Otobüste veya x bir yerde çanta/cüzdan bulsanız ne yapardınız ?

içindede yüklü sayılabilicek miktar bi para olsa mesela.( yakın bi zamanda cüzdan buldum ve içinde 500 tl civarı bir para vardı o an kaybettiğim degerli eşyalarım aklıma geldi,bugün ise şanslı günümde oldugumu düşündüm parayı alıp aksam dönerken aynı hattın soförüne cüzdanı o an bulmuşum gibi teslim ettim samimi düşüncelerinizi istiyorum vicdanımı rahatlatmam gerek)

Güncellemeler:
boş cüzdanı teslim ettim
emekli falan değil genç bi erkegin cüzdanıydı ayrıca orjin lacoste cüzdanı kullandığına göre fakir sayılmaz,belediye otobüsüne bindiğine göre cok zenginde sayılmaz
polisler para ile mi teslim ediyo sanıyosun ben yemiyom sen ye memur bey demek gibi

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle iki bir durum oldu, kişileri bulup verdim. Biri telefon, biri de cüzdandı.

Bak dersen ki içi para dolu afili bir evrak çantası veya dandik poşet bulsan ne yaparsın diye, paraların gerçek olup olmadığına bakarım ve kendime saklarım.

Afili evrak çantalarındaki para taşıyan çok insan gördüm ve benim gördüğüm o insanlardan paralarının alınmasında bir sakınca görmüyorum. Detaya girmeyeceğim o insanlar hakkında. Ha gidip adamların çantasını demek değildir bu çok farklı şeyler.

Dandik bir poşet dolusu para ise zaten bellidir ne olduğu. Sahibini ne araştırırım ne de polise giderim. Başım belaya bile girebilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• İçinde adresin ya da kimliğin olduğu bir cüzdanın içindeki para sana helal değil, ancak herhangi bir bilgi bulunmuyorsa, kime sorsan o paraya sahip çıkacağından harcarsın ama kimileri bu konuda çok hassas davranıyor adressiz para bulsalar da onu alıp bir fakire sadaka olarak veriyor. İşte karakter meselesi... Eğer paranın sahibine, zar zor bile olsa ulaşabileceğin ve bulabileceğin bir pozisyonda isen kusura bakma ama senin vicdanını rahatlatamam...

0|0
    0|0
  • Buldugum oldu, cok yuklu bir miktar yoktu icinde ama kredi kartlaridir, kimliktir her sey oradaydi. Doktoru oldugunu tahmin ettigim birinin kartini buldum icinde, aradim, hastasinin cuzdanini buldugumu, onunla iletisime gecmek istedigimi soyledim. Telefon numarasi verdi bana, sonra bulustuk cuzdanin sahibiyle geri verdim. Tesekkur amacli para verdi 50 lira, ben de aldim. Tabii ki cok minnettardi.

Hakkin olmayan seyi almak yanlistir. Sana yapilsa hosuna gider mi diye sor kendine...

0|1
    0|0
    • ıyyy 50 lira bahşiş aldım diyo utanmadan,parayı alsaydın daha iyidi be.

• Neden utanayim? Kendisi verdi bana, tesekkur adina. Asil sen kendinden utan. Ben hakkim olmayan seyi sahibinin izni olmadan almam.

• o para senden mutlaka çıkar bir şekilde söylemedi deme..

0|0
    0|0
  • Otobüse hep fakirler mi biner :)

Unutma zenginler daha cimridir :))

0|0
    0|0
  • Valla bakarım kimliğe sonra direk polise giderim..

0|0
    0|0
  • sen o parayı içinden aldın yaa kendini git bi kuyuya hapset...!

0|1
    0|0
  • mangırları cebe atardım :D şaka şaka tabiki hemen içinde telefon numarası varsa aradım yoksa da en yakın polis merkezine verirdim

0|0
    0|0
  • indigandi yaparım

0|0
    0|0
    • ,inanamıyorum elalaım parasını aldın mı? ben değerli birseyimi kaybettim iphonemi hemen o sinirle haram zıkkım olsun dedim mesela , o adamla otle demiştir o paradan hayır gelmez bence hemen git bir fakire ver o parayı...

• şuanda elindeki para para %100 haram içini rahatlattımı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• mümkünse almam aldıysam karakola giderim.senin yaptığın iyi birşey sorumluluk senden çıkmış.kısaca birşey yazayım.birgün yeni evli biri bir zarf bulmuş zamanın parası ile içinde 400 tl varmış.bununda mobilya taksitleri var onları ödemiş.sonrada kısmetimde varmış diyor utanmadan.emekli birinin parası olduğunu düşünmeden.demem o ki herşey bir sınavdır.eğer o adam akıllı iş bulsa sonra evlense bunları yaşamayacaktı.inancıda zayıfmış.çünkü az yada çok o paraya tenezzül etmek çok fazla zararıda beraberinde getirir.

0|0
    0|0
  • Hiç ellemem olduğu yerde kalır

1|0
    0|0
  • Arkadaşım eğer paraları alıp cüzdanı teslim ettiysen en doğru olanı yapmışsın parayı sen almasa şöför alırdı cüzdan sahibinide zaten zor bulurlar bende anını yapardım bazı şerefsizler parayı alıp cüzdanı çöpe atıyo o şerefsizlik bence

0|0
    0|0
  • vallaha bide utanmadan söylüyosun verseydin.sevabıda büyük.haramı yedim şimdi bi yerinde çıkarmı diye bekle.ama kimide var çıkmıyo.belki öbür tarafa saklanmaıştır

0|0
    0|0
  • Orjinal Lacoste olduğunu nerden anladın ? Ayrıca içinde mutlaka bir ya da daha fazla numara yazar.Oradan ulaşmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • içinde kendisine ulaşabileceğim bir şey yoksa bir derneğe vakıfa sallarım gider. kimseye de vermem yer idneler

0|0
    0|0
  • cüzdanda bilgi varsa sahibini bulmaya çalışırım, bulamazsam en yakın karakola götürürüm.

0|0
    0|0
  • Annemle babama sorardım n yapmalıyım diye

Bence sende sor

0|0
    0|0
  • Buldum subay çocuğuydu gittim en yakın birliğe teslim ettim.

0|0
    0|0
  • yorum yok belki birinin emekli maaşıydı :(

0|0
    0|0
  • Alırım

0|0
    0|0
  • Çok şanslısınız parayı alınız ve kaçınız.

0|0
    0|0
  • ben 500.000 TL'lik işi reddettim, haram olacak diye.

0|0
    0|0
    • ne iş o öle... mal kaçakçılığı filan mı..?

• yanlış anlama ama senin 500 TL'yi cebe indirmen de hiç hoş bir davranış değildi, başkasının parasına el konulması, büyükte olsa küçükte olsa aynı durum be kardeş.

• anladık yüzüme vurup durma

• geri teslim etmekle en iyisini yapmışsın. o para senden misliyle çıkardı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...