Modern kadın ne demek sizce?

sizce modern kadın ne demek? bayanların çalışmasına nasıl bakıyorsunuz? erkekler için eşlerinin çalışması ,onlardan fazla para kazanması önemlimi? eski bayanların yani ninelerimiz annelerimiz gibi... ev hanımı olmak mı daha güzeldi ? yada şimdiki gibi herkezin özgür olması parasal açıdan getirisi ve götürüleri nelerdir sizce?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• modern kadın kısmını değilde eşimin çalışmasını isterim neden çünkü ilk önce hayat şartları sonrasında refah düzeyinin artmasıyla beraber zorunlu ihtiyaçlarımızdan sonra lükse girebilecek ihtiyaçalrımızı karşılamak için bi kaynakğın olması gerek buda nakit demektir. nakit demekte çalışmak demektir. hayır olmaz yemek yapacak evde falan gibi şeylerin tarftarı değilim benim için anlamlı olan yapılan herşeyin beraber yapılmasıdır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• modern kadın mevzusu birinci dünya savaşında milyonlarca erkeğin savaşa gitmesi ve kadınların iş hayatına atılmasıyla perçinleşmiş bir olgu. Daha önce de bunu Woolf ve aphra behn gibi kadın yazarlar ve john stuart mill gibi eşinden etkilenip yazan erkek yazarlar dile getirmiştir. Savaş ekonomisi ayrıca iş gücü gerektiriyordu. kadın hareketleri falan başladı. Aile yapısı toplum değiştikçe değişikliklere uğrar. avcı toplayıcı toplumlarda bu ilişkiler haliyle daha farklı idi. Gelelim bu işin dezavantaj/avantajlarına.

kötü tarafları:

1. Kadının da iş hayatına atılmasıyla birlikte evde çocuğa bakacak ve terbiye edecek kimse kalmamıştır. 19. yüzyılda arıza eden toplu eğitim fikirleri muhtemelen daha da fazla yayılmıştır.

2. çocuğun eğitiminin aileden çıkıp okullara bulaşması yüzünden devletin çocuklar ve nesiller üzerindeki tahakkümü artmıştır.

3. erkekler kadının iş yerinde karışmasından dolayı cinsel problemler ortaya çıkar. aldatmalar, fantaziler vesaire.

4. ekonomik bağlılığını kaldıran kadın aile hiyerarşisini bozarak ayrılmalara, tek ebeveynli çocukların artışına fuhuşa ve benzeri şeylere yol açmıştır.

5. kadınla erkek biyolojik olarak eşit olmadığı için farklı sosyal problemler tezahür eder. Mesela kadınların hamile oldukları dönemde iş yapmaları mümkün olmadığı için işten ayrılmaları gerekir. istifa ya da kovulma şekliyle de olsa iş verenlerin pek hoşlanmadıkları bir durumdur. Kadınların ödemeleri erkeklerden farklıdır, ve kadınlar iş yerlerinde istismara uğrar. daha kötüsü, bu maddi eşitsizliğin yanı sıra, kadınlar cinsel tacize de maruz kalırlar.

6. Yine biyolojik eşitsizlikten kaynaklanan bir sorun daha vardır, o da kadının hayatının zorlaşmasıdır. Evli ve çocuk sahibi kadınlar hem ev işleri ve çocuğa bakmak hem de iş yükümlülükleri dolayısı ile yorgun düşer. Belki erken yaşlanabilir, isteksiz olabilir, huysuz olabilir, ve bazı durumlarda kocasının aldatmasına yol açabilir.

7. menstruasyon dönemindeki kadınlar işlerinde daha çok sıkıntı çeker.

8. evde sıkılıp kocasını bekledikten sonra ona güzel yemekler hazırlayıp rahatlatıp baştan çıkaran ve sonra delicesine seven kadın tipi kaybolur. kadın eve yorgun gelir. yorgun olan kocasına yemek yapamaz, onu istirahat ettiremez, rahatlatamaz. Güler yüzle, özlemle, canlılıkla karşılamaz.

avantajları:

1. modern zamanlarda bir ailenin geçinmesi kolay değildir. Ev, araba, çamaşır makinesi, buz dolabı, eşyalar, çocuk masrafları, çocuğun okulu derken sadece erkeğin çalışması ekonomik anlamda zordur.

