Savaş çıksa gider misin kaçar mısın?

Arkadaşlar diyelimki yarın suriye Türkiyeyi vurdu ırak iran suriye rusaya bir oldu bize saldırdı..develete kadın erkek herkez askere dedi ne yapardınız samimi olun gizliyi açık bıraktım görüşleriniz nelerdir?

0|0
18|20

En İyi Kız Görüşü

• Korkaklıkta ar,ilerlemekte şeref var.Şehitlerimizin kanı neden aktı bunca zamandır.Hiç olmazsa Kurtuluş Savaşındaki annelerimizin taşıdığı gibi cephane taşırım ama İnşallah çıkmaz.

0|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ne gitmeye ne kaçmaya cesaretim olmazdı, en sonunda da mecburiyetten şart koşulanı yapardım sanırım... Allah korusun diyelim..

1|3
    0|0
    • Maalesef göremiyorlar ülkemiz uyuyor sen duydunmu akp nin sloganını Atatürk mezardan gelse yinede koltukdan edemez diye ülkemiz uyuyor bizde belirsiz geleceğe doğru gidiyoruz

• Ne çaresizlik...

• Gitmem. Sevdiklerimi de göndermem.

0|1
    0|0
  • giderim diyenlere inanmıyorum.

3|2
    0|3
  • Hic hicine savas. Zenginler kacar bizler oluruz degilmi onlarin yerine. Nedense halk daha heyecanli. Suan savas isteyenler en basta kacacak.

0|1
    0|0
  • Başbakanın oğlu gitmeden savasmam

1|1
    0|1
    • hadi o gitmedi napacan bizi yanlızmı bırakacaksın.

• ben zaten kendimle savaşmış insanım düşmandanmı korkacam farklı dünyalardan yazıyoruz..sana dert anlatamıcagım kesin.

• O zaman gelen arama sana güle güle arkadasım:)

• Vatansağolsun dedikçe hainlerin sağolduğu bir yerdeyiz.

Artık uğruna kalınacak ülke değiliz, kaçardım.

2|1
    0|0
    • sen kaç dedelrinin yüz karası

• Kalırım diyenlerin ikiyüzlülüğüyle yarışır benim yüzkaralılığım. Ayrıca dedelerim böyle bi vatan için savaşmadı. Şu halini görselerdi ülkenin akıttıkları kanlara acırlardı.

• Gitmem.

0|1
    0|0
  • açık açık söylüyorum gitmem.

0|1
    0|0
  • Yakisikli erkekler varsa karsi tarafa geverim

1|2
    3|1
  • Savaş haberini duyduğum an kendimi havaalanında bulurum.

0|1
    0|0
  • tv'den izlerim gelismeleri.

0|0
    0|0
  • Akp oy verenler önden.

2|0
    0|0
  • Allah icin sehit diyotsun da karşi tarafin da müslüman oldugunu göz önünde tutnuyorsun. Savastan kaçmak günah yok öyle birşey müslüman müslümani öldürne niyetine girerse günahi görürsün

0|0
    0|0
  • D ye oy veren. Allah için mi şehit olduğunu sanıyor.

1|0
    0|0
    • vatanı korumaya gidiyosun savaşın başlama sebebi önemlimi...

• Vatanı kim için koruyorsun,İsrail içinmi usa için mi?

• senin niyetinin alileni miletini vatanını kormak oldumu o niyetle savaşa gitttinmi Allah senin içini bilir hakkını veriri bence

• Kaçmazdım diyenlerin çoğu kaçacak çünkü savaşın ne olduğunu bilmiyoruz birşey diyemem ki

0|0
    0|0
  • çekirdeğimi alır, kopukla tvden izlerim gelişmeleri.

0|1
    0|0
  • bizi savaşa sürükleyenlerin amk.

2|2
    0|1
    • savaşmasaydın şuanda orta asyada hayvalarla beraber arpa yiyio olacaktın bide bu var

• umarım gitmeyizz

• bencede:)savaş çıkmzda umarım gitmeyiz

Erkekler Ne Diyor 20

• Askerliğimi Yedek Subay olarak yaptığım için cephede Teğmen olarak cephede saf tutmak zorunda kalırım :)

2|1
    0|0
  • Tezkere verilse diye dua ediyorum sen ne diyorsun. Boşuna pkk kursunuyla şehit olacağıma gider gerçekten savaşarak olurum. Savaştan kaçmam hiçbir zaman

2|3
    1|0
  • Amaçsız yere müslüman kardeşlerimizle savaşmam , Eğer illa ki oluyorsa savaş ve gitmem gerekiyorsa annemin ve sevgilimin gözlerinden öper gözümü kırpmadan giderim.

2|1
    0|0
    • güzel cevap ama savaş çıktı ya sen vuracan ya onlar mecbursun yani bu durumda

• işte bi itifak olsa yazdım ya yukarıya bu sadece bi hikaye diyelimki farzedelimki oldu..sen gidermisin benim sorum bu sadece

• Kesinlikle giderim kendi topraklarımızda karaktersiz topraksız bir gurup mülteci gibi yaşamaktansa Türk kimliği altında şehit olurum.

• Türkiye bizim. Atalarımız kaçmadığı için bu vatanda yaşıyoruz. kaçmazdım.

bu gemide ben savaşmam kurtulurum diye bişe yok. gemi batarsa kürdüde türküde sağcısıda solcusuda aleviside sünniside çerkezide batar.

Anca beraber kanca beraber.

