Derbi ne demek? Fenerbahçe ve Galatasaray maçları nasıl derbi oluyor?

Benim bildigim galibinin belli olmadığı, her iki takımında maçı alma ihtimalinin oldugü spor musabakalarina derbi denir. peki her maçı fenerbahçe alıyorsa nasıl derbi deniliyor bu iki takımın maçlarına?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum her maç 0-0 başlar ve iki takımında kazanma ihtimali vardır. Fakat derbi şudur : aynı şehrin iki takımı arasında oynanan maç. Mesela:

Ankaragücü- Gençlerbirliği ( Ankara derbisi )
    Karşıyaka-Göztepe ( İzmir derbisi)
    Fenerbahçe- Galatasaray ( İstanbul derbisi)
    Adanaspor-Adanademirspor ( adana derbisi)

0|0
    0|0
    • Kasımpaşa Beşiktaş ta derbi oluyor bu durumda😯
      bilmiyordum

• Evet derbi oluyor fakat asıl kasampaşa derbisi karagümrük ile oynadıkları maçtır. Birazda ezeli rekabet giriyor işin içine :) Kasımpaşa-F. karagümrük maçları daha ateşli ;)

Kızlar Ne Diyor 3

• Aynı şehrin takımları arasında oynanan her maç derbi. Ts- Fb maçı bir derbi değil mesela.

0|0
    0|0
  • fenerbahçe gs derbisi bana göre derbi değil

0|0
    0|1
  • Her maç alıyoruz diyenler arenada sneijderin füzelerinden sonra error

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Daha ligin ilk yarisinda yendik gorende her mac yeniyolar sancak :) futboldan anlamayanlar soru sormak zorunda degil senin mantigina gore yillardir icerde disarda derbi kazanamayan bjk takim bile degil mantiga bak :)

0|0
    0|0
  • Derbi, ayni sehrin iki takiminin mucadelesi demek. O yuzden Trabzonspor'la yapilan maclar derbi degildir.

0|0
    0|0
  • ya adamlar sizin sahanızda kupa kaldırdı hala kadıköyde şöyle kadıköyde böyle diyebiliyorsunuz :))

0|0
    0|0
    • 100 yıl daha konuşulacak uefa kupalarıda var😆

• Valla Fener de 6-0ı bir asır daha anlatır bu işler ne yazık ki böyle. Ama Ne Fb Ne de Gs güzel değil o kadar şu an 3 büyüklerden takım yapılsa şampiyonlar liginde çeyrek final oynayamaz buna üzüleceğimize kötünün içinde kim iyi diye seviniyoruz bu acı bir gerçek

• Bu dediğinde haklısın
      milli takım bile Şampiyonlar liginde finale cikamaz

• Aynı şehrin iki takımı arasında oynanan müsabakaya derbi denir.

Örneğin Adanaspor-Adana demirspor macı da bir derbidir

0|0
    0|0
  • Aynı şehir takımın maçları derbidir.

Cut.

0|0
    0|0
  • Bu hafta gs yine derbi oynayacak İstanbul başak şehirle. Oradan anla

0|0
    0|1
Yükleniyor...