Benim sevgilimin seferberlik emri bulunmuyormuş askerde ama adam adını yazabiliyor mu?

Erkek arkadaşımdan ayrıydım barıştım. Barıştığım gün yanı bugün bana üzülme ama beni askere geri çağırdılar dedi. Bir uzman çavuş seferberlik olursa senin adınıda yazdım demiş. Buda hayır demiş. Askerliği biteli 4 yıl oluyor. bir astsubayı aramış oda merak etme adını sildirdim demiş. Yarın bi daha ara sor dedim çok ağladım.

Böyle birşey varmı ? Başkasınada oldu mü bu? Benim sevgilimin seferberlik emri bulunmuyomuş askerde ama adam adını yazabiliyor mu? Ya nolur söyleyin noluyor ben bu işlerden anlamam sevgilim söylerken çok ciddiydi. Erkekler bilir bu işin doğrusu nedir.?

Bizim çok sorunlarımız var. Yurtdışına falan kaçarız diyo ya nolur söyleyin bu işin doğrusu nedir? halletik adım silindi diyo ? ama yinede tuhaf tuhaf konuşuyor.

napiçam ben :( doğrusunu söyleyin lütfen ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar ben hastayım hastalıgımda üzülmemen gerek kansere cevırmemesı ıcın vucudumda kıst var doktorum uzulmeyeceksın dedı. Bunu bıle bıle neden bana yalan soyledı ?
Arkadaşlar ben onla barısmıyordum. Bugun bunu soyledı ve onu bırakmıcagımı soyledım. Sırf kendısı ıcın bu yalanı soyleyıp agrılarımın artmasına mı sebep olmuş şimdi :(
Telefonla komtanı aramıs onuda konusurken kaydetmıs. Komutan takma kafanı senın adın yokmus zaten sıldım ben sen keyfıne bak kocum falan dıyo. Buda saolun komutanım falan dıyo. Sonra bana dınlettı.

Bana dediki garnızon bılmem ne dışındaymış. Bende dedim ki konusmada boyle bırsey gecmıyor. Oda dedıkı yanı büyük ihtimal öyledir dedi. Adamın sesi tanımadıgım bır sestı ve gercek bır konusma gıbıydı bılmıyorum tabı.

Ayrıca birileri vatan birileri din diyo konuyu saptırmayın bi kerede

0|0
4|29

En İyi Erkek Görüşü

• ÖnceLikLe geçmiş oLsun İNSALLAH sağLığına kawuşursun... Sana ne demiş ? OLmadı yurt dışına kaçarız demiş seni yurt dışına kaçırıp ne yapacak amacı ne böyLe bir şeyi işkembeden atıp bizim saf gizLi kuLLanıcıyı kekLeyip acaba yurt dışında ne yapacak ? Çünkü yurt dışına çıkmak için sebep Lazım seni nasıL kek Leyecek? Nedeni ni de buLmuş yurt dışına kaçacaksınız eee sonra? Kendine geL gizLi kuLLanıcı... We üzüLme iyice tam tersi sewin nasıL bir insan oLduğunu gerçek yüzünü gördüğün için ...

1|0
    0|0
    • Ben ayrılmıstım barısmak ıstıyordu zaten barıstım. Ama şimdi ayrılcam benı mahvettı pesımı bırakmıyordu bu kadar bencıl olunur mu ya :(

• yalan soyledın dıyorum soyledıysem ALLAH surda canımı alsın dıyor

• Eeee... Sende yedin? (VİZONTELE) Küfür edip sopa iLe arkasından döwmeye gidiyo ya aynen o durumdasın sende hep yiyo sun bea seni kaybetmemek için töwbe haşa ALLAH ı mı sewiyon beni mi desen SENİ der :))

Erkekler Ne Diyor 28

• yüce rabbimden diliyorumki senin gibileri azinliktadir.

demekki vatan elden gitse senin seyinde deyil.

eger erkekliginde utanmiyorsa kestirsin birdaha seferberlik ilani cikmaz merak etmesin.

yazik aciyorum size.

unutmaki bu vatan elden giderse sen ve senin gibiler yatacak yer bulamassiniz ne askin kalir nede sen elin gavuru gelir irzina namusuna göz koyar koymakla kalmaz gecerde.

dip not:seferberlige gerek yok size tavsiyem en kisa zamanda cikin yurt disinada sizin gibi vatan sevgisinden mahrum insanlar kalmasin vu vatanda yazik yazik.

