Ayrılık nedir ? Nasıl katlanılır?

Bu soruyu milyonuncu soruşum... Şimdi sormak yerine deneyimlerimi paylaşmak ve bu şekilde belkide yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmek istiyorum... Madde madde yazacağım...

Öncelikle, Ayrılık bir nesne veya kimseden sonsuza kadar koptuğunuzu anlatan bir sözcüktür sadece.

Sözcüklerden korkmayın veya sözcüklere bağlanmayın.

1. Duygularınızı içinize atmayı. (Onunla hep dipdibeyseniz yanında ağlayın demiyorum ama gereksiz şaklabanlıklar yapmayın içinizden geleni yapın)

2. Bir an... Gelecek aklınıza.. Yaşadıklarınız, durun ve düşünün evet çok güzel günlerdi ama bitti. Bir daha olmayacak. Evet bunun için ağlayın durmayın, tutmayın kendinizi..

3. Onu size hatırlatan eşyaları yakmayın atmayın. Bu sonrasında daha büyük pişmanlığı getirir. Onlarla yaşamayı öğrendiğinizde onların bir gün size her hangi bir şey katmadıklarını veya eksiltmediğini göreceksiniz.. Yüzünüzde bir tebessüm kısa süreli bir hatırlama..

4. Gurur.. geri dönmek sarılmak öpmek... bunların sadece alışkanlıklardan ibaret olduğunu aslında bunlar için onu sevmediğinizi hatırlayın.

5. aslında onu sevmenizin sebebi artık yoktur.

6. alışkanlıklarınız bir gün bitecek.

7. Kendinizi eve kapatmayın.

8. Sosyal hayatınız olsun.

9. eski aşk yeni aşkla unutulmaz. Yeni bulduğunuza sımsıkı sarılırsınız size eskisini unuttursun diye sonra vay halinize.

ve son olarak...

10. Bir gün çok seveceksiniz, saygı duyacaksınız, ne hakaret ne tokat ne küfür ne ağlamak ne sızlamak ne sorun olacak...

olacak ama tuz biber gibi..

O zaman benim için dua eder misiniz? :) İnşallah bulurum öyle birini...

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 1

• ayrılık acıdır katlanılmaz boyutlara varabilir bazen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 9 ay önce sormuşsunuz ama olsun yinede cevaplıcam.

Ayrılık,onu özlemektir.Onu daha da çok sevdiğini anlamaktır. Geç gelen mesajların, artık hiç gelmemesidir. Keşke o mesajlar geç gelseydi de, yeterki gelseydi deme durumudur. Şarkıları ezberlemektir, hatta unutmaya çalışmaktır. Çok sigara içmektir, ya da sigarayı bırakmak istemektir. Film izlemektir. Beraber izlediğiniz bir film çıkınca kanalı değiştirmektir. Beraber gittiğiniz bir cafenin, önünden bile geçememektir. Onu tanıyan birisini görünce, kafanı çevirmektir. Ayrıldınızmı? sorusuna cevap verememektir. Gecenin bir saatinde uyanıp, acaba o şimdi uyuyormudur diye düşünmektir. Gizli numara ile arayıp, sesini dinlemektir. Telefonu meşgüle alınca, telefon hattına küfür etmektir.. Gecelerin daha uzun geçmesidir. Uyku düzeninin değişmesidir. Daha çok içmektir. Daha çok özlemektir. Daha çok unutmak istemektir. Ama sen unutmak isteyince, daha da çok hatırlamaktır.

Ayrılık, kısa bir cümle olarak gözükür, ama uzun bir zaman dilimidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...