İlk squat denemem , gelişme var mı sizce?

Evet dostlar squat sporunu çok duydum ve yapmaya karar verdim yaza çok az bir zaman kaldı herkes güzel bir vücuda sahip olmaz ister bende bunu denicem dedim ve yaklaşık 20 gün önce başladım ama 20. gun bıraktım çünkü hic spor yapmayan biri olduğum için beni biraz zorladı.. boyum 1.73 64 kiloyum sizce squat denemem olmuş mu ben pek bir fark hissedemedim ya da bana öyle geliyor bilmiyorum sizce devam etmelimiyim bir 20 gün daha? Ve şimdi bırakırsam kalçam eski halini alır mı hep yapmam mı lazım sürekli?
Simdiden teşekkür ederim. 😙
http://i.hizliresim.com/yPJZ9L.jpg

Güncellemeler:
Sağ olan yeni , soldaki 20 gün önceki

0|1
23|91

En İyi Erkek Görüşü

• Squat spor değil , gelişim bölümüdür haltercilerin baldır basen kaslarını sıkıştırıp kalınlaştırarak silkmeyi daha kısada tamamlamak için kestirme yoldur , senin basenlerinde zaten 1 - 2 aya kadar nurcan taylanınki gibi olur üzülerek söylüyorum ki dediklerimin hakkını verdin sen sağ fotoda kalınlaşma var. 1 cm oranında.

1|0
    0|0
    • Farkettim ama normalde öyle durmuyor resimde biraz fazla çıkmış

• Squat normalde 20 dakikalık koşunun kalorisini sana 3 - 4 dakikada yaktıran bir bölümdür , https://www.youtube.com/watch?v=ddCEZHpVqqc bunun gibi uzay yolu pedallı ayakta bisikletsi koşu kollarından değilde sabit kupçaklarında sabit bir şekilde kımıldamadan kullandığın zaman gövden fazla suyu koşu bandındakinden daha kısada atar her şeyden önemlisi L - Cartinite yağ yakıcı amino asit benim ablam karma dövüş sanatı antrenörü doğumdan sonra 7 ayda kurtuldu eski kilolarından ilaç değildir araştır istersen kafana takılan olursa sor.

• Bilmiyorum bir araştırayım aslında vucudumun bu halinden memmunum çok fazla zorlamak istemiyorum bir 10 kilo versem olucak onuda beslenme pprogramıyla ve hafif sporla halledicem

Erkekler Ne Diyor 90

• Var ama çok itici

4|3
    0|0
  • Hiç gelişme yok. Neden mi? Çünkü çakallık yapıp ikinci fotoğrafı daha fazla yaklaştırmışsın. Boyut aynı olunca da ikinci fotoda daha büyük gözüküyor ama orantılamayı kurunca ikisinin de eşit olduğunu görüyoruz.
    87 cevap var 87'si de mi kafasız diye düşündürten durum.

1|0
    0|0
    • Oha saçmalığında bu kadarı yaptığın yorumun mantıklı hıcbır yanı yok nıye cakallık yapma gereği duyayım kı? ben zaten squatı 20 gundur yapıyorum mutlaka fark olmustur burdakı 80 kişi kör değil ama sen fazla abartıyorsun resım buyuyunce popo da mı buyuyor bu nasıl saçmalık.

• Fotoğrafı büyütürsen orantısal olarak popo da büyür. Biraz mantık lütfen. Ayrıca iki fotoğrafında da halıdaki yuvarlık kısmı orantıla. Aradaki açık farkı da görürsün.

• gelişme var baya

1|0
    0|0
  • ne yalan söyleyeyim, bir değişiklik yok. 20 günde olmasını beklemen kusura bakma ama hata zaten. ayrıca squat başlı başına bir spor değildir. yoğunlukla bacaklar olmakla beraber hemen hemen vücudun tüm bölgelerini çalıştıran, ağır bir egzersizdir. bacak-baldır bölgelerinde bayanlar için özellikle squatla beraber dumbell step lunge çalışmak da oldukça faydalıdır. umarım tekrar spora başlarsın. no pain no gain.

1|0
    0|0
  • sen çok yanlış anlamışsın. squat derslerini alba'dan izlemelisin sen sanırım roberto carlos'tan bacak antrenmanlarını izleyerek yapıyorsun

3|0
    0|0
    • Off uğrasamıcam hiç.

