İdam yasaklansın mı yasaklanmasın mı sence?

idam yasaklansınmı - yasaklanmasınmı

şimdi bi tez sunucam ortaya hanginiz sanıl yorumlarsa

çok uzun sıkılabilirsiniz...okumanızda fayda var

en azından bir kaç kelam öğrenmiş olursunuz

unutmayalım ki en cahil adamdanda birşey öğrenirsiniz dinlemesini sabır etmesini bilirsen

tezimize geçelim

idam kaldırılsın diyen arkadaşım

idam kaldırılsında , bu 3 yaşındaki çocuğa tecavüz eden adamları ne yapalım. yada suçsuz yere sokağın ortasında ananıza bacınıza tecavüz edeni. evinize girim tüm aylenizi katledeni. doğmamış çocuğunuzu elinizden alanı.. bu adamlar 10 yıl sonra bi afla serbestmi kalsınlar. şehit düşen onca kardeşimizin katilidemi serbest kalsın ! soruyorum

idam kaldırılmasın diyen arkadaşım

idam kaldırılmasın diyorsun ama. hiç yere suç işlememiş bi insanı assalar zoruna gitmezmi... yada hiç suçun yokken boğazından geçen ip e nedersin? siyaset yüzünden birbirlerinin kafasına ip geçiren adamlara ne dersiniz

dehade buyrun siz cevaplayın

gereksiz cevap atma,küfür edme...fikrini sun kafi

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• sadece tec.. ve o terör örgütünden olanlara geri gelsin

0|0
    0|0
  • idam kaldırılmasın tabiki hakeden cezasını çekmeli afdan yararlanıp tekrar aramıza dönmemeli.. kurunun yanında yaşda yanar misali masumlarda idam edilicek ama onlar ölmeyecek masum oldukları dilden dile geçerek sonsuza kadar yaşatılacaklar..

1|0
    0|0
  • Yürürlükteki ceza sistemimize göre en ağır cezayı(örneğin üç kez ağırlaştırılmış müebbet )çekmekte olan bir hükümlünün cezaevinde yeni bir suç işlemesini önleyecek bir sistem ne yazık ki yoktur. . Oysaki devlet, idamı kaldırmakla aslında idamın vahşeti içinde barındıran bir başka türüne kapı aralamaktadır. Bu nedenle idam gereklidir.

özellikle öcalan'a vatan hainlerine ve tecavüz edenlere

0|0
    0|0
  • kaldırılmasın

2. kaldırılmasın yazısında çok saçma yazmışsın

suçsuz birini neden idam etsinlerki?

doğru adalet gelecekse eğer kaldırılmasın

ama adalet yoksa hiç gelmesin

0|0
    0|0
    • Saçmamı---- hangi ülkede yasıosun sen dostum Hangı kafayla yasıosun (DÖN TARIHINE Bİ BAK KAC İNSAN SUCSUZ YERE...BİRİLERININ MENFAATINE KAFASINI DAR AGACINDA BULMUŞ) bari 2 satır dan haberın yok dünü bilmiosun benim yazıma saçma dıosun Bırak reiz sen yazma yaaa bu kafayla

• peki bakalım.. bende bıraz azi cıkdım kusura bakma:):):)

• idam bir ceza sekli olarak kabul edilisin.

1|0
    0|0
  • suçundan kesin emin olunanlra ve teröristlere idam yasası çıksın bakalım bi tne kalıo mu onlrdan

1|0
    0|0
  • İdam kaldırıldı babo. 3 yaşındaki bebeğe tecavuz eden adamın akıl sağlığı yerinde değildir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• İdam geri gelmeli , Tecavüz ve Vatan hainliği suçlarının cezası olarak kullanılmalı . Tecavüzcüler gibi takıntılı insanların takıntısını yenmek için 25 30 yıl hapis cezası bile yetmez , Vatan hainlerine gelince zaten açıklama yapmaya gerek yok yemek yedikleri kaba tükürüyorlar bide afmı edelim ? Hiç yere suç işlememiş kimse dar ağacına götürülmez , muhakkakki muhakkak bir eksi yönü vardır.

0|0
    0|0
  • idamıo neden kaldırdık? avrupa insan hakları mahkemesi bu bir insanlık suçudur idam etmek yanlıştır falan fial dedi ve bizde koyun gibi gittik kaldırdık. halbuki amerika birleşik devletlerinde hala iğne ile idam cezası mevcut bu bi bizim içinmi insanlık suçu. apo idam edilemedi bu yüzden mesela belkide onun içindi idamın kaldırılması bence kaldırılsın ve hak eden hak ettği gibi gebersin . adam çocuğa tecavüz eder 5 yıl yatar çıkar adam öldürür çıkar ÜLKENİN ASKERİNİ MEHMEDİNİ öldürürü örgüt yönetir içerde gül gibi bakılır yok öyle yağma idam bence geri gelmeli...

0|0
    0|0
  • 1:İdam olsa da olmasa da 3 yaşındaki kıza tecavüz edilmeye devam edilecek.Tüm aileni katleden yine katledecek.Şehit düşenler diyorsun; yani PKK'^dan bahsediyorsun.Adamlar dağa çıkıyor ve üstlerine bombalar füzeler atılıyor.Ölümden korkan insan, zaten dağa çıkmaz.Yani idam suçu önlemez.

Suçu önlemek için çok daha çeşitli yollar var.Bunları hayata geçirerek suç önlenebilir ama idam ile suç önlenemez.

1|0
    0|0
    • En iyi cevap seçilinmeli bence de..

• Şehit dediğin için aklıma gelen o oldu.Ayrıca birinci yazındaki her şeye cevap verdim.Yani bir yere takılıp kalmadım.

• Neyse biz böyle dusunuyoruz - siz öyle düsünuyorsunuz elbette bı ortak yerde bulusmak zorunda değilişz... saygılar deger verıp yorum yazdıgınız ıcın

• Şimdi ölüm cezası zaten İslami bir cezadır. İslamda siyasetin olduğunu da sanmıyorum. Onun için Kur'an'dan öyle tek tek bir iki ayet alıp da uygulayamayız. Çünkü İslam bir domino taşı gibidir. Ortadakini alayım da diğerleri kalsın dersen bütün taşlar yıkılır. Onun için İslami cezaları almak için İslama ya kökten geçmek lazım ya kökten. Yok öyle işimize geleni alalım da gerisini almayalım. Senin tezin böyle diyor...

0|0
    0|1
  • siyasi suçlara, düşünce suçlarına (düşünce suç olamaz kendimle çeliştim) idam cezası VERİLEMESİN. terör siyasi suç olamaz

0|0
    0|1
  • idam geri getirilmeli.Büyük hata yapan insanın yaşamaya hakkı yok benim gözümde.Aynı havayı solumak bile dünyadan nefret etmem için bir sebep.

0|0
    0|0
  • idam isteri

idam isteri

idam isteri

idam isteri

idam isteri

idam isteri

idam isteri

idam isteri

0|0
    0|0