Hıristiyan bir erkek ile Müslüman bir kadın evliliği hakkında ne düşünüyorsunuz ?

not: bu kadın alevidir.. sizce ? :) yorum için tesekkürler ^^

Güncellemeler:
önemli olan insan olmak düşüncesi var bende daha cok..babam bu druma parlak bakıyor..razı ama annem biraz onlar sünnet oluyor felan deyince canım sıkılıyor..ama ben kendi kararlarıma göre ilerlemeyi düşünüyorum..

0|0
9|23

En İyi Kız Görüşü

• bence fikir ayrılığı çok yaşanır inançlarına bağlı kişilerse. çocuk falan oluncada sıkıntı olur. hangi dine mensup olucak falan.. yine net konuşmamak lazım ama ben kendi adıma söliyim inanç gibi bi insanın tüm hayatını etkileyen bi olgu karşısında hassas düşünmek gerekir. o yüzden bu işe pek yanaşmazdım. he eğer aklı başında uzlaşmacı kişilerse neden olmasın ama..

1|0
    0|0
    • çocuklar derken, din seçimi onlara kalıcak ilerde büyüdüklerinde eger farklı dinleri seçersek..2 sni anlatırız hangisi mantıklı gelirse onu secerler..yada baska dini..:D önemli olan kişilik..

• bu yorumuna bakarak senin mantıklı ve uzlaşmacı bi kişilikte olduğunu çıkarıyorum o zaman. düğün ne zaman haydi halayaa :D

• :) tesekkür ederim...zamn belli değil daha :D

Erkekler Ne Diyor 23

• Dinen zaten yasak.

Tıpkı dedikodu yapmak gibi.

Birini 7/24 yapanların bir kere evlenecek olanlara bu kadar acımasız yada düzelteyim cahilce davranmasına anlam veremiyorum.

Ben kişinin istediğini yapmasını savunan birisiyim, yani düşüncem müspet.

1|0
    0|0
  • kendi cevabını kendin vermişsin. temel prensipte alevilikle hristiyanlık çok da ters düşmez. dolayısı ile sorun olmaz. ama aile mefhumunun baskın geldiği bir ülkede yaşadığımız için münferit bakışlar çıkabilir ama aslolan, o çiftin mutluluğudur. sen eminsen, din mezhep etki etmez.

1|0
    0|1
    • alevilik ve hristiyanlık ne bakımdan ters düşmüyor ? .d

• haklısın :)) yorum için tesekkür ederim :D

• rica ederim. :)

• kişilerin ne düşündüğü değil dinin bu konuya yaklaşımı önemlidir.dinimizde olumsuz bakar

1|1
    0|0
  • Evlilik yapanı kınamam ama müslüman kadının (Mezhebi önemli değil) hristiyan erkekle evlenmesini doğru bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • müslüman bir bayanla hristiyan bir erkeğin evlenmesi din açısından uygun görülmemiştir ama müslüman erkek hristiyan bir bayanla evlenebilir din açısından uygundur..hem zaten iş bu safhaya gelmişse ibadet konsunda sıkıntı cekmiyorlardır herhalde ondan dolayı sorun yaratmaz kanımca..

0|0
    0|0
  • İbadet konusunda biraz sıkıntı olacak gibi.

Seviyorsa kızcağız mümkün.

1|0
    0|0
    • aslında ateist ailesi budist ama bir dine mensup değil..ama sanırım müslümanlık ona mantıklı geliyor.. :) bir müslüman gibi davranıyor aslında ama müslümanlığı tannıması gerek.. yorum için tesekkrüler.

• Peki damat müslüman olmayı kabul ederse senin icin sıkıntı olur mü?

• hayır olmaz aksine bende bunu istiyorum ya :)

• Dinim olmadığı için bana kimin ne olduğu önem arz etmiyor. Hele de evlenme konusunda iki taraf da din fanatiği değilse problem yok.

0|0
    0|0
  • adam müslüman olursa sıkıntı olmaz

1|0
    0|0
  • Çocukları hristiyan olacaksa çok sıcak bakarım.