• yalan ve duymak istediklerini mi söyleseydim. peki ," oha kızıım kesinlikle çok fark etmiş popon tekerlekli sandalyeden kalkıp olimpiyatlara katılacak kıvama gelmiş kesinlikle devam etmelisin "

• Spor dediğin 20 gün squatla falanla filanla olmaz spor hayatının her alanında olmalı. Merdivende yürürken yolda yürürken eğilip kalkarken hep bilinçli hareketler yapmalısın. Evin içinde yürürken bacaklarını daha fazla yukarı çekerek yürü burnundan nefes alıp ağzından vermeye gayret göster. Falan filan işte konuşturtma beni :D Bu arada göbeği fark ettim çalış çalışş durmak yokk

1|0
    0|0
    • Aynen göbek var bıraz :)) spor şart..

• Dostum squattan önce normal bir bacaklarını incelt ve şekillendir derim.
    Sen kalça olayını çok yanlış anlamışsın.

1|0
    0|0
    • nıye ne var bacaklarda

• yazdığım görüşte zaten ne olduğunu yazdım kendi düşüncem olarak, bunu tekrardan sorucak ne var?

• Yağ yakmadan squata yüklenmen dogru olmaz eger mevcut kilonla squat yaparsan popon gittikçe büyür

• Squat sporundan sonrasını okumadım.

Ha bir de göte baktım. Fark yok.

1|3
    2|1
    • Kendi götüne bak önce.
      Şimdi bu yorumu yapmandakı sebep amaç ne noldu bu yorumu yaptın diye en iyi sen mi oldun? Işınız gücünüz ego tatmin etmek

• Ama buraya götünü koyan sensin ben değilim canım.

• soldaki foto sağdakine göre biraz daha oranla sıkı kalçan küçülmüş yaklaşık 2-3 ay yaptığında erkeklerin beğendiği bir vücuda sahip olursun

1|0
    0|0
  • şişmiş sanki :F

1|0
    0|0
  • pek fark yok

1|0
    0|0
  • Su an bir degisiklik. oldugunu tam. olarak. goremiyprum ama mutlaka etkisii olmustur yapilan hicbir spor bosa degildir sakin unutmayin. eger su * . birakirsaniz eski halini almasi 2-3 gunu bulmaz. bir ise baslaniz mi odaklandiniz mi onu basarmadan vazgecmeyin. Ve sadece squat yeterli olmicaktir. Ve sakin vazgecmeyin sabir beslenme cok onemli.

1|0
    0|0
    • 4 gündür yapmıyorum eski haline döndü sanki :/ yeniden baslicam yarın

• Teşekkürler :))))

• rca ederim esenle kalin;))

• Pek squat gibi gelmedi bu bana ama hayırlısı

1|0
    0|0
    • Ne gibi geldi kardes?

• Basenlerden biraz daha şişmiş gibi gözüktü benim gözüme fakat göz yanılması olabilir.

• baya fark olmuş kıcın dimdik olmuş =D

1|0
    0|0
  • var tabi ki çoraplar gitmiş

2|0
    0|0
  • Squattan önce kilo vermeni tavsiye ederim

1|0
    0|0
    • Farkındayım diyet yapıyorum

• Uzun mu? 165 felan görünüyor. Bacakların kalın hemde.

• 1.73

• Gelişim var yaza kadar bomba gibi çıkarsın.

1|0
    0|0
  • Var ama kocaman kalçaları yakıştıramıyorum kadına squat yapmayın derim biraz sıkılaştırma yeterli bence..

1|0
    0|0
    • çok fazla kocaman yapmıcam zaten sıkılaşıp düzgün bir hale gelse yeter

• O zaman doğru yoldasın fazla yapma kendini kaptırıp:)

• Fazla yapmıyorum zaten günlük 50 kere filan öyle yapıyorum :)

• ne çabuk, tebrikler valla

1|0
    0|0
  • 6 aya bisey kalmaz

1|0
    0|0
  • Eski hali daha iyimis

1|0
    0|0
    • neden?

• Yok yok tekrar baktim resime simdi ilk resim daha güzel bence :-) eğer kilo vermek istiyorsan biraz caba gostermelisin bence

• haklısın :)

• oha çok başarılı.

