Savaş çıksa, seferberlik ilan edilse kimler gider?

Savaş çıksa seferberlik ilan edilse kimler gider?

Kimler gitmem ama başka türlü destek veririm der?

Kimler gitmem, benim savaşım değil milletin içişlerine burnunu sokarsan böyle olur, destek de vermem tüymeye bakarım der?

Evet, cevapları alalım.

İşkembe-i kübradan olmasın ama cevaplar, yarın öbür gün çıkarsa seferberlik vereceğim giderim diyenlerin nick lerini şubeye

PS Sorunun kimseyi askerlikten soğutma amacı yoktur, sefer görev emri diye bir olayın varlığının bilincinde olarak farazi olarak sorulmuştur.

Yasal görev diye giderim demesin kimse, farazi olarak tercihin size bırakıldığı varsayımı altında cevaplansın. Kadınların da çağırıldığı bir ülke düşünelim (var biliyorsunuz) yani siz de cevaplayın.

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• ben giderimm

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Abd nin oyuncağı olmuş bir hükümet, bunu durduramayan bir muhalefet. Bu savaş Türkiyenin savaşı değil, Abd nin maşasının savaşı. ABD istediği için çıkan bir savaş. Erkek olsaydım gitmezdim.

1|2
    0|0
  • ben gitmem...savaşa hevesli olanlar gitsin..amaç başka burda...o yüzden erkeklerde gitse gitmemeli yani.

0|2
    0|0
  • bu soru erkekleri ilgilendiren bi soru.. bizim ülkemizde bu işin kadınlara kalacağını sanmıyorum.. bu konuda anında tek yürek olunur...ama ihtiyaç varsa ben yaralıları iyileştirmeye giderimm.. :DD

0|1
    0|0
  • Hangi amaç uğruna gidecekler.

0|1
    0|0
  • Bence herkes gider bencil türk insanı olmaz

0|1
    2|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Savaşa gerek yok çünkü Suriye ile sorunumuz yok. Ama Suriye'nin de haddini bildirmek lazım. Vursunlar birkaç üssünü akıllanırlar. Savaş çıkmasın ama Mavi Marmara, düşen F4, geçen hafta yine topraklarımıza düşen Suriye topu, şehit olan askerler derken hep bize vuruyorlar. Ne yalan söyleyim dün Türkiye bazı noktarı vurdu diyince oh be dedim. Biz de vurabiliyor muşuz..!

1|1
    0|0
  • ben gitmem reco gitsin savaşı isteyen de çıkartanda kendisi. Kendi iç işlerimizi halledememişken, terör sorununu bitirmemişken ne diye elalemin iç işlerini karışıp muhaliflere destek veriyor ki.

1|1
    0|0
  • Eğer bahsettiğin savaş şu an Türkiye gündemindeki olaysa, bırak başka türlü yardım etme fikrini kılımı bile kıpırdatmam, Amerika'nın köpeklerinden olmayacağım.

Gerçi başka savaşlar içinde aynı şey geçerli genel olarak hiç bir savaşı hoş görmüyorum, her zaman başka çözümler vardır.

1|1
    0|0
  • baskalarinin cikarlarini kendi cikarlari sanan zihniyet icin ölmek öldürmek asil vatan hayinligidir

0|1
    0|0
  • herkese gerek yok ki.savaşa gitmeye bile gerek yok .esatin yerini tespit edip f16 ile vur .

0|1
    0|1
    • ben hiç düşünmeden giderim ama suriye ordusuna katılarak. çünkü bu abd savaşı müslümanları katlettirmek istiyor

Yükleniyor...