Sizce ne yapmalıyım?

Hiç kimsenin fotoğrafını, hatta benim fotoğraflarımı bile beğenmeyen kibirli erkek arkadaşım eski kız arkadaşının bazı fotoğrafını beğendiğini gördüm bugün...

Kendisi offline göründüğüm için, orada olmadığımı sanıyordu, ama ne hikmetse henüz online olmadan bunu yaptığını gördüm ve konuşmak için sohbete girmedim.Esasen mesele, her hangi bir eski sevgilisinin fotoğrafını beğenmiş olması değil. Aslında umurumda bile değil.

Mesele, iki senedir beraber olduğum insanın, eski sevgilisi ile (ya da tek gecelik ilişkisi ile) hala konuşuyor olduğunu bu kadar pervasızca gözüme sokması.

Ve üstelik konuyu açtığımda, onunla konuşmadığını sadece fotoğrafını beğendiğini söyledi, hadi buna da inan irem, inan yoksa suçlu olan sen olacaksın.

Konuşmuyorsan, o insanın arkadaş listen'de ne işi var? konuşmuyorsan o halde neden fotoğrafını beğeniyorsun? bunu yapmanın mantalitesi nedir? bir konuşmaya başlamaktır belki de? ya da hala hoşlanıyorsundur ve bunu ona ifade etmek istiyorsundur, belli etmek istiyorsundur.

Bana gelince "İstediğin şeye inanabilirsin ama onunla konuşmadım, eğer özür dilememi istiyorsan onun resmini beğendiğim için, özür dilerim.

Ama o seninle kıyaslanamaz bile, sen benim için ne kadar değerli olduğunu bilmiyor musun? senin bendeki yerin bambaşka. ne yapmamı istiyorsun? seni daha iyi hissettirecek ne yapmayı istiyorsun?" Gibi geveleyip durdu sadece. İnanmak isterdim fakat, askerden izin aldığın ilk günde bana izin aldığını bile haber vermeden face'e girip ilk iş olarak o kızın fotoğrafını beğenmesi bana absürt geldi. Bir de üstüne üstlük "üzme beni" diye mesaj göndermiş, sanki benim eski erkek arkadaşlarımla konuşan, onların resimlerini beğenip hayatımdaki esas kişiyi ihmal eden benim sanki...

Sizce ne yapmalıyım?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kahramanımız farklı fantastik olaylar zinciri oluşturmaya çalışıyor. Burada sana çifte standart uyguluyor... Onun fotoğrafını beğenmesi, onu sevdiğinin kesin bir argümanı değildir... Ama şunu söyleyebilirim ki, o kişiye karşı bir alaka göstermeye başlamış... Bunu kesin olarak yazışmalarından ikilemli, cevaplarından, absürt hareketlerinden çözmek mümkündür. Neden böyle ikili oynadığını tam olarak çözümleyebilmiş değilim ama, iki ihtimal var... Bunlardan birincisi terk edilme korkusunu hayalinde canlandırmış, elimde yedekte bir koz bulunsun diye didinip duruyor, diğeri ise kız arkadaş çevresini yetersiz bulduğu için sanal alemden ortam oluşturmaya çalışıyor

2|0
    0|0
    • Ben de o kişiye karşı bir ilgilisinin olduğunu düşünüyorum, zira hangi sebeple hiç kimsenin fotoğraflarını beğenmeyen bir insanın, interneti açtığındaki ilk işi bunu yapmak olabilir ki?

Buna hiçbir açıklama da getiremedi zaten, tek söylediği ve söylemeye devam ettiği şey, sevdiğim tek kişi sensin, bir başkası yok. Neden ama...

• Durumu sağlam otopsi et. Yaptıklarına sağlıklı kanıtlar bul ki yerin dibine gömülsün... Bu senin en doğal hakkın..

Şimdilik sağduyuyu koru ve kaleyi içeriden fethetmeye çalış.. Bir nevi dedektiflik oynayabilirsin... İşin en derinine inmeden tahkim yürütmeye kalkışma... Bulduğunda ayrılık damgasını yapıştır ve olduğun hedeften geriye dümen kır...

• "ne yapmamı istiyorsun seni daha iyi hissettirebilmem için, o kızı silmemi istiyorsan, hemen silerim" diye mesaj atmış

Erkekler Ne Diyor 6

• İnsanlar Burada Derdini Anlatıyor Bi Çare Arıyo. Bazı Beyinsizlerde Argo Sözlerle Kişiyi Rencide Ediyor.. Bana Öyle Geliyorki Eski Cıktıgı Kızla Tekrar Başlamak İstiyor. Sohbet Etmiyor Fakat Dikkatini Çekmek için Beğeni Yapıyor. Belkide Böyle Yaparak Eski Sevgilisinin Ona Karsı Ne Tür Bir tavır Sergileyeceğini MErak Ediyordu. Eğer Olumlu Bir Sonuc Alırsa Senden Ayrılabilir.. Dikkat Et Bu Durumda.

1|0
    0|0
  • fotoğrafı beğendiyse kesin seviyo! face kullananların öyle tripleri var bi de ya bırakın bunları ya

0|0
    1|0
  • sana yedek olarak kulanıyor

0|0
    1|0
  • Siber yaşam bu olsa gerek...

0|0
    1|0
  • Sen ilişkinin 3. kişisisin. senin bilgin dışında dönme dolaplar dönüyor.

0|0
    0|0
  • hiçbişey yapma

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bnce anlattıklarına bakılırsa erkek arkadaşının gözü hala o kızda.Senide yalan söyeleyrek oyalayıp duryor.Sen yol yakınken yoluna bak derim arkadaşım.Böyle nereye kadr sabredip sürdüreceksin kendine eziyet etme lütfen..senden başka yok bu dünyada kendi değerini bil..

2|0
    0|0
    • bence en iyi cevap seninki

• "ne yapmamı istiyorsun seni daha iyi hissettirebilmem için, o kızı silmemi istiyorsan, hemen silerim" diye mesaj atmış siz ne düşünüyorsunuz?

• ya canım o kzı hala listesinde tutması büyük hata..eski sevgililerin arkadaş kalması cok zor..onun ki bir ümit belkide..ve şuan senle cıkıyor..birde sen istersen silebileceğini ifade etmiş...yani kendi iradesiyle silmek istemiyor...

Tmm duygularda önemli ama,bu devirde bras daha mantıgını kullanmalısın..lütfen doğruları gör.. Senin mantıklı bir kız oldugunu düşünüyorum..Sevgiler:))

Yükleniyor...