1|0
    0|0
  • gözle görülür bir fark var gerçekten

1|0
    0|0
    • Gercektn mi çok mutlu oldm ya devam edeyim o zaman

• evet devam edin faydasını görüyorsunuz
      ama kendinizi çok fazla zorlamayın

• Evet devam edicem , kendimi çok zorlamiyorum çünkü alışkın olmadığım icin kalbim çok hızlı atıyor ve yoruluyorum birakma sebebimde buydu zaten

• Evet bariz olarak fark ediliyor.

1|0
    0|0
  • Yeşil coraplarinla mor ayakkabilarini verde bir ara fotoğraf cektireyim canimbe kâse güzel devam devam :D

1|0
    0|0
  • Baya var halıdaki turuncu renk aşına aşına solmuş gitmiş yok olmuş 😀😎

1|0
    0|0
    • Haha orda yapmıyorum ama squati kameraya çıkmamış daha yakindan çektiğim için 😀😀

• Saoll

• Hafif var

1|0
    0|0
    • Saol 😊

• Az çok görebiliyorum :) iletişim kurarsan anlatabilirim nelere ağırlık vermen gerektiğini

• Burdan söyle herkes bilgilensin :)

• Yani ben sağdakini eski hali sandım soldaki daha toplu duruyormus biraz dağılmıs güzel olmamıs ya yapmasanmıki :/

1|0
    0|0
    • Hadı ya :/ yapmasam mı acaba..

• Yani bir sekil yaparken bütünü göz önünde bulundurmak gerek diye düşünüyorum güzel kalçaları kim sevmez sahsen izlemesi bir harika ama sadece cilekleri güzel görünen bir pasta yemek istermisin?

• Haklısın uğrasıyorum onun içinde

• Bende squat ı squash olarak anladım ne alaka diyordum :)

1|0
    0|0
  • squat en sevdiğimiz spor çeşididir.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    60

Kızlar Ne Diyor 23

• Çok fayda etmiş ve dikleşmiş. Maalesef bıraktığın için eski şeklini alacak.

1|1
    0|0
    • 4 gündür yapmıyorum eski şeklini almaya başladı yarın tekrar başlıyorum birakmıcam bu sefer

• merak ettiğim sürekli yapmak mı gerek squatı yani örneğin 3 ay yapıp istediğimiz şekle gelince bırakırsak gene eski haline mi dönecek illa? :/

• @üçgenpeynir evet döner. Sürekli yapmalısınız.

• kızma ama.. hiç fark edemedim :(
    fakat devam et..

1|0
    0|0
  • kadınlarda ince bacak daha estetik duruyor bence kalçanda çok fazla fark olmamış bacaklarına olan olmuş dost acı söyler kusura bakma :)

1|0
    0|0
    • bacaklarımda bırsey yok herkes aynı şeyı yazıyor tekrar soyluyorum bacaklarım soldakı resımde nasılsa öyle eğer bacaklarda değişim olsaydı zaten squat yapmayı bırakırdım resımde öyle cıkmıs normalde sadece kalcam cıktı bıraz bacak aynı :)

• iyiye gittiğini düşünüyor ve gözlemliyorsan devam et tabi ki azmini kutlarım

• teşekkür ederim :)

• İyi olmuş. Günde kaç tane yaptın?

1|1
    0|0
    • squat takvimini uyguladım gün gün değişiyo 1. gün 50 2. gün 55 öyle gidiyo artarak.

• anladım, teşekkür ettim :)

• rica ederım :)

• Cok iyi devam et :))

1|1
    0|0
  • Peki bişey sorcam şimdi her gün çoğalıyo diyelim ki bugün 100 defa yaptın hepsini bir seferdemi yapmak zorundayız 50 sini yapıp diğer 50 yi 3 4 saat sonra yapsak olmazmı?

1|1
    0|0
    • Hayır bir seferde yapmak zorunda değilsin, ben gündüz 50 yyapıyorum akşam 50 yapıyorum kendimi yormamak için

• Başla kesinlikle yarın başla. Sporu nadir yapan bori olduğum için ilk 3 ggün bacaklarım yaptıktan sonra çok ağrıdı sabrettim 1. Hafta hiç ağrı filan kalmadı şu an hiç ağrı yok gayet iyi yapıyorum ama 50 den snra yormaya başladığı için beni günlük sayimi gunduz ve aksam diye ikiye böldum zorlanmamak için oöyle daha iyi oldu yarın yeniden baslicam şu an ağrısı gitti artık yaptığım hergün sekillenmeye başladı şimdi bir 20 gün daha yaparsam tamamen oturucak şekli.