2. kadın istediği şeyleri kendisine alabilir, hatta iyi bir kadınsa kocasına sık sık sürprizler yapabilir

3. daha çabuk para biriktirilebilir, 'ihtiyaçlar' daha çabuk temin edilebilir.

4. evde sıkılıp kocasını bekleyen sonrada kocasının başının etini yiyen kadın tipi kalkar. daha az cinsel beklentileri olan kadın kocası ile daha az yapacağı cinsel ilişkiler sonucu daha yoğun tatmin olabilir. yorgun yorgun sıcacık bir aşk banyosunun tadı farklı olur.

yer kalmadı. Evli değilim, muhayyile ve muhakeme ürünü

0|0
    0|0
  • bektaşilik de kadın erkek eşitliği 1000 yıl önce çözülmüştür zaten ama buda demek değildir ki bireyler geleneklerinden kopsun modernizim benim için kapitalist düzenin iğrenç bir uyuşturucusudur bu nedenle ne modern erkeği nede modern kadını tasvip etmem önemli olan özgür olabilmek bunu da modernlikle karıştırmamak lazım

0|0
    0|0
  • artık insanlar eski dönem tarzlarını bırakıyor herkse çalışıp para kaznmak istiyor evin hanımı çoçuların anası olaçaksın dan bıraz uzklaşmlar oluyor . getirsi madi acıan karşı tarflar lar destk olurlar yatrım vb ypablirler götüdüe aralarında rand olablir az kaznıyon çok kaznıyorsun gibi. :=) konu derinn.. görüşlerim budur..

0|0
    0|0
  • bence murdernlik kisiden kisiye degistiginden dolayi onemli olan sudur 2 insan ne kadar anlasabiliyor anlasabiliyorsa sıkıntı yok demektir bu soyledikleriniz karsilik istekler ve bunun sonucunu ancak konusularak halledilebilir zaten insananlasamiyorsa bu sorularda manasiz kalir

0|0
    0|0
  • kırmızı eşofman altıyla ve ayaklarında konvers ile pitbull cinsi köpeğini deniz kenarında gezdirmeye çıkan kadın modern kadındır.

0|0
    0|0
  • bence modern ev hanımı illaki evde oturacak yada çalışan insan modern yaşı 20 yada 30 bile olsa evinde gerçek bir ev hanımı mütevazı hemde çocuklarına bakar hemde iş hayatını çevirebilir öyle kadınlar var şahsen böyle bir kadın Allah karşıma çıkarsa baş üstünde taşırım

0|0
    0|0
  • Sırf işi var, para kazanıyor bu yüzden her istediğimi yaparım düşüncesinde olan kadınlar varsa öyle kadınları istemem. Çünkü ya aldatma olur ya da o evlilik yürümez.

0|0
    0|0
  • Çalışmayan bir kadınla hayata evlenmem. Tüm gün evde can sıkıntısı akşam bana dırdır olarak geri döner

0|1
    1|0
  • çalısmasını istemem cunku ben kendıme guvenıyorum ve esımı onun ıstedıgı bır hayat verebılecegımı dusunuyorum bırde onun yıpranmasına gonlum razı olmaz

0|0
    0|0
  • Kadın da çalışıp eve para getirecek. Yok öyle...

1|0
    0|0
  • Bunları yüzyüze görüşsek.

0|0
    0|0
  • modern woman is a good woman

0|0
    0|0
  • Benim sevgilim pilotaj okuyor.kadın pilot olucak. ileride o çalışacak ben yicem,miss gibi ayda 5000

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben çalışayım kocam çocuk baksın bi' de yemek yapsın oysh <3

1|0
    0|0
  • Eli ayağı tutan her insanın çalışması lazım bence kadın-erkek farketmez hem eve katkı hem de dediğiniz gibi modernlik ve sosyallik açısından önemli birşey

1|1
    0|0
  • modern kadın modern yaşama ayak uydurabilen geri kalmayan kadın demektir bence. artık günümüzde bi kadın için zorluklar eskisi kadar yok. gerisi kadının kişiliğine ve başarısına kalmış. ekmeğini kazanmak niye ayıp olsun? niye diğerleri parasını alnının teriyle çalışarak çıkaran kadınlar için kaygılanıyo ve gereksiz telaş yapıyo anlamıyorum. her şeyden önce kadınlar bir bireydir. kimse beni kadınlığımla yargılayamaz.

0|0
    1|0
  • turkiyede modern erkek olmadikca, modern erkek te olmayacaktir.

hepsi calissa da modern olamazlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...