0|0
    3|1
  • Eğer niyeti seni üzmekmişse allah belasını versin başka birşey diyemiyorum ondan sonrası kişiliğime uymayan şiddete başvurmak gerekiyor. insan hasta birine yapar mı böyle birşey ? İnşallah tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim Allah razı olsun şimdi aradı benim akrabam var hem yarbay hem albay olan arıcam onları boyle bırsey olur mu dıye soracagım dedım. Sakın dıyo arama sacmalama milleti boyle seylerle mesgul etme. Yok efendım komutan bana saka yapmıs olabılır. Dedim eger öyleyse komutanı aratırız konusuruz dedım tepki verdi hayır dıyo karıstırma ortalıgı dıyo.

ıyı madem komutan saka yapmıs olabılır dun nıye acıtasyon sekılde soyledın ben sabaha kadar ağrılarla uyudum doktorum uzulmeyeceksın dıyor:(

• pardon yanlış anlamışım. ama ben yinede onun söyledikleri konusunda doğru olduğuna hiç inanmyorum. ancak hayat sizin hayatınız siz ister inanır ona ister inanmazsınız bu sizin bileceğiniz birşeydir.

• bana cok destek oldunuz abı cok tesekkur ederım :( ben yalan soyluyorsun dedıgımde o lafı cevırıyor bu yuzden ben ortada kalıyorum olmuyo desemde bırakmıyor benı

• Ben 5 yıl uzman çavuşluk yaptım. Seferberlik görev emri sadece savaş ve savaşa giden yolda çıkar. Her evden bir erkeğe çıkar. Bazen çıkmayabilirde. Arkadaşın %90 seni kandırmış. Şu an da öyle bir şey yok. Hastalığınıza üzüldüm allah şifalar asip etsin. Ama böyle hastalığı olan bir kişiye bu tip yalanlar söylenmez. Lütfen o kişiyi hayatınızdan çıkarınız. Yalanla dolanla bu iş olmaz. Böyle insan için döktüğün gözyaşına değmez. Şu kızlarıda anlamam hiç nerden bulurlar böylelerini..

1|0
    0|0
    • Abi ben nerden bıleyım :( yanı uzman cavusun boyle bırsey yapma yetkısı var mı demıskı senın adınıda yazdım iyi şöförler diye yazdım. seferberlık zamanı senınde adın olcak haberın olsun buda sıldırmıs. Ama bugun yarbay bı akrabam var onu arayıp konuscam dedım. Bana hayır cavus bana gıcıktı braz belkı saka yapmıstır dedı. bende adamın adını aldım aratıcam ben sabaha kadar sancıdan uyumadım boyle sakayı nasıl yapar dedım. araba sakın ortalıgı karıstırma dedı.

Dün çok sinirliyli adımı yazmıs diye

• Yalan söylüyor, öyle isim yazdırma falan yok, bir çok kişinn seferberliği mevcut ama bu arkadaşın BÜYÜK yalancı.

1|0
    0|0
    • evet öyle o büyük yalancı bende büyük aptalım :(

• Yoo aptal değilsin, bilmek zorunda da değilsin fakat bu yalanı öğrendikten sonra yine ılımlı yaklaşırsan o zaman şüphe ederim.

• Dalgamı geçiyorsun adam mı seçiyorsun yoksa gerçekten bu kadar saf mısın ? Ne günlere kaldık yarabbi

1|0
    0|0
    • ya adam oyle bır soyledıkı delırmıs gıbı sok oldum yoksa akılsız degılım bunları o an dusunemedım acaba dedım acaba

• açıkcası ben fazla safım sanırım telefonu kapatıp gıtsem gelıp kapımdan ayrılmayacak basımı belaya sokacak dıye korkuyroum

• Hiçbirşey yapamaz korkma

• bir arkadaşını ayartıp onunla yaptığı konuşmayı dinletmiş olabilir ki yüksek ihtimal. dediğim gibi senin sağlığını tehlikeye atan biriyle işin olmamalı. sefer emri gelse bana da gelir. yok öyle bir durum

1|0
    0|0
    • asagıda bır arkadas dogrulamıs demıskı sırası var bunun Görev emri olanlar silah altındakilerden sonra gider. Bununda bir sırası var demıs bu sımdı noluyor ben tam anlamadım yorum ıcın tesekkurler

• yürüsün gitsin seni kekelemiş.savaşmı çıktı seferberlik olsun ...

1|0
    0|0
  • Seferberlik ancak Kurtuluş Savaşı gibi bir savaş olursa ilan edilir. Müsterih ol. Senin sağlığını tehlikeye atan biriyle de beraber olman ne kadar mantıklı düşünmen lazım.

