Ölen babanın maaşı alınabiliyor mu hala?

32 yaşında bir kadın. 2 çocuğu var. Bunun yanında bir de yetim yiğenine de bakıyor. Babası 1 buçuk ay önce öldü. Eşiyle de anlaşamıyorlar. Boşanmak istiyor. Fakat oradan buradan olan söylentiler artık yasanın değiştiğini ve babanın maaşını alamadığından bahsediyor. Biraz araştırdım ama sonuca varamadım. Bir bilginiz var mı?

0|0
11|14

En İyi Erkek Görüşü

• ben var diye biliyorum boşanması lazım ama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• önce bosanacak mahkeme kadina nafaka baliyacak sonra o nafaka yetmedigi zaman müracat edecek ve ölen babasinin maasi balanacak tabi buna mahkeme karar verecek.

0|0
    0|0
  • Once yetim parası var. Alabilecegi dul maaşı baglanır kocasının parasını alamaz ama evli oldugu icin alamayabilir evlilik yapmadıgı sürece alabilirdi. Bence bosucagı adamın donuna kadar alsın.

0|0
    0|0
  • şu çeyiz parası hikayesi sanırım. şimdi evlenen kişiler evlenirken çeyiz parası adında 10000 gibi bir rakam alıyor devletten ve ayrıldıklarında maaş alamıyorlar ama bu parayı almadan evlenmiş, yani yasa çıkmadan evlenmiş kişiler maaş alabiliyor diye biliyorum. yine de araştırılmalı

0|0
    1|0
  • Eğer evliyse alamaz erkek cocuguda alamaz kız cocugu alır.

0|0
    0|0
  • boşandıktan sonra sigortalar kurumu peşini bırakmıyor işin,maaş için boşandığınızı anlarsa ya da ihbar gelirse kesiyor maaşı

0|0
    0|0
  • alabiliyor .. boşandığı takdirde 3 ila 6 ay içerisinde bağlanıyor . boşandığı tarihten itibaren alamadığı ayları toplu alıyor .

0|0
    0|0
    • peki sigortalı çalışabilir mi aynı zamanda?

• evet çalışabilir .. engel değil . ssk yada bağkur farketmiyor ikisi kurum olarak birleştiğinden sosyal güvenlik kurumuna başvuruyor dilekçe yazıyor .. ordan yönlendirirler

• Evliyse alamaz...

Boşanması lazım

ve

Sigortalı bi işte çalışıosa alamaz..

0|0
    0|0
  • evet alabilir gerçekten boşanırsa!

0|0
    0|0
  • boşanmadan olmaz diye biliyorum ama sen bunu sgk veya yetkili kimse ona sor

0|0
    0|0
  • kursta buna benzer bi muhabbet duymuştum hoca maliyeciydi alabilir diodu

0|0
    0|0
  • Babasının maaşını alabilir boşanırsa.

0|0
    0|0
  • Sırf para için boşanıyorsa mahkeme boşamıyabilir ben olsam boşamam mesala.

0|0
    0|0
    • para için değil. ama boşanırsa o maaşa muhtaç olucak. şöyle bir duyum aldım; devleti kandıran insanlar çok olduğu için devlet bi yasa koymuş. boşanan kadınlara 3 sene filan maaş bağlanmıyor diye. asparagas mı bilmem tabi.

• Şöyle bir haber var hurriyet.com.tr/gundem/20207096.asp

Kocasının ölmesini beklesin bence.

• alamaz evli olduğu için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• evlenen kadın baba maaşından mahrum kalıyor diye biliyorum. boşanırsa durum değişebilir bir avukata, yasalardan haberdar birine sormak lazım. malum vekiller canları sıkıldıkça, bankalarla itilafa düştükçe yasa değiştiriyorlar.

0|0
    0|0
  • yaşlı ve yatalak birine bakıyorsa bunun için ve babasının maaşını alabilir

0|0
    0|0
  • bildiğim kadarıyla evliyken alamaz

0|0
    0|0
    • boşandığında beybs <3

• boşandığında alır spalim <3 ama başka bir maaşı olmaması halinde. tabi kanun değişmiş de olabilir yanlış bilgi olmasın :(

• Evliler alamıyor diye biliyorum ben.

0|0
    0|0
  • Kız çocukların aylık alabilmeleri için:

- Devlet memuru olarak çalışmamaları,

- Evli olmamaları.

Gerekmektedir.

0|0
    0|0
  • alınıyor ama ölen kişinin görev süresince 5 yılı doldurmuş olması gerekiyor

0|0
    0|0
  • çocuklar kaç yaşında? ona göre sorucam aileden 1-2 avukata

0|1
    0|0
    • çocukların biri 4 biri 1 yaşında. bakılan yetimde liseye başladı bu sene. sorarsan çok iyi olur bittoş

• Çok teşekkürler beybim.

• boşandığı takdirde asıl maaşı alan kişi ile(annesi örnek) arasında ortak pay edilir.

0|0
    0|0
  • Boşanırsa alır.

0|0
    0|0
  • <3 enaa spa soru sormus

0|0
    1|0
  • boşanırsa alır kuzum.

0|0
    0|0
    • bir şeyler duydum. devleti kandıran çok insan olduğu için kişi boşandığı takdirde 3 sene falan maaş bağlanılmıyormuş. bir de genç ise

• çok saçma beyb. :(

• malesef:(

Yükleniyor...