Bilgisayar oyunlarını orjinal mi alırsınız ?

Evet arkadaşlar soru gayet açık bilgisayar oyunlarını alırken orjinal almaya önem gösterirmisiniz ?Lütfen anket ağırlıklı gidelim neden böyle seçtiğinizi yorumlara yazabilirsiniz :)

• Her zaman orjinal alırım.
    13% (11)12% (10)12% (21)Oy Ver
  • Orjinal almam , crack li indiririm.
    20% (17)55% (47)37% (64)Oy Ver
  • Orjinal ağırlıklı alırım.Arada crackli indiririm.
    6% (5)6% (5)6% (10)Oy Ver
  • Genelde crackli indiririm , bazen orjinal alırım.
    13% (11)15% (13)14% (24)Oy Ver
  • Oyun oynamam :S
    48% (43)12% (10)31% (53)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar Türkiye de oyun firması kurma fikrimden vazgeçtim Amerika'da kuracam Türkiye ye şubesini açıcam nasip olursa inşallah bi 4 yıl sonra

0|0
8|26

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatımda gidip orjinal oyuna para vermedim. Bi arkadaş var rapidshare gibi sitelerin premium satışını yapıyor ondan istiyorum sınırsız hesap veriyor, o hesapla www.fulloyun.com adresinden istediğim oyunu crackli indirip oynuyorum.

0|1
    0|0
    • Aslında bende arada crackli indiriyorum ama param oldukça orjinal alıyorum çünkü inanın o oyunlarda çok emek oluyor.Bende 3d sanatçılığı yapmaya başlıcam arkadaşla home ofis açıcaz 3-5 yıl sonra arkdaş dedi türkiye de açmayalım para kazanamayız bende dedim türkiyede açalım türkiyedeki oyun sektörü gelişsin.Ama kararsızım.bir ayağımız amerika da bir ayağımız türkiyede bakalım ne olacak :D

• Dostum bir tane Ps3 oyunu 190 liraydı dün mağazada baktım. Tamam emek var ama zaten dünyanın parasını kaldırıyor adamlar. Ben parayı yolda bulmuyorum. 190 lira yani! boru gibi

Kızlar Ne Diyor 8

• B. Oyunu bedava indirip oynamak varken gidipde neden 100 tl veresinkii :)

0|5
    0|0
    • inanmıyorum artık omu kaldı online denen bişi var sosyalleş

• emek denen birşey var binlerce mühendis sen bedava oyna diye yapmıolar oyunu.böyle konuştuğuma bakma bende netten indiriyorum :D

• Torrentten çekerım =)

0|3
    0|0
  • Ben gta nın en basitlerinde kaldım ya:)) Oyun oynamam.

0|1
    0|0
  • Oyun oynamam :S

0|1
    0|0
  • oyun oynamam

0|1
    0|0
  • oyun oynamam diyen erkeklere saygılar

0|1
    0|0
  • oyun oynamiyorum pcde

sadece nadiren trevor chan oyunları çünkü çok rüküş ve retro

0|1
    0|0
  • oyun oynamam :P

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 25

• Genelde crackli indiririm , bazen orjinal alırım.

0|1
    0|0
  • emeğe saygım sonsuz ama oyuna verdiğim paraya acırım ben ya servet değerindeler resmen. indirir oynarım. imkanı olan satın alsın tabi orası ayrı bi konu

0|1
    0|0
  • Indirsinler oyun fiyatlarini 20tl altina vicdanimizi sesleyip alalim oyunu.Dunya genelinde onbinlerce oyun satiyolar simdiki fiyatlarla bile inanin bana bu oyunlarin yapim maliyeti bu kadar titmuyor,tamamiyle ac gozluluk.Adamlar 50 eurodan 10000 oyun satsa bile kazandiklari parayi dusunun,maliyeti yarisi bile degildir ki cok daha fazla da satiliyor.