1|0
    0|0
    • Haklısın zaten bunları okuduktan sonra kalbım eskısındende cok kırıldı ne kadar bencıl oldugunu anladım cok üzgünüm

• askeri seferberlik kanunu var üni bitirenler rütbeli olarak askera cağrılır bi müddet eğitildikten sonra cepheye yollanır ki seferbellik ilan falan edilmedi saçmalamış senin ki

1|0
    0|0
    • ama o lise mezunu cavus olarak yapmıs gerı cephemı ne dıyorsunuz oyle yapmıs. ya ilan edıldı demedı ilan edılırse senın adını yazdım demıs uzman cavus buna gıcıkmıs eskıden berı. Sence uzamn cavusun boyle yetkısı var mı ? üzüntümden uyumadım

• yav seferberlik ilan edilirse 19-35 yaş arası herkez askere cağrılıyor zaten bi onu cağırmıyorlar merak etme benı kardeşin varsa onu abin varsa onuda dayınıda herkez gidiyor yanı

• anladım ama neden bana boyle bır oyun yaptı sızce :(

• Çok pis yemiş seni :D))

1|0
    0|0
    • :( ya adam demıs seferberlık ılan edılırse senın adında burda yazılı demıs buda sıldırmıs oyle dedı

bu soyledıgı yalan mı sımdı tamam yalan olsn ama adam kendı kendıne kufredıyordu

• Duygu sömürüsü yapmış sana. Öncelikle ortalıkta savaş falan yok. Savaş çıktı diyelim. Şuan bi ordu var o da yetmedi seferberlik ilan edildi diyelim. O zaman alayımız gidiyoz sadece senin sevgilin değil...

• anladım teşekkkür ederim. Hasta olan bırıne yapılacak sey mıdır onu bende bılmıyorum. Eger hasta olmasaydım belkı sorular sorardım ama hasta oldugum ıcın benı uzecek yalan soylemez dıye dusunmustum cok bencılmıs saolsun

• çok doğal seferbeklik işte DİK DUR VE TÜRKSÜN KIZIM TÜRK

0|1
    2|0
    • Ya ne garip insanlarsınız kız Türklükten mi bahsedıyor burda. Cocuk hasta kızı kandırmıs sız ısın baska boyutundasınız ya eyi eyi anladık seferberlık beklemeyın sımdıden gıdın savasın. İnsan biraz mantıklı olur ya Türk diye illa savas mı cıkacak ?

Burda kıza yardımcı olup ısımle cagırılmaz dıye fıkır verecegınıze kalkmıs Türklük taslıyorsunuz bence cok ayıp edıyorsunuz en azından bu kadar saf dusunen bı kıza

• Ben bundan mı bahsettım ? nerenızle dınlıyorsunuz benı bılmıyorum kı :(

• şunu yazan zekaya hiç birşey demiyorum ya okudukca bı tane yapıstırasım gelıyor. biz ne dıyoruz bunlar ne dıyo ya.

• Sevgilin seni yemiş :)Ancak gerçekten de yemiş.

1|0
    0|0
  • askerliğini yapan herkes seferberlikte çağırılır ki :D

1|0
    0|0
    • savas olursa adı yazılanlar cagırılırmıs oyle dedı :(

• duydum tabıkı ama o dedı uzman cavus aramız adını yazdım demıs buda adını sıldırmıs butun gun bunla ugrasmıs

• yani ilk defa duyuyorm ama seferberlk emrinde askerlk yapmş herkes çağırılır yani.sıkma canını sen:))

• üzüldüm ya :( seni üzmüşse şaka yapmışsa o odunun tekidir. bak ben burda kötü oldum :(

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim ne diyim üzüleyim mi seneyım mı bılemedım

• yanı oyle adı yazılanların cagırılma durumu yok demı herkes cagrılıyor :(

• ben askerlik yapmadım daha yaşım gelmedi ama yokdur bence mecbur herkes zorunda gitmek.

• Bilemıyorum ama geçmıs olsun sana ...

1|0
    0|0
    • tesekkur ederım ama kandırmıs benı ben sımdı ne dıycem

• Tamamen saçmalık

1|0
    0|0
  • çok safmışsın..

1|0
    0|0
  • ilk defa duydum öyle birşey. aksiyon katmış olabilir.

1|0
    0|0
  • sen üzül dıye yapmıstır senı denıyodur öyle bısey yok

1|0
    1|0
    • boyle deneme olur mu :( ben mahvoldum agrılarım arttı :(

• la gıt basımdan senlemı ugrasıcam :p hıc ınandırıcı degılsın seferberlık ılan edılmısmıs vay anasını :D savaşmı çıktıda seferberlık ılan edılsın a ve k

• sanırım bunları ona soyledın

• Türkiye savaşa girerse ve uzun sürerse onu yeniden savaşta yararlanmak için askere alabilirler.

0|0
    0|0
    • ama o zaman herkesi alıyorlar demi ki Allah savaslardan korusun

• neden önce alıyorlar kı hanı seferberlıkte herkes gıdıyordu ?

• Görev emri olanlar silah altındakilerden sonra gider. Bununda bir sırası var.

