır ana baba

0|1
    0|0
  • kapatın bu konuyu ve bir daha açmayın derdim.

0|1
    0|0
  • benim evlatlık olmadiğım kesin valla evlatlık olanlar ya da olabilecekler düşünsün =D

0|1
    0|0
  • Şimdiye kadar bana gerçek anne baba gibi davrandılar iyi güzel hoş ama kendi anne babamı da bilmek isterim, araştırırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...