Kendine yapılmasını istemediğin şeyi neden başkasına yaparsın ki?

Bazı insanlar kendi ailelerinden veya çevrelerinden olan insanlara ayrımcı şekilde davranıyorlar..

Örnek olarak erkeklerin kız kardeşine davranışları ile kız arkadaşlarına davranışları arasında çok fark var.. Ya da kızlarına davranışları ile diğer kadınlara davranışları arasında..

Yani diğer kızda bir babanın kızı, bir erkeğin kardeşi.. Mesela kendi kız kardeşini akşamın altısında evde mi diye kontrol için arar, kız arkadaşına veya sevgilisine "nereye gidiyorsun daha erken" der.. Sorum genel davranış şeklidir özel bir şeyi kastetmiyorum ama, inanın bunu aklım almıyor. Hiç demiyor musunuz benim kızkardeşime kızıma da başkası bu gözle bakıyordur diye..

Kendine yapılmasını istemediğin şeyi neden başkasına yaparsın ki?

0|0
4|13

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi herkes yapmıyorum diyecek, kendilerincede haklılar belkide. Ama bir düşünelim madem herkes kendine yapılmasını istemediği şeyleri başkasına yapmıyor, ozaman yapanlar kimler? Bazen kızgınlıktır bunun sebebi, can yakma isteği yada eğo tatmini. Yapıyormuyum bilmiyorum, ancak bildiğim ön yargıdan uzak durmaya çalıştığım ve insanların yaşam alanlarına saygı duyduğumdur.

1|0
    0|0
    • :)) evet klasik edebi düşüncelerimiz ve davranışlarımız değişken ve ironik :))

özellikle de erkekler burada bile görüyorum bi yerde asıp kesiyor sonra malum köşeye gidip saçma sapan yazıyorda yazıyor..

sanalda bile böyleler ki sokakta nasıllardır sence :))

beyin bedava diyoar ya aynen öyle :D

• Teşekkür ederim. :)

• rica ederim g

zel bir cevaptı :)

Erkekler Ne Diyor 13

• Bir gün yaşadım bana bir ömür geldi.Elime kalbim yaralı bir şekilde konuldu.Aslında öldüğünü sanmıştım.Ama şimdi daha güçlü.O gün hayatla bağım koptu.bir süre kendime gelemedim.sonra unutmaya ve boş vermeye başladım.Fakat hayat öyle bir konuyla hem beni hem de geniş ailemi sınadaki.Herkes alnı açık o sınavı kazandı.Hani bir bilgin demiş ya'girdiğin bir ırmak da ikinci kes yıkanamazsın diye''Evet acılar ne kadar çok veya fazla olmasının önemi yok.İnsan başaedebildiğiyse elbet her zaman baş edebilir.Yani şudur konun özü.Sen isteyerek veya bilerek başkasına birkez zarar verirsin.Eğer o zararı anlamışsan bir daha istesen dahi aynı şiddette zarar veremezsin.Hayat bir ütopya ama başkalarının gerçeğidir.

0|0
    0|0
  • İşte feminizmin temel yapısı :D... Sizde Çiller potansiyeli görüyorum. Politikayla ilgimiz var mı?

Kız kardeşim olmadığı için, öyle bir kontrol mekanizmam olmadı. Her insanın kendi hayatı vardır, başkası yönetecekse, bir anlamı kalmıyor. Kızımla ilgili konuya gelince... Ben ona iyiyi ve kötüyü öğretirim. Biraz da sıkarım ki, kendisi doğruyu öğrenene kadar yanlış yapmasın. Olgunlaştığını gördüğümde de bırakırım, kendi hayatını yaşasın.

0|0
    0|0
    • :)) sitede feminist diyorlar bana zaten :D

• Ben sitede yeni sayılırım. Onun için bilemeyeceğim, ama aklıma yazıyorum...zedcezir= feminist cevaplar :D

• :)) erkeklere ölümm manifestolarımı görürsün ilerleyen zamanda :))

• sorun kişilikle alakalıdır.. seviyeli.eğitimli.dinini bilen ,atasını bilen, ahlak duygusunu yitirmemiş,saygılı sevgi dolu bir ortamda bu dediklerin olmaz zaten ...

0|0
    0|0
    • hepsi birden bir insanda bulunmuyor ve şu çok büyük bir gerçek erkeklerin genelinin bakış açısı bu..

• Yavşaktır yapar !

0|0
    0|0
  • istisna olmak güzel kardeşim var kızdığım oldu ama elimi bile kaldırmadım.bana yapılmasını istemedigimi baskasina yapmadim.herkesin belli hayat tarzı var.benimkide bu.

0|0
    0|0
  • kendisi erkek olduğu için diğer erkeklerin nasil düşündüğünü bilir.

ve kız kardeşini korumak için erkekler ile fazla samimi olmamasini ve erkenden evde olmasini ister.

0|0
    0|0
  • Maalesef böyle. Kabul ediyorum. Biz erkekler ikili davranıyoruz. Çoğumuzda sorumluluk yok ama tutarsızlık var. Cezama razıyım :)

0|0
    0|0
  • kendıne yapmak ıstemedığını başkasına yapma

0|0
    0|0
  • sende yapmıssındır:)

0|1
    0|0
  • Bu karşındakine verdiğin değere göre değişiyor bence. Bundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • o an insan düşünmüyor da o yüzden

0|0
    0|0
  • kızdırma beni zed :))

0|0
    0|0
  • uzun uzun düşündüm kendime yapılmasını istemediklerimi başkalarına da yapmadığım sonucuna vardım...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• helal olsun valla çogu zaman bu konuyu tartistigimiz oluyo arkadaslarla

0|0
    0|0
  • yapmam..hep dusunerek hareket yapmaya calisiyorum..ama dediginde haklisin..bole yapanlar var..belki bencillikten ileri gelio..ve ya yetistirilmekten..bilemedim

0|0
    0|0
  • insan sadece kendisine yapılmasını istemez ama iş başkalarına gelince onu hiçkimse tutamaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...