• seferberlik her aileden bir kişiye çıkar ve süresi 5 yıldır 5 yıl sonra otomatikman düşer, ayrıca seferberlik çıkmasına uzman çavuş astsubay değil merkezi atama dairesi başkanlığı bilgisayarları seçer ya sevgilin yalan söylüyor yada uzman çavuş endişe etmene gerek yok çünki seferberlik ancak tbmm kararı ile oluşur. şu an öyle bir durum yok muhtemelen senın sevgılın eksik askerlik yapmışda olabılır eksık gunlerı tamamlamak ıcın üzülmen yersiz

0|0
    0|0
    • yok ya yaptı askerlıgını tamamen. Ben dedım akraban var yarbay dedım onu arıcam ısın dogrusunu sorucam. bana bagırdı hayır ortalıgı sakın karıstırma bekı cavuz bana saka yapmıstır falan dedi. bende dedim madem oyle dun nıye delırıyordun bugun saka oldugundan bu kadar emın ve rahatsın. uzman cavusun adını aldım aratıcam dedım ki dogru soyluyorum. ben sabaha kadar sancıdan kıvrandım :(

• xper kasmaya calısıyo

0|0
    2|1
  • Olabilir yani. neyse sana geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • sefer ber görevi çıkar sa başkası sildiremez gider yapar gelirsin ama çocuk oyuncağı değildir bu askerlik disiplinli bir iş sankı atmışlar sankı çocuk kaçış yolunu böyle bulmuş gibi geldi umarım yanılırım

0|0
    0|0
    • sankı atmışlar sankı çocuk kaçış yolunu böyle bulmuş gibi geldi umarım yanılırım

bu cumleyı anlamadım neyden kacıs yolu

• bir insana sefer görev çıkarsa gitmek zorunda onu sildiremesin

• iki seçenek var 1 seni deniyor 2 senden ayrılmak istiyor

0|0
    0|0
    • ben ayrıldım barısmaya calısıyordu

• o zaman doğru söyleme ihtimali % 99,9

• ama bunu soylemese belkıde tam manasıyla barısmayacaktım bırakıp gıtmıyım dıye sylemıs olbılır ben yorumlardan bunu cıkardım

• barışma onunla kesinlike bırak yalan söylemene de gerek yok

1|0
    0|0
    • bırakıcam zaten pesımı bırakmıyor kı ben bır haftadır ayrılmaya calısıyordum bunu soyleyınce zaten ıcımde varlıgı yıtmemıstı bende bırakmam senı dedım sımdı arıyo ne dıycem kı

• yalan

1|0
    0|0
  • sevgilin seni yemiş

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sana yalan söylemiş ALLAH onun belasını versin üzülmemen gereken yerde seni üzdüğü için başka hiçbirşsey demiyorum. Kendi çıkarı için sevdıgını dusunmuyor pislik.

1|0
    0|0
  • ayrilmissin demekki barisman onun sana donmesine sebp dgilmis, uzulme diye bole bi yalan atmis. seni uzmek ksteseydi daha farkli yaaprdi. yalanin ortya cikacgini senin arastrcagini bilememis tabi. bence bosver unut hem bi o mu var dunyada ztn ayrilmissin ondan iyi bsey olsaydi ayriilik yasamzdiniz zaten. hayirlisi degilmis baska bir insan grer mutlaka hayatina bi o yok ya dunyada , onun icin aci ckicen bide agrilarm artti diycen.kaybeden o sallaaaa

0|0
    0|0
    • ıste ben bunları soyleyınce aglayarak barıstım onla canım cok aptalım

• yahu dalga filan degildir yada uzul diye degildir. cocuk seni uzmeden nasil ayrlirm diye dusunmus .. zayif olsada bole bi yalani bulmus.. napsin ortaya cikacaini ama seni uzmek isteseydi yalan atmayipo drek ayrilirdi.. belliki bole daha az ci cekecegini ve onu unutacagini dusunmus bu seklde.

0|0
    0|0
    • ya ne ayrılması barısmaya zor ıkna ettı bır haftadır barısayım dıye yalvarıyor bunu soyloedı bende ayrılmam senden dedım

• seni deniyor olabilirmi? yada bir yere gidecek amabr sure ortada olmayacagi icin sende sozde oraya gitti diyip susup oturucan ama o baska seyler yapicak.

yada gunahini almayalim belki suprizi var yada masum ama baska birsey. SENin yapman gereken. Ona bunu yuzune soyleyip cevabi nekadar samimi ve dogru olma ihtimali var dinle onu ve kararini ona gore ver.

• Fena dalga geçmiş.

1|0
    0|0
    • :( tamam ya dalga ecsın gecsınde konusurken adama kufredıyordu

Yükleniyor...