1|0
    0|0
  • alevi yada sunni farketmez

ayrıca hristiyan olmasıda farketmez

evlenmek isteyen evlensin

1|0
    0|0
  • bu kadının düşündüğü doğru İNSAN bu ise yolunuz açık olsun engelleri boşverin

. size mutluluklar.

birbirlerine doğru insan olamayan nice müslüman görünümlü kişiler ya ihanet peşinde ya adliyede boşanma işleri ile meşgul.

0|0
    0|0
  • klisede namaz kılan sarışın zenci japon.

0|1
    0|0
  • sadece kimlik kartındaki yazan ibareyle müslümansan pek sorun olacağını düşünmüyorum zira müslümanlığın azcık kıyısından köşesinden bilgisi olan birisinin böyle bi konuya karşı tutumu kesin ve nettir.

0|0
    0|0
    • hayır bu soruyunun cevabını biliyorum aslımnda zinaya giriyor ama ben bir aleviyim..sünnilik mezhebiyle ilgi yanıtı biliyorum yani.de aleviyiz sonucta işimiz dahad zor..yani anlatamıyorum galiba ?.d

• hayır, hz ali ye yas tutan allaha inanan, hz muhammedi örnek alan alevileriz biz.. yani daha cok birisnde din değilde insanlık arıyoruz..hayvan sevgisi allah sevgisi ve insan sevgisine önem veren bir mezhep :))

• anladım. senin aslına müslümanlardan hiç farkın yok, bir çok müslümanda senin fikrin kadar alevi. bundan sonrası senin iç dünyana inanç ve hayatına aksettirdiğin dereceye bakar. bu konuda vereceğin karara yorum yapamam. senin için hakkında hayırlısı olmasını dilerim.

• mutluluklar dilenir, gülümsenir filan.

0|0
    0|0
  • aleviliğinden önce müslüman. müslüman kadın hrst. erkekle evlenemez. ama müslüman erkek hrst. kadınla evlenebilir.

0|0
    0|0
  • bir erkek ile bir kadının evliliği için ne düşünüyorsam o. Allah mesud etsin, God bless'em all, karmaları temiz olsun daha çok var hepsini sayayım mı?

0|0
    0|1
  • bence bir sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
  • Yıl 2012

0|0
    0|0
  • İki insanın birleşmesi anormal bir şey yok. Herkes inancını özgür bir şekilde yaşamalı.

0|0
    0|0
  • Normal bir insan evlenirlerse ne düşünürsem onu düşünürüm.Mutluluklar.

0|0
    0|0
  • hiristitiyanla müslüman evlenmesi haram ya sen dön ya o dönsün.

0|0
    0|0
  • sahip olduğum inanca göre yasak ve haram.

0|0
    0|0
  • ben yurt dışında okudum, cevremizde her dinden her milletten insan vardı...

yaşadığımız yurtta yahudi bi eleman hristiyan bi hatunla evlendi, nikah şahidi yaptığı çocukta türk (haliyle müslüman)

nihak şahidi olan kişi benim çok yakın arkadaşım,

sordum nasıl geçti düğün diye

dedi; gelin hristiyan, damat yahudi, nikah şahidi müslüman, bu evlilik hayatta yürümez çocuk bari yapmasınlar demişti...

çok geçmedi boşandılar... (yeminle uydurma olay değildir, ben bu adamlarla çay kahve içtim)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• farklı inanışları olan renkli bir çift

1|0
    0|1
  • bn de aleviyim sorun olmaz bence

2|0
    0|0
  • dinlerin birbirlerine karsi saygisi olmasi lazim, kimse kimseyi degistirmeye calismamali, birbirinizi oldugu gibi kabul ederseniz hic bi sorun olmaz

0|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Dinen evlilikleri olmaz.

0|1
    0|0
  • Ask varsa seviyorsa bir sıkıntı göremiyorum...

0|0
    0|0
  • İllaki biryerden patlak verir. Dinen yasak zaten.

0|0
    0|0
  • Alevi olunca müslüman olmuyo mu töbe yarabbim hep sizin yüzünüzden gayrimüslim damgası yiyoruz.

1|0
    0|0
    • hayır ne alaka canım, alevilikte herkes alevi olunmuyor müslüman olsan bile alevi olamıyorsun o anlamada soruyorum..ne alaka ben gurur duyuorum alevi oldugum için :D

Yükleniyor...