• Aaa olmuş gibi he

1|1
    0|0
  • Sakın bırakma, bende yapıyorum ama tek squat değil. gelişme var gayet belli, keşke başlamadan önce ölçseydin bacak ve kalçayı o zamn daha ii anlardın ama alttarda toparlanma olmuş , senin gibi kızlar türkiyede zor bulunuyor :)

1|1
    0|0
    • Evet hiç aklıma gelmedi aslında sallamasina başladım olcagina hiç inanmadim ama bu farkı görünce çok şaşırdım 20 günlük bir sürede bu kadar oldu 4 gündür yapmıyorum tekrar başlıcam 1 ay daha yapıcam :) sen ne zamandan beri yapiyosun

• Başarılarr pes etme o (^_^) v

• Teşekkürler sanada canım 😊😊 :*

• Ne yaptin nasi yaptin kardeş bizede de

1|1
    0|0
    • Çokbasit squat takvimi yazarsan nete nnasıl yapıldığını görebilirsin

• Ay be karistirmisim sagdakini eskisi sandim :ddd

• Hayır kız squatin amacı kalça büyütme zaten :d

• 50 kg görmek istiyoruz

1|0
    0|0
  • Farketmiş yaza kadar düzenli olarak yaparsan süper olur

1|0
    0|0
  • Degisiklik var ama bacaklarin zaten ince degilmis ki niye squat yaptin :S

1|0
    0|0
  • Fark var işte, çıkmış popo.

1|1
    0|0
  • Yanlış yol izliyorsun hoppadanak squata baslanmaz.. Ayrıca alınma ama 160lık arkadaslarımın bacak boyuna sahip gibi duruyorsun.. Her önüne gelen 5 cm yükselterek söylemeye basladı boyunu:)

1|0
    0|0
    • tatlım ben eğer boyumu yanlış söyleseydım kılomuda yanlış soylerdım ama ben acıkca 64 dedım ben 55 demeyıde bılırdım.. anlatabılıyor muyum? Yaln soyledıgım bır konu yok boyum neyse onu yazdım belkı benım bacak boyum kısa ama belım uzun bunu hıc dusundun mu dusunmenden lambur lumbur yorum yapıyorsunuz sırf elestırcem dıye elstırırken barı bıraz mantıklı elestırıler yapın hıc ınandırı degılsınız.. :)

• haha :D senın boyla ılgılı bı zorun mu var bellı kı boyun benım boyumdan kısa 160 165 filan komplekslere gırdın ne oldu kuyruk acın mı var kıskandın mı? ya harbı ugrasmaya değmıcek basıt bır kızsın yazma daha fazla gülünücek duruma dusuyosun.. kıskanma çalış senınde olur ;)

• Ahhahah canım ya nasıl kendini savunma mekanizmen aniden alevlendi böylee:D 160lık arkadaslarım var dedim 160ım demedim farkedersen ama senden daha estetik bir vücudumun oldugu kesin:) en azından hayatım boyunca spor yapmamazlık edip popo büyütmedim. Gizliden buraya afedersin götünü başını koyuyorsun elestirilere gelince mahalle karısı oluyorsun? Özür dilerim ama bu benim kıskancagım türden bir fotograf degill.. Koca poponla iyi günler sana:*

• Sağ mı sol mu yeni olan anlamadim tam

1|0
    0|0
  • Sağdaki yeniyse olmamış. bırakmalısın

1|0
    1|1
  • Fark etmiş şimdiden :O uyguladığın takvimi paylaşır mısın canım?

1|0
    0|0
    • Zaten bir tane takvim var canım squat takvimi yazarsan çıkar :)

• İlk denemede gelişme bekleme sabırlı ol.

1|0
    0|0
  • Kotu durmus birak

1|0
    0|1
  • Epey fark var ama bırakma devam etmelisin..

1|0
    0|0
  • Gelişme var

0|0
    0|0
  • 1|1
    0|0
  • Evet kesinlikle fark var :) Ben de 1 ay falan yapmıştım ve bayağı işe yaramıştı ama sonra bırakınca eski haline döndü maalesef, o yüzden sana bırakmamanı tavsiye ederim, eğer üşeniyorum diyorsan haftada 4-5 gün yap en azından derim.

1|0
    0|0
    • bende 4 gundur yapmıyorum eskı halıne dondu sankı çok uzuldum :) bugun tekrar basladım

• Aynen haklısın canım saol.. :)

• rica ederim canım :)

Yükleniyor...