İnsanlar neden cevap vermek istemedikleri sorularla karşılaşınca hoşnutsuzluklarını belli ediyorlar?

insanlar neden cevap vermek istemedikleri sorularla karşılaşınca hoşnutsuzluklarını belli ediyorlar.. yani burada hiç birimiz birini zorlamıyor cevap vermeye. ben mesela bazı sorular bana çok ters geliyor, sayfayı kapatıp başka bir soruya geçiyorum. başıma henüz böyle birşey gelmedi ama bazen sorana karşı çok kaba tepkiler görüyorum. yani bu sorunun amacı yanlış anlaşılmasın burdan millete giydirmek değilde.. genele vurduğumuzda ( bunu internette bir videonun bir fotoğrafın altında görmekte mümkün) insanlar böyle şeyleri neden yapar?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Soruya verecekleri bir cevap olmadığından, insanlarımız yeteri kadar okumayıp, entellektüel bilgi sahibi olmadıkları için konu hemen polemiğe dönüşüyor... Alternatifleri olmadığından dolayı, primer hedeflerle küçük noktacığa ulaşmaya çalışıyorlar. Haliyle işe yaramadığı için, en kolay yöntem, maraza çıkarmak...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• insanları kısıtlayalım bence, çünkü her millet böyle değil

çünkü bazı milletlerde bu tür huy ve davranışlar çok ama çok azınlıktalar

tabi Türk milletide tek değil

mesela işim gereği yabancı forumlarda fink atmak zorunda kalıyorum

bi çok ülkede de aynı şeyler yapılıyor

deneyimlerim sonucu bu tür davranışları en çok sıcak veya ılıman ülkelerde ve kuzey yarımkürenin ekvatora yakın ülkelerinde bizim ki gibi

izledim

0|0
    0|0
  • bir grup insanlar yargılamaya çok meyillidir,belli kuralları vardır ve bunun dışındakileri reddederler,diğer bir grup insan da eleştirilmekten nefret eder ve kendilerine kural koymaz.sen ikinci gruba giriyorsun

0|0
    0|0
    • aslında merak ettiğim, neden eleştirildiği değil.. eleştirilmek tamam... fikrine katılmamak tamam.. ama mesela biri bi soru soruyor... diğeri cevap verirken hakaret ediyor.. e ne anladım ben o işten şimdi? yoksa kibar bi şekilde uyarılar veya fikir bildirme, katılmama normal geliyor banada.. yaptığımda oldu.. ama hakaret etmeden, canımı sıkan veya bana ters gelen şeyi anlatarak..

• canını sıkma derim.laf anlatmaya çalıştıkça onları daha da hakaret etmeye yönlendirmiş olursun.görmezden gelmek en iyisi.

hakaret mi ettin canım,o zaman sana ilgi alaka yok,güle güle:))

• hehe haklısınız, güzel yöntem =)

• Şimdi kocamı başkasıyla aldatıyorum.. Yada sevgili sayım kaç bilmiyorum-arabada beş evde onbeş tarzı soruları arattırma bize.. Gez o linkleri sonra fikir beyan et derim..

0|0
    0|0
    • tamam, yok aramanıza gerek yok... sadece mesela bu size ters geliyr dimi? bana da ters geliyor.. işin açığı, böyle bir kişiyle iletişim kurmakta istemem.. yada bana çok mahrem gelen, yada çok saçma bence dalga geçilmek için olduğu belli sorular var.. peki neden ben buna "aman be " deyip geçmek yerine bir de oturup cevap yazıyor olayım?

• =)

• Belli etmeyelim de besleyelim mi ?

0|0
    0|0
    • yok belli edin tabi, yani istiyorsanız.. ben mesela uğraşmayan tipim genelde, çok sivri örnekler olmadıkça.. aslında usluptan bahsetmiştim.. yani neden hakaret, kırıcı, küçük düşürücü sözler?

• Eleştirmeyi severim. Karşıt fikirden birini , çözmeyi severim. Susmayı sevmem. Hakaret içerisinde yapmam bunları. Anlaştık mı

• anlaştık =) teşekkürler =)

• beğenmeyen yazmamalı kimse zorlamıyor sonuçta

0|0
    0|0
    • haklısınız.. bende böyle düşünüyorum =)

• Gizli isyan olmaz lütfen o kutucuğa tıklayınız.

0|0
    0|0
    • hehe güzel demişsiniz.. haklısınız valla..çekindim ya, çünkü böyle bi soruyu sorarken böyle birşeye maruz kalmak istemedim..

• hani kalsamda kim olduğum bilinmesin mantığı.. =) saçma ama, öyle işte =)

• Siz yinede tıklayınız.

Kızlar Ne Diyor 4

• örnek ver.

0|0
    0|0
    • yani mesela, siz de görmüşsünüzdür burada oluyor ya.. hoşuna gitmeyen bir konuda merak eden kişiye veya paylaşan kişiye kırıcı veya küçültücü sözler söyleniyor

• soruyu soran kişi bnu göze almalı eer ortada yanlş bişey varsa bu söylenmeli yoksa o kişi bnu yapmaya devam eder.

• can sikintisi.

0|0
    0|0
  • alıngan çok ondan cevap yazıyorsun alınıyorlar yoksa çok kibarız

0|0
    0|0
  • benim en ifrit olduğum puan toplasın diye alakasız yorum atanlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...