1|2
    1|0
    • ewwet yüzde 80 katılıyorum sana..

• savaşsız dünya yok. bu kadar korkmamak lazım savaştan. Ama ilk tercihimizde savaşmak olmamalı.

• ne deim atalarımız hatta...sewişme savaşşş:)

• fena halde tedirginim. nerden nereye geldi ilişkiler esadla sarmaş dolaşken şimdi savaşın eşiğindeyiz. gitmem gerekiyorsa elbette giderim ama kesinlikle bir hiç uğruna savaşa sürükleniyoruz

2|1
    0|0
  • 3 ay önce geldim gene giderim hemen şimdi

0|3
    1|0
  • Öncelikle yapabilirsem teröristleri dışarı komutanları içeri atanları öldürüp öyle giderim savaşa ama rus donanması skr bizi Atatürk ün gençliğe hitabesini istiklal marşını kaldıranı kitaplarda önce o adamı öldürür ileride başıma bela olmasın diye oğluda varsa onuda öldürür giderim

1|0
    0|2
    • Merak ettim kim niye eksiledi

• Oğlum sen bu vatanın çocuğu değilsin daha engin alan gibi kahramanların adını bilmiyorsun pc de vakit geçirirken biraz gazete oku belki genel kültürün artar

• milliyetci bi abimizdir ben gözümle görmedim çok yorum yapmak istemiyoruma ancak sen sokakta yürürken polis seni karakolda 2 gün tutamıyor koskoca komutanı alıpta hapse kimse suçsuz yere koyamaz ben buna inanır bunu söylerim..sen nasıl bukadar emin olabiliyosun ben ona şaştım kaldım..

• "kaçar mısınız?" demişsin ama nereye kaçıcaz acaba?bu ülkeyi terk etmek için benim savaş gibi bir bahaneye ihtiyacım yok;çünkü herhangi bir olumlu yönde ilerleyen bir refah düzeyi yada ülke geleceği görmüyorum.kaçmanın bir yolu varsa bana müsade...ama hele ki savaş ortamında ülkenin sınırlarından omurgasız bir hayvan bile zor geçiyorken paşa paşa giderim cepheye.kahramanlık olsun diye değil rte kına yaksın diye giderim.

0|0
    0|0
  • Bayılırım savaşa benim develere vodka yükleyin galibiyetten sonra vururuz dibine

0|0
    0|1
  • gitmem tayyip once dotu boklu oglunu gondersin

2|1
    0|0
    • Allah için şehitlikiçin göz önünde bulundurmazmısın bunları

• Allah icin canimiz feda ama amerikanin cikari icin savasmam

• savaş çıkmış elin rusu geliyor almış artivini erzurumu mesele burda işte ok.teşekkürr

• Kavgaya bile adam yolluyorum ben :(

0|1
    0|0
  • gidermisin kaçarmısın yoksa gidermisin kalırmısın hangisi olacak acaba :)

0|0
    0|1
  • Gitmem

0|1
    0|0
  • Suriye ebemizi ikse yine bizim hükümet kınıyoruz der geçer.

Savaşacak cesaret yok

0|1
    0|1
    • Not yarın yok vurdu bile.

• yok kastım büyük bi savaş...diyeliki kızılay meydanına uçaklarla saldırdı..savaş çıktı sen napardın?

• i.milliyet.com.tr/825x335/2012/10/03/suriye-den-atilan-ve-turkiye-akcakale-ye-dusen-top-mermisi-bir-mesaj-mi-suriye-den-atilan-bomba-tur-2683277.Jpeg

büyük savaş budur benim için.

ntq2000 kaynak varmı ?

• oy verenler gitsin önce

0|0
    0|1
  • burada klavye arkasından giderim diyenlerin çoğuna inanmıyorum.Ama ben savaş çıkmasa da askerde doğuyu isteyeceğim.

1|0
    0|0
  • Türk ordusunda yeteri kadar asker var ha yetmesse erkekler gider oda yetmezse zaten dünya savaşı çıkmıştır gitsende gitmesende hiçbiyerde güvende olmazsın.

0|0
    0|0
    • Abimi sokakta bulmadım göndermem ki.

• kardeşim 750bin askeriyenin mevcudu bunun 50bini sivil memurdur gerisi asker seferberlik çıkarsa 40 yaşına kadar herkeste gider zaten.Toprağımızı namusumuzu koruyalım diye savaşıyoruz namusumuzun savaşta işi ne?

• ok.anlıyorum

• ne uğruna öleceğimin mantıklı bi açıklaması olmalı

1|0
    0|0
    • Allah için şehit olmazmısın savaştan kaçmak büyük günah mesela..

• dini açıdan çok inançlı olduğumu söyleyemem ama karşı taraf müslümanken 'Allah için şehit olmak' doğru bi kavram olur mu bilemiyorum

• ben savaşa girmem hatta ülkemi bırakır kaçarım...ülkemde yabancı oldum...faşist bir başbakanın oyuncağı olamam..

1|1
    0|0
  • Samimi olarak söylüyorum.Kaçarım.Bana ne bu savaş benim savaşım değil.Esad ile arayı bozmadan önce düşünseydi bunu hükümet.

1|0
    1|0
    • Son olarakta şunu söylüyorum.Bu ülkenin yağını,balını,ekmeğini yiyenler gitsin pls.

• onlara yag bal yemeye devam etsin diye sen ben gidecez işte..

• Valla seni bilmem de ben şimdiden açık açık söylüyorum.Kılım dahi kıpırdamaz.

Yükleniyor...