Çiçeği burnunda bir avukat olsaydınız nasıl para kazanırdınız?

mesleğimde çok yeni bir avukatım olursa devlete çalışacağım ama olmazsa da serbest avukatlık yapacağım. ama serbest avukat olmak demek ayda 1.250 giderinin olması demek. gençsin ve belki biraz da acemisin ama azimlisin müvekkillerin olması için ne yapardınız? klüplere derneklere partilere üye olmak ne kadar iş getirir. siz olsanız nasıl bir avukata vekalet verirdiniz?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Tecrübeli avukatların hukuk bürolarında çalış onlarla yakınlık kur çevrelere girmeye çalış derim.

0|0
    0|1
    • zaten mesleğin ilk yıllarında sigortalı olarak çalışmalısın ki pişmen lazın biraz. ama bu ofislerde seni meslektaş değil işçi olarak gördükleri için nefes aldırmıyorlar çalışma şartları çok kötü

Erkekler Ne Diyor 7

• İşin içerisinde (Adliye'de) olan biri olarak, zeka, çevre ve güler yüzün bu meslekte para kazanmanın altın kuralları olduğunu söyleyebilirim. Tabi bu serbest olarak çalışacağın bir iş sahasına hitap ediyor. Eğer ki OCAS denilen illetin kölesi olacağım dersen, pek çokları gibi "feryat" etmeye mahkumsun. Hah, çevreni sağlamanın en ideal yolu da, avukatlık yapan emekli bir hakimin, savcının yanında işe başlaman.

0|0
    0|1
    • zeka güler yüz sempatiklik var ama çevre olarak kaliteli çevrenin olması lazım ki para gelsin öyle bir çevrem şu anlık yok. ama dediğin mantıklı bana da demişlerdi yaşlı bir avukatın ofisinde başlarsan daha iyi olur ilerde dosyaları devreder sana bakalım nasip kısmet artık : )

• bence önemlisi güzel bir semtte buro açmak

sonra dersanelerde hukuk dersi verebilirsin kpss dersanelerinde

0|0
    0|0
    • evet öyle avukat arkadaşlarım var haftasonları ders veriyorlar ilk zamanlar zaten fazla işimde olmaz bu alanda geliştirilebilirim kendimi aferin : )

• bize öyle gelen hocalar oluyordu:) hoca derken avukat

• Serbest avukatlık yapma önüne gelen seni tehdit eder ama eşinde avukat olup aynı büyoda çalışırsanız daha mütevazi yaşayan kadınlar sizi özellikle tercih eder buda bir gerçek ama asla tek başınıza bir büro acmayın çok tehdit alırsın.

0|0
    0|1
    • çok riskli bir meslek bir bayan olarak her cezayı alamazsın ve her çek senedi alamazsın borçlu mafya olabilir sonuçta. avukatla evlenmeyi düşünmüyorum bütün gün beraber hiç çekilmez..çok dertlisin sanırım bu konuda : )

• Deilim aslında sadece bir kaç avukat tanıdıgım var onlar anlatırdı yanımda oradan biliyorum geliyomuş beş para etmez bi adam kadını görünce başlıyormuş tehdit küfür vs. ondan yazdım insan çokya bu ülkede birde egitimi agırlaştırdılar diye devlete kızarlar sencede öyle değilmi

• İyi bir avukat, suçluyu hakim karşısında suçsuz çıkarabilendir.

0|0
    0|0
  • adam öldürür,başkasının üzerine atardım,sonrada suçu üzerine attıgımın avukatı olurdum..

0|0
    0|0
  • insanları kandırarak para kazanmak mümkün avukatlıkta

0|0
    0|1
    • benim tarzım değil. ayrıca müvekkil şikayette bulunursa iş meslekten atılmaya kadar gidebilir.

• bol bol yalan söyle çok kazanırsınız :)

0|0
    0|1
    • ne yazık ki mesleğine saygısı olmayan meslektaşlar yüzünden vatandaşlar avukatlara yalancı dolandırıcı gözüyle bakıyor.. hepsi öyle değil.

• lütfen küfür içerikli argo kelimeler kullanmayınız. doğru konuştum zorunuza gitmesin çıkın seviyeme tartışalım.

Kızlar Ne Diyor 1

• Türkiyede avukat olmakda zor. Ama mesleğin güzel. Kişilerini iyi seç masum insanın hakkını yersen bol bol beddua yersin..

0|1
    0|1
Yükleniyor...