Neden takım tutarız:)

Tuttuğunuz takımları neye göre belirliyorsun ailemi arkadaşmı herkez ayrı ayrı takımı tutuyor ve neden peki sizin takımızın niye sizin için önemli?

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• doğuştan gelen bir his,anlatılmaz yaşanır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• türk mantığı işte her zaman güçlü olanın yanında. yozgatlı, izmirli vs. adam gidip istanbul takımını fanatikçe destekliyor. diğer ülkelerde böyle değil bu durum. herkes kendi kasabasının, şehrinin takımını tutuyor. kendi adıma konuşuyorum, ankaralıyım ve gençlerbirliğini tutuyorum.

1|0
    0|0
  • ben küçükkken babamdan dolayı fenerbahçeliydim. Şimdi takım faln tutmuyorum. Çok saçma geliyo :D çoğu kişide ailesindendir yok rengindendir saçma sapan tutmuşlar işte :D tek anlayabildiğim şuan yaşadğn şehrin takımını tutmak. çünkü o takım kazanırsa şehirde kazanır.Ama öbür türlü ne anlıolar sana bi faydası yokken o kadar sevdiğine bile vermediği değeri veriolar hiç anlamıorum bu insanları ya :D

1|0
    0|0
  • kendi hür irademle karar verdim ve memnunum. babam, dedem de aynı takımlı ama ben kendim karar verdim

0|0
    0|0
  • Hayatta bazı şeylerden keyif almayı bilmek lazım. Ne için yaşıyoruz gibi bi soru olmuş seninkisi. Bungee jumping yaparız keyif alırız maça gider bağırırız küfrederiz keyif alırız. Balık tutarız keyif alırız. Herşeyden keyif alarak yaşamak lazım. Takım tutmak da buna benzer birşey.

0|0
    0|0
  • takım tutulmaz tapılır..

0|0
    0|0
  • ilkokul hocam sayesinde. ama iyikide tutmuşum fenerbahceyi.

0|0
    0|0
  • ailemden etkilenmediğim kesin ama doğuştan galiba :) çünkü nasıl FB li oldum ne zaman tutmaya başladım bilmiyorum bile :)

0|0
    0|0
  • Hayatım boyunca takım tutmadım. Oynarım ama futbolu hiç sevemedim.

0|0
    0|0
    • seninki ayrı bi fantezi biçimi olmalı. :D

• Ya takım tutmak, saçma geliyor bana. 4 sene üniversite okumuşum, Çalışıp çabalamışım. Bir araba almışım, iyi-kötü. Benzin fiyatlarını yakından takip ediyorum.

Adam lise mezunu. Zar zor bitirmiş. Transfer parasıyla deniz kenarında villa da oturuyor. Altında Ferrari-Porsche. Akşam hovardalıkta. Para saçmaya yer arıyor. Maça çıkıp bir halt beceremiyor. Bir de üstüne yeniliyorlar.

Şimdi ben takım tutunca, bana ne faydası oluyor?

• çocukluktan gelen bişey işte :) benim için fenerbahçe. yani anneni neden seversin gibi bi soru bu benim için :))

0|0
    0|1
  • Baba takımıdır Galatasaray

0|1
    0|0
  • Aşkın nedeni olmaz...

0|0
    0|0
  • gFB ULAN!

0|0
    0|1
  • çünkü takımlarım olmasa yaşayamam

0|1
    0|0
  • Cunku birseye baglanmak,eglenebilmek,heyecan yasamak icin takım tutarız

0|0
    0|0
  • aile

0|0
    0|0
  • Fenerbahçe olmazsa yaşamamın anlamı olmaz,Aileden geliyor komple fener...

0|0
    0|1
  • KartalSpor ( Dogup buyudugumuz semtımızın takımıdır Sevdanın ligi olmaz )

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ne kadar bilimsel olur bilemem ama şöyle açıklayayım..maslow teorisine göre bireyin karşılamakla yükümlü olduğu belirli gereksinimleri vardır..nedir bu gereksinimler?

1) Fizyolojik gereksinimler (nefes, besin, su, cinsellik, uyku, denge, boşaltım)

2) Güvenlik gereksinimi (vücut, iş, kaynak, etik, aile, sağlık, mülkiyet güvenliği)

3) Ait olma, sevgi, sevecenlik gereksinimi (arkadaşlık, aile, cinsel yakınlık)

4) Saygınlık gereksinimi (kendine saygı, güven, başarı, diğerlerinin saygısı, başkalarına saygı)

5) Kendini gerçekleştirme gereksinimi (erdem, yaratıcılık, doğallık, problem çözme, önyargısız olma, gerçeklerin kabulü)

burada takım tutma 3. seçenekteki ait olma gereksiminin bir sonucudur..birey kendisini yakın hissettiğin ya da etrafındakilerden bireylerden etkilenerek bir takıma, siyasi partiye, şarkıcı veya müzik grubuna yakın olması ya da desteklemesinin sebebi budur..

neden önemli kısmına gelirsek o da 4. seçenekte karşımıza çıkıyor..tutulan bir takım, siyasi parti, müzik grubu ya da şarkıcının taraftarları arasında kendinize bir yer edinmek için saygı kazanmanı gerekir..örnek verecek olursak: bir karşıyakalı taraftarın göztepe maçında sergilediği agresif tutum o taraftar grubu içerisinde saygınlığının artmasına sebep olacaktır..

son olarak: belirli bir kategorideki gereksinimler tam olarak karşılanmadan kişi bir üst düzeydeki kategorinin gereksinimlerini algılamaz..umarım yardımcı olmuştur..

0|0
    0|0
  • didişmeye meraklı bir milletiz ablacım ille taraf ve taraftar olmalıyız..

insan doğazı böyle.. gelişmekte olan ülkelerde çok popülerdir bu tür taraf tutma vakaları..toplumsal yapımıza bakarsan neden tuttuğumuzu anlarsın..

bende tutuyorum ama, kalkıp da kimseyi takımı için dışlamadım..

didişirim tatlı tatlı ama, kalkıpta takım için kimsenin kalbini kırmam..

kıranlarda var tabi işte onlar bağnaz olanlar..

herşeyin bağnazı var..

0|1
    0|0
  • Ilk defa asik oldugum Oglan Feneri tutuyodun 11 yasindaydim bende tutmaya basladim.

Ailemin hepsi Galatasaray tutuyodun ben tek olarak Feneri tutuyodum sadece o beni begensin diye.

Benden 2-3 yas büyüktü begenemedi tabii, gecen yil öldü ama ben ginede tutarim sadece onun icin

0|0
    0|0
  • doğustan fanatiğim:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...