0|1
    0|0
    • Maliyet derken elektrik internet bilgisayar cd ye basma çalışanlar başka ülkeye gönderme (kargo) 7/24 hizmet uykusu geçen geceler bilgisayar arızaları bina kirası vergi kullandıkları cihazlar trilyon değerinde onların bakımı derken bu uzayıp gider adamlar anca çıkarıyor bu para tek yere gitmiyor :) Aldıkları para az bile bence.

• yaa PS 3 ün jailbreak ini de yapsalardı bir an önce rahatlayacaktık , daha önceki modellerde kırmışlar oyun yükleniyor hard diskine ama yeni modeller bekleme de... öyle yatıyor alet kenarda... ve burdan da anlaşılacağı gibi oyuna 100 lira vermek yerine beklemeyi tercih ediyorum :P

0|1
    0|0
  • genelde online oyunlar oynadıgım için lisansla işim olmuyor ama oyunda almam işin aslı neden yabancı sermayeye para kazandırayımki

0|1
    0|0
  • ben korsan bile almıyorum genelde netten indiriyorum yalnız orjinal oyunlar özellikle yeni çıkanlar 150 - 300 tl arası oluyor nasıl alalım

0|2
    0|0
    • 45-50 tl ye güzel oyunlarda var gerçi sizde haklsınız türkiye de çok pahalı oluyor malesef.

• skidrow iyidir ama. uzun zamandır xbox360 pc' yi rafa kaldırdım.

0|1
    0|0
  • asla.

0|1
    0|0
  • Mount blade warband 15 tl mi ne. Sadece onu aldım. Online oynamak için. Ucuzsa neden almayayım, ama çok pahalılar. Bir oyuna 90-100 tl veremem. Oyunu oynamam daha iyi.

0|1
    0|0
  • hep crackli indirdim ve indiriyom ama Battlefield 3 ve benzeri online oyunları orjinal alaacam pc hardwareini upgrade edince

0|1
    0|0
  • pc de oyun oymayalı yıllar oldu

ha xboxda kopya kullanıyorum ps3 te orjinal

ps3 ümde eski manitada hacıladı şıllık geri vermiyor

0|1
    0|0
  • (B)

Bak canım, biz bu işin ithalatını, ihracatını, yeri geliyor imalatını yapıyoruz :D

1|1
    0|0
  • tamamen parasal. B

0|2
    0|0
  • böylesine bir ülkede orjinal oyun almanın mümkünatı yok. norveçte değiliz...

0|1
    0|0
  • Oyun oynamıyorum.

0|1
    0|0
  • Oyun oynamam, film izlerim daha iyi.

0|1
    0|0
  • oyuna para mi verilir.hepsi internetten indiriliyor.craği yoksa oynamam

0|1
    0|0
  • orjinal tercihimdir

0|1
    0|0
  • Bide oyun mu oynucaz şimdi

0|1
    0|0
  • b şıkkı

0|1
    0|0
  • Şimdiye kadar hiç orjinal almadım hep internetten indirdim lisans için dava açsalar hayatım kararır :|

0|1
    0|0
    • inşallah açıpta iyi oyunlar yaparsın bizde seve seve indiririz :D

• Genelde arkadaslarımın oyunlarından otlanırım :D

0|1
    0|0
  • Kalitesiz oyunlar oynamam gidipte bir bilgisayar oynuna 70-150 lira para veremem , emekse emek canım yapmasınlar bizde oynamayalım o zaman :D

0|1
    0|0
  • genelde fakirler korsan alır biz zenginler ise orjinal ...

0|2
    0|4
  • Her zaman orjinal alırım.

özellikle amerikdan yırt dısından özel getirtirim

0|2
    0|0
    • İşte ilk orjnal alan kişi gizli cevap vermiş :) bende genelde orjinal alırım dediğimde insanlar ön yargı ile oyuna para mı verilir der evet verilir oda bir emektir.

• aynen :D

Yükleniyor...