Rusya, İran ve Çin,Türkiye'ye saldıracak gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Evet öyle bir hava seziyorum.Şuanda orta yolu bulmaya çalışıyorlar gibi gösteriyorlar.Ancak Türkiye,sınırlardan içeri büyük miktarda askerle girmeye kalkışacak olursa?Esad'ı bırakacak olsalardı bırakırlardı.ABD ile biz bir değiliz.ABD denizaşırı olduğu için burada uzun süre tutunamayacağını hesap ettiler ve Irağı kolayca bırakabildiler.Ancak Türkiye burada yerleşik bir güç.Yani oraya girerse bir daha çıkmama ve stratejik üstünlüğü ele geçirme ihtimali var.Ben bunların buna razı olmayacaklarını düşünüyorum.Siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Dediğimi teyid eder durum: w w w.timeturk.com/tr/2012/10/04/rusya-dan-turkiye-ye-asker-girmesin-cagrisi.html

Türk ordusu,Suriye'nin kuzeyine orada kalacak şekilde girmediği sürece sorun yok.Ancak eğer orada kalacak olursa bu özellikle Çin'in işini bozar.Aslında girmesi gerek.Ancak bunun sebebi oradaki insanları korumak falan değil.Ancak korkum bu gereklilik Türkiye'nin gücünü fersah fersah aşacak seviyede...

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• yemez dünya savaşı çıkar öyle kolay değil o iş. arayı bulurlar kalır. zaten bakma suriye nin yaptığında birşey yok, bizim cevap iç gündemi değiştirmek amaçlı bir hadise daha ziyade

zamanında abd de bizim gemiyi batırmadı mı, yanlış hatırlamıyorsam İsrail uçağımızı da düşürmüştü. bunlar hep kazaen oldu denildi, soruşturma açtık denildi, unutuldu gidildi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• vala bilemedim yağacak gibi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• çok sıgsın arkadaşım sen bunları düşünme,düşün ama paylasma illa paylasıcaksan once bilgi sahibi ol sonra bi fikrin olsun

0|0
    0|0
    • Sığ derken?İstihbarat bilgileri elinden geçiyormuş gibi konuştun.Haritalar birçok bilgiden daha fazlasını anlatır dostum ;)

• ofsetten anlamadıgım halde sana 5000 tane farklı harita bastırabilirim

• Ben o haritalardan bahsetmiyorum dostum.Normal düz coğrafi haritalara bak.Ama bakmak vaar bakmak var.

• Abde ıraktan çekildiğinde ırakta bağımsız devlet mi kurudu , suriye inecek sonra iran en sonda türkiye var sırada ,

0|0
    0|0
    • Karşı taraf mal gibi beklemez benim öngörümce.Özellikle Çin hedefin asıl kendisinin olduğunu çok iyi biliyor.Tam bu zamanlarda Çin'in tam seferberlik haline geçeceğini ve asker sayısını ekonomik fazlasıyla 5-6 milyona çıkartacağını düşünüyorum.

• Çin masonluğun önüne geçemez, bi sars birüsü daha yayılır bir anda yarım milyar halkı ölür gider ,

• geldikleri gibi giderler.gelecekleri varsa görecekleride var.sıkıysa saldırsınlar.

0|0
    0|0
    • Helal be.Bir Türk dünyalara bedel ne de olsa değil mi :)

• Osmanlı Tarihini okursan Osman Bey'in Hocası ile aralarında şöyle bir olay geçmiştir.Osman Bey bir rüya görür Hocasına tabir etmesi için danışır.Rüyasında göbeğinden koca bir çınar ağacı çıktığını ve gökyüzündeki ay kollarına gelmiştir.Hocası derki öyle bir İmparatorluk kuracaksınki Kıyamet Alametleri görülmedikçe yıkılmayacak.Ay ise benim kızımdır der ve Osman Bey Hocasının kızı ile evlenir.Biz Osmanlı Torunları isek o zaman gelsinlerde görelim

Yükleniyor...