Kızlar ne düşünürsünüz acaba?

Diyelimki bir ortamda kızlı erkekli oturuyorsunuz diyelim veya bi cafedesiniz bi erkek arkadasınız veya tanımadıgınız biri yanınıza gelse selamun aleykum dese ne düşünürsünüz? veya duymak istediginiz selam mı olurdu :D Merak edilen bi mevzu?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Ben çok sabırlıyımdır ve hiç bozuntuya vermem derdi neymiş oturur sakince dinler ve anlar sonra da gayet de sakince cevabımı veririm... Tabi bu kişi tanımadığım biriyse. Tanıdığım biriyse de "Aleyküm Selam" derim. Selamün Aleyküm, "Allah'ın selamı üzerinize olsun." demektir. Bu dünyada verilecek en güzel selamdır, çok memnun olurum. Tabi Selamün Aleyküm ü nasıl algıladığına bağlı ve nasıl lanse ettiğine. Bir kabadayılık unsuru olarak görüyorsa zaten o hali tavırlarından anlaşılır ama ben her şekilde "Aleyküm Selam." derim, tanıdık olsun tanımadık olsun. Selam vermek sünnet almak farz...

1|1
    0|0
    • Çok iyi söyledin, söyleniş tarzı bazen insanı rahatsız edebiliyor insan içinden "O nasıl bi sestir" veya "Bu nasıl bir söyleyiş tarzıdır" gibi şeyler geçebilir bazen, ama sonuç olarak söylediği şeye bakarız ve o bize Allah'ın selamını veriyor, bizde almak zorundayız :)

• Evet dostum aynen ;)

Kızlar Ne Diyor 6

• evet ALLAHIN selamı o şekildedir şahsen benim çok hoşuma gider bu merhaba demesinden iyidir

1|2
    0|0
  • aleykümselam derim niye geri çevireyim

1|1
    0|0
    • Tebrik ederim çok güzel söyledin :D

Ayrıca, Hadiste de belirtildiği gibi ; selam vermek sünnet almak farzdır. :)

• sen kımsın derm yanı :)

0|0
    0|0
  • selam kelimesi de olur ki en çok selam kelimesini kullanırım ben. ama fark etmez. ikisi de selam sonuçta.

0|0
    0|0
  • "Sen kimsin?" derim.

0|0
    0|0
  • Iki sekildede ses cikarmam

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 6

• On numara bi konuya kapak atmışsın paşam.

Selamün aleyküm dediğim de ses alamıyorum ben şahsen, merhaba veya selam desem hemen suratlarında bi tebessüm oluşuyor ve aynı şekilde karşılık veriyorlar.

Bilsem ki insan gibi karşılayacaklar, uzun şekilde selam veririm öylesi daha makbuldür ayrıca sünneti tam anlamıyla yerine getirmek demektir.

1|0
    0|0
  • cevapları beklıyoruz kızlar?

0|0
    0|0
  • duymak istedikleri ( pardon ) olurdu ..

1|0
    0|0
  • Kızlardan ses yok ama :D

0|0
    0|0
  • Evet harbiden iyi bi konu kardes?

0|0
    0|0
  • güzel bir yere